2022-11-04

Kabaret Młodych Panów: Polsat był dla nas powiewem zachodu

Z okazji jubileuszu trzydziestolecia stacji Robert Korólczyk i Łukasz Kaczmarczyk w swoim barwnym i nieprzewidywalnym stylu wspominają jej początki. Opowiadają, jakimi programami pasjonowali się 30 lat temu. Który serial najbardziej podobał się specjalistom od humoru i dlaczego? W rozmowie z POLSAT.PL składają też życzenia - już całkiem na poważnie.

Pierwsze wrażenia
Co się kojarzy Młodym Panom z Polsatem? - Słońce, paszport i antena - odpowiadają, śmiejąc się i przekrzykując. - Jako dzieciak wychowywałem się w epoce komunistycznej i Telewizja POLSAT była dla mnie powiewem zachodu, który do nas przyszedł w latach dziewięćdziesiątych. Nagle pojawia się coś, co jest kolorowe, inne, barwne. Ma w sobie więcej kreatywności, a nie sztampy zapodawanej przez propagandę  - przypomina sobie Robert Korólczyk.

Kultowe pozycje programu
Kiedy Polsat stawiał pierwsze kroki, obaj panowie byli nastolatkami i widzami stacji. Mieli wiele ulubionych pozycji programowych - Zobaczyliśmy te wszystkie amerykańskie seriale. Pamiętam, że oglądałem bajkę o He-Manie i „Wojowniczą księżniczkę Xenę” - wspomina Łukasz Kaczmarczyk. - Oczywiście pamiętam „Na każdy temat”, to legendarne lądowanie na dachu Polsatu. A później jeszcze to z kotem… „Idź na całość” - wymienia jego nieco starszy kolega.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zygmunt Chajzer Official (@zygmunt_chajzer)

Polsat z uśmiechem
Bliżej zawodowych zainteresowań był Kabareton w Sopocie: - Zawsze chcieliśmy się na niego dostać i udało się to spełnić. A Polsat jest też częścią Rybnickiej Nocy Kabaretowej, którą od lat współtworzyliśmy - mówi Robert Korólczyk. Kabaret Młodych Panów na antenie Polsatu obchodził jubileusz dziesięciolecia istnienia. Obaj artyści z podziwem wyrażają się też o serialach komediowych, na pierwszym miejscu wymieniając „Miodowe lata”. - To był czad. Bliskie nam, bo nagrywane z publicznością na żywo w studiu. Świetne kreacje aktorskie, fajnie napisany humor. To coś, co śmiało można nadal naśladować – dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dorota Chotecka (@dorotachotecka)

Życzenia dla jubilata
Czego Łukasz Kaczmarczyk i Robert Korólczyk życzą Polsatowi? - Chyba najważniejsze to dalej takiej kreatywności, otwartości i odwagi. Bo każdy podejmowany projekt, czy serial, czy program rozrywkowy wymaga zaryzykowania - stwierdza Robert Korólczyk. - A ja bym życzył elastyczności w czasach, kiedy dużo ludzi ogląda telewizję wtedy, kiedy sobie tego życzy, a nie kiedy coś jest na antenie. Żeby byli w stanie zainteresować widzów tym, co aktualnie proponuje tradycyjna telewizja. Bo to jest trudne - dodaje Łukasz Kaczmarczyk. - I dużo zdrowia dla pracowników - podkreślają artyści Kabaretu Młodych Panów.

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat