2022-11-14

Te programy Polsatu widzowie wspominają najlepiej. A Ty?

Z okazji jubileuszu trzydziestolecia stacji zapytaliśmy widzów, jakie produkcje najbardziej zapadły im w pamięć. Fani na Instagramie wymienili wiele programów i seriali, które swego czasu cieszyły się ogromną popularnością. Poznaj Top 5 audycji Telewizji POLSAT, które skradły serca wielu oglądających.

Miejsce 5: „Kalambury”
Drużynowy turniej emitowany od 1995 roku. Dwie grupy zawodników mierzyły się w odgadywaniu haseł, które musieli rysować lub pokazywać bez używania mowy. Aż trudno uwierzyć jakie emocje wywoływała ta zabawa zarówno w studiu, jak i przed ekranami. Program prowadzili między innymi Piotr Gąsowski i Wojciech Malajkat.

Miejsce 4: „Hugo”
Pionierski interaktywny teleturniej, w którym widzowie dzwonili do studia i sterowali animowanymi postaciami na ekranie za pomocą klawiatur telefonów. Tytułowy Hugo to sympatyczny troll, któremu należało pomóc uwolnić rodzinę i zdobywać diamenty. Kolejne edycje programu prowadzili Wojciech Asiński i Andrzej Krucz, Aleksandra Woźniak oraz Piotr Galus.

Miejsce 3: „Awantura o kasę”
Emocjonujący show prowadzony przez Krzysztofa Ibisza, który sprawdzał nie tylko wiedzę, ale i umiejętność negocjacji oraz refleks. Trzy drużyny oznaczone kolorami licytowały możliwość odpowiadania na nieznane im pytanie z wylosowanej wcześniej dziedziny. W przypadku trudności mogły kupić podpowiedź, umawiając się z prowadzącym na stawkę. Po naradzie udzielali odpowiedzi i jeżeli była ona poprawna, zgarniały pulę pieniędzy włożonych przez wszystkich w licytacji lub nagrodę rzeczową ukrytą w czarnej skrzynce: od samochodu po... kwaszonego ogórka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Miejsce 2: „Idź na całość”
Przebojowy teleturniej z kotem Zonkiem i Zygmuntem Chajzerem jako prowadzącym. Uczestnicy wybrani z publiczności w studiu, aby zwiększyć swoje szanse, zwracali jego uwagę oryginalnymi przebraniami. W czasie gry wybierali swoją nagrodę spośród proponowanych bramek, pudeł lub gotówki, czasem wielokrotnie zmieniając zdanie. Ujawnienie ukrytej maskotki oznaczało przegraną i utratę dotychczasowych zdobyczy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez cyfrowypolsatnews.pl (@cyfrowypolsatnews.pl)

Miejsce 1: „Bar”
Najwięcej głosów, ze sporą przewagą nad innymi programami zdobył emitowany w latach 2002-2005 reality show. Widzowie obserwowali na ekranach, a nawet odwiedzali na żywo uczestników pracujących w prawdziwym barze. Zadaniem zawodników było zebranie jak największego utargu lokalu. O tym, kto odpadnie z programu decydowało głosowanie smsowe. Zdecydowanie największą gwiazdą, która zdobyła popularność w programie, jest obecnie Doda, mimo że nie była nawet w trójce najlepszych swojej edycji. Prowadzącym wszystkie pięć sezonów był Krzysztof Ibisz.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez cyfrowypolsatnews.pl (@cyfrowypolsatnews.pl)

Wśród innych najczęściej wspominanych w komentarzach produkcji były też reality show „Dwa światy”, teleturnieje „Gra w ciemno”, „Rosyjska ruletka”, „Życiowa szansa” i program muzyczny „Disco relax”.

A Ty, które programy i seriale Polsatu wspominasz najlepiej?

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat