2023-02-26

„Wotum nieufności”: Prywatna zagadka Marszałek Sejmu

Tajemnicza noc Darii Seydy tuż przed ważnymi wydarzeniami w świecie polityki. Kobieta budzi się w nieznanym sobie pokoju bez świadomości tego, co robiła przez ostatnie godziny. Prerażona Marszałek Sejmu szuka pomocy u zaufanego asystenta Huberta Korodeckiego. Co przyniesie śledztwo w tej sprawie? „Wotum nieufności” w poniedziałek o godz. 21:10 w Polsacie.

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatboxgo.pl.

Nieoczekiwany poranek
Daria Seyda pełni w państwie niezwykle ważną rolę. Jako Marszałek Sejmu jest drugą najważniejszą osobą w kraju i jest jedną z czołowych postaci rządzącej Partii Dobra Publicznego. W Warszawie żyje sama, bez męża i córki. Jednego wieczoru sięga po pracy po lampkę wina i... następnego dnia budzi się w przydrożnym motelu pod Warszawą i nic nie pamięta. Jak się tam znalazła? Co robiła wcześniej? Przerażona kobieta wzywa pomoc.

Prywatne śledztwo
Asystent Hubert Korodecki podchodzi do sprawy ze spokojem, ale w trakcie jazdy do Warszawy dociekliwie dopytuje o szczegóły poprzedniej nocy. - Ty mnie właśnie sprawdzasz? - obrusza się w pewnym momencie Seyda. Przygotowany na różne scenariusze zaleca jej zrobienie toksykologii i obdukcji. - Takie stany wywołuje pigułka gwałtu - tłumaczy poddenerwowanej szefowej, która nie chce się na to zgodzić. Mężczyzna rozpoczyna działania, które mają wyjaśnić, co działo się w tajemniczą noc. 

To nie koniec zawirowań
Cała sytuacja ma miejsce tuż przed rezygnacją z urzędu Prezydenta Mariusza Wimmera. Na mocy Konstytucji Syeda jest osobą, która ma tymczasowo pełnić obowiązki głowy państwa. Sprawa nie daje jej spokoju, a do tego premier podczas rozmowy na temat jej przyszłości pyta, czy ma coś na sumieniu...

„Wotum nieufności” - zobacz odcinek 1:

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat