2023-02-01

Ewa Błachnio: Wszechstronna artystka na kabaretowej scenie

Obdarzona olbrzymim temperamentem i wielkim poczuciem humoru prezentuje się widzom w różnych odsłonach. Estrada jest jej żywiołem, czuje się na niej jak ryba w wodzie. Ewa Błachnio uwielbia objawiać się na scenie w coraz to nowych wcieleniach i przede wszystkim bawić oraz dostarczać rozrywkę. Część talentów można oglądać w programie „Kabaret na żywo. Nowy skŁad”. Zobacz, jakie są jej inne umiejętności!

Oglądaj Kabaret na żywo. Nowy skŁad online na polsatboxgo.pl.

Artystka kabaretowa
Członkini legendarnego Kabaretu Limo założonego z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego, który zakończył działalność z końcem 2014 roku. Oprócz solowych występów z Łukaszem Kaczmarczykiem z Kabaretu Młodych Panów tworzy Kabaret Para Numer Dwa. Ta dwójka oraz Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów) i Tomasz Nowaczyk (Kabaret Czesuaf) to natomiast Kabaret Spółka Z.o.o. Poza skeczami i piosenkami tworzy także stand-upowe programy. Z Piotrem Gumulcem tworzy dwójkę prowadzących program „Kabaret na żywo. Nowy skŁad”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Piosenkarka
Utwory muzyczne są nierozerwalną częścią kabaretu, a Ewa Błachnio bardzo chętnie prezentuje swoje wokalne możliwości. Wiele emocji i żywiołowe reakcje wzbudzają jej występy w cyklu „Fakty Autentyczne”. Jesienią 2022 roku była jedną z gwiazd siedemnastej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W show występowała m.in. jako Agnieszka Chylińska, PSY, Krystyna Janda, Ray Charles czy Marie Laforêt.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Tancerka
Jesienią 2016 roku miała okazję odsłonić przed widzami swój taneczny talent. - Taniec jest dla mnie jak jazda motocyklem, czyli połączeniem szaleństwa i niewiarygodnej energii - mówiła. W szóstej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” jej nauczycielem był Jacek Jeschke. Para dotarła do siódmego odcinka i pożegnała się z show tuż przed ćwierćfinałem...

Aktorka
Odgrywanie ról w skeczach niewątpliwie wymaga umiejętności aktorskich. Już na samym początku przygody z kabaretem otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (2001 rok). Wystąpiła w filmach komediowych „W stepie szerokim” (2007) i „Swing” (2013) w reżyserii Abelarda Gizy. Drugi z obrazów był pierwszą kinową produkcją twórców Kabaretu Limo. W 2014 Ewa Błachnio zdała eksternistyczny egzamin na aktora dramatu przed komisją egzaminacyjną Związku Artystów Scen Polskich. Realizuje się także na deskach teatralnych.

Kabaret na żywo. Nowy skŁad od 5 marca 2023 roku w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat