2023-02-13

Główne postacie serialu „Wotum nieufności”. Poznaj bohaterów!

Obsada produkcji Polsatu pełna gwiazd. W głównych rolach między innymi Katarzyna Dąbrowska, Antoni Pawlicki, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Dorota Kolak i Grzegorz Małecki. W kogo się wcielają i jakie cechy mają ich postacie? Z czym muszą się mierzyć? W jakie zależności są uwikłani? Oparty na powieści Remigiusza Mroza serial „Wotum nieufności” w poniedziałek o godz. 21:00.

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatboxgo.pl.

O czym jest serial „Wotum nieufności”?
Produkcja z gatunku political-fiction pokazuje brutalny świat zakulisowych walk o władzę. Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda ma nadzieję, że zajmie jego miejsce na stałe. Jej głównym przeciwnikiem w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer. Oboje mają swoje tajemnice, a otaczają ich ludzie, którzy chcą zrealizować swoje cele...

Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska)
Atrakcyjna, pewna siebie Marszałek Sejmu. Pierwsza kobieta pełniąca tymczasowo obowiązki Prezydenta RP. Choć ta funkcja spada na nią niespodziewanie, jest gotowa na to wyzwanie. W brudnym świecie polityki kieruje się uczciwością i honorem. Początkowo niezłomna i wierna swoim ideałom, zaczyna być zmuszana do podejmowania moralnie wątpliwych decyzji. Znajduje się pod wpływem premiera Chronowskiego, który wprowadził ją do świata polityki. Mocno skupiona na karierze dopiero stopniowo zauważa, że odbija się to na jej rodzinie i relacjach z mężem Krzysztofem oraz córką Zuzą. Do tego musi wyjaśnić zagadkową sprawę ze swojego życia prywatnego.

Patryk Hauer (Antoni Pawlicki)
Wschodząca gwiazda prawicowej Unii Republikańskiej. Miłośnik „Sztuki wojny” Sun Tzu, którego chętnie cytuje. Postępując zgodnie z jego radami, stara się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby budować pozycję w świecie polityki. Świadomy siły nowoczesnych technologii buduje swój wizerunek w mediach społecznościowych. W rzeczywistości jest kierowany przez żonę Milenę, która zabija w nim skrupuły i empatię. Ambitny i odważny. Dąży do odkrycia prawdy, nawet jeżeli z tego powodu grozi mu niebezpieczeństwo. Jego tajemnicą jest uzależnienie od leku - afobamu - który wpływa na jego zachowanie. Bez niego traci pewność siebie.

Milena Hauer (Zofia Wichłacz)
Atrakcyjna żona Patryka Hauera, która zakulisowo kieruje jego karierą. Na zewnątrz tworzą idealną parę, oboje dbają o taki wizerunek w mediach. Poza polityką jednak wydaje się, że nic ich nie łączy - w mieszkaniu śpią w osobnych sypialniach. Kontroluje każdy swój gest i słowo. Planuje kilka kroków naprzód. Jest bezkompromisowa i potrafi być brutalna.

Hubert Korodecki (Leszek Lichota)
Szef Kancelarii Sejmu, najbardziej zaufany człowiek Seydy. Zostaje zaangażowany do rozwikłania zagadki z jej życia prywatnego. Dzięki przeszłości w służbach dysponuje licznymi kontaktami, które wykorzystuje przy prowadzeniu prywatnego śledztwa. Do końca stara się ukrywać, że czuje do niej coś więcej niż tylko przyjaźń.

Adam Chronowski (Grzegorz Małecki)
Premier i szef rządzącej Partii Dobra Publicznego. Bezpośredni przełożony Seydy i jej mentor. Wytrawny polityczny gracz. Doskonale wie, jak wykorzystywać sytuacje na swoją korzyść. Trzyma koalicję w ryzach i buduje wizerunek godnego zaufania męża stanu. W kulisach odsłania swoją prawdziwą twarz. Nie przebiera w słowach, często przeklina i zazwyczaj mówi prawdę prosto z mostu.

Teresa Swoboda (Dorota Kolak)
Szefowa partii Patryka Hauera. Cieszy się sławą antykomunistycznej opozycjonistki. Powszechnie szanowana i lubiana. Przedstawicielka „starej szkoły” w polityce. Mimo że niechętnie patrzy na social media i inne nowinki, docenia status, jaki wypracował sobie Hauer i wychowuje go na swojego następcę.

Agent Regliński (Piotr Głowacki)
Funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tajemniczy, opanowany i krok po kroku dążący do realizacji swoich celów. Jego słowa i zachowanie potrafią zrobić na innych duże wrażenie. Czyje polecenia wykonuje?

  

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat