2023-02-01

Katarzyna Dąbrowska: Rola Darii Seydy z dreszczykiem emocji

Z jakich względów aktorka polubiła swoją bohaterkę w serialu „Wotum nieufności”? Katarzyna Dąbrowska z wielkimi emocjami opowiada o postaci, która wspina się po szczeblach kariery w męskim świecie polityki. Jakie cechy, które ma Daria Seyda, najbardziej jej się spodobały? Artystkę cieszy także fakt, że od początku do końca mocno wpływa na fabułę. Oglądaj produkcję od 27 lutego o godz. 21:00 w Polsacie!

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatboxgo.pl.

Ekscytujące aktorskie wyzwanie
Serial „Wotum nieufności” opowiada o świecie polskiej polityki, w którym po niespodziewanej rezygnacji prezydenta, do walki o stanowisko stają kreowany przez Antoniego Pawlickiego Patryk Hauer i grana przez Katarzynę Dąbrowską Daria Seyda. - Od samego początku czułam dreszczyk emocji związany z tą rolą. Mam wrażenie, że pokazujemy coś nowego, że wciąż w filmach i serialach jest niewiele kobiet, które mają znaczącą rolę. Często traktowane są jak ozdobniki mężczyzn, dodatki do całej historii, a nie pełnoprawne uczestniczki fabuły - zaznacza.

Cena kariery w polityce
Bohaterka aktorki jest jedną z kluczowych postaci świata przedstawionego najpierw w książce Remigiusza Mroza, a następnie w serialowej adaptacji powieści. - Mogę pokazać, jak ta kobieta, wspinając się po szczeblach kariery, sobie z tym radzi. Jakie ponosi koszty, jak to współgra, albo i nie, z jej życiem rodzinnym - mówi Katarzyna Dąbrowska.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Katarzyna Dąbrowska (@kasiadabrowska)

Za co aktorka lubi Darię Seydę?
Jednym z marzeń artystki jest wcielenie się w rolę superbohaterki. Za taką można uznać kobietę kandydująca na urząd prezydenta. - Pewnie! - potwierdza. - I dla tego to jest takie super zadanie aktorskie - dodaje Katarzyna Dąbrowska, która podczas pracy na planie bardzo polubiła swoją postać. - Za pewnego rodzaju „miękkie podbrzusze”, idealistyczne podejście, swoistą naiwność i prawość, która jest w niej. I za to, że ma w sobie siłę, żeby walczyć o swoje, przeciwstawiać się mężczyznom, którzy próbują nią kierować - opisuje.

  

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat