2023-02-22

„Fakty Autentyczne”: Kabaret, choć informacje są prawdziwe

Bieżące doniesienia już same w sobie często przypominają gotowy materiał na skecz. Ewa Błachnio, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk, Piotr Gumulec, Tomasz Nowaczyk i Piotr Chlipalski wylansowali uwielbiany przez widzów program „Fakty Autentyczne”, w którym Kabaret Spółka z o.o. bezlitośnie żartuje z aktualnych tematów. „Kabaret na żywo. Nowy skŁad” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Kabaret na żywo. Nowy skŁad online na polsatboxgo.pl.

Stały punkt niedzieli
„Fakty Autentyczne” zadebiutowały jesienią 2021 roku w programie „Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni”. Momentalnie stały się hitem, a obecnie bez tego cyklu nie sposób wyobrazić sobie niedzielnego wieczoru w Polsacie. Wiadomości z kąśliwym komentarzem są także obecne w wiosennej odsłonie pasma, który tworzy „Nowy skŁad”.

Zespół redakcyjny
Początkowo program prowadzili Ewa Błachnio jako Elżbieta Szczupła po mężu Dojada oraz Robert Korólczyk jako Andrzej Maria Magdalena, a w wiosennej odsłonie Krzysztof Biegły Niedoszły, czyli Piotr Gumulec, znany także jako reporter Tadek Niejadek. Zespół newsowy tworzy także Łukasz Kaczmarczyk (Mariusz Czysty Niemyty), a w materiałach wideo pojawiają się gościnnie członkowie innych kabaretów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Spółka z o.o. (@spolkazo.o)

Co w programie?
„Oni nie oszukują, nie zmyślają, nie służą jednej partii za pieniądze nas wszystkich, nie upiększają i nie pobrzydzają. Oni naprawdę tak wyglądają” - brzmią słowa czołówki programu, który prezentuje... „nagą prawdę” z kąśliwym komentarzem. Jeżeli w trakcie tygodnia jakieś cytaty i tematy robią furorę w mediach, to można być pewnym, że „Fakty Autentyczne” skomentują to w swoim stylu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Spółka z o.o. (@spolkazo.o)

Viralowe utwory
Wśród lubianych form wyrazu są piosenki, które wykonują zarówno Ewa Błachnio, jak i Piotr Gumulec. Parodie oparte na popularnych melodiach potrafią stać się viralem w sieci. Jednym z najbardziej znanych muzycznych momentów był rap Wandy Traczyk-Stawskiej.

Spółkowa ekipa w całej krasie
Autorem wspomnianego tekstu jest Tomasz Nowaczyk z Kabaretu Czesuaf, który wspiera Kabaret Spółka z o.o. twórczo w komentowaniu aktualności. Jego członkowie mówią o nim „nasz Poeta”. Swój udział w sukcesie ma także Piotr Chlipalski, który „zagra, zaśpiewa, zmontuje, a w postprodukcji potrafi zrobić wszystko”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Spółka z o.o. (@spolkazo.o)

Oddajmy głos społeczeństwu
Komentarze prowadzących komentarzami, ale co na to głos ludu? W programie swój kącik ma grupka obywateli, która także wygłasza opinie w rozmaitych tematach i przytacza anegdoty ze swojego życia. Nie trzeba być wiernym fanem filmu „Rejs”, żeby od razu zrozumieć aluzję twórców. Rozmowy czwórki towarzyszy podróży to mieszanka absurdalnego humoru z celnymi puentami.

  

Kabaret na żywo. Nowy skŁad w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat