2023-02-01

Antoni Pawlicki: Jak dużo złych rzeczy możemy zrobić?

Jeden z głównych bohaterów serialu „Wotum nieufności” o swojej fascynującej postaci. Patryk Hauer, w którego wciela się Antoni Pawlicki, startuje w wyścigu o prezydencki fotel, a podczas niego dozwolone są różne chwyty. Aktor podkreśla, że personalnie nie wyobraża sobie siebie w świecie polityki, ale odgrywanie takiej roli jest niezwykle ekscytujące. Zapraszamy od 27 lutego w poniedziałek o godz. 21:00 do Polsatu.

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatboxgo.pl.

Oblicze polityki
„Wotum nieufności” to serial political-fiction oparty na powieści Remigiusza Mroza. Pokazuje mechanizmy działania na szczytach władzy i rywalizację przedstawicieli przeciwnych frakcji w walce o urząd prezydenta, która usłana jest intrygami. Jak mówi Antoni Pawlicki, „nigdy za dużo przypominania tego, czym naprawdę jest polityka”.

Specjalny kod
Obsada podczas przygotowań do nagrań pracowała z osobą, która jest tak zwanym spin doctorem i doradza politykom. - Razem z nią szukaliśmy inspiracji zarówno w polskiej, jak i amerykańskiej polityce. Obserwowaliśmy amerykańskich prezydentów podczas debat. Oglądaliśmy, jak wygląda ich mowa ciała, która jest niezwykle ważna, jak się zachowują przed kamerą i wobec swoich adwersarzy. Szukaliśmy odniesień w polskiej polityce po jednej i drugiej stronie. Był to ważny element, bo jest pewien kod, który trzeba znać i bez którego ciężko zagrać polityka - tłumaczy Antoni Pawlicki.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Antoni Pawlicki (@antek_pawlicki)

Nowe doświadczenia
Aktor znany z seriali „W rytmie serca” i „Mecenas Porada” nie ukrywa, że postać, którą przyszło mu zagrać, wzbudziła jego wielkie emocje. - Jak dużo złych rzeczy możemy zrobić, żeby osiągnąć swój cel? Jak bardzo możemy złamać zasady moralne? Do czego możemy się posunąć, żeby daleko zajść w swojej karierze. To dla mnie fascynujące, zwłaszcza że nie jest to moje doświadczenie. To brudna gra, która w jakimś sensie jest pociągająca. Personalnie nie wyobrażam sobie udziału w czymś takim, ale granie tego jest bardzo ciekawe - zaznacza.

  

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat