2022-02-24

„SAFETY LAB” - odcinek 6: Nie dać zaskoczyć się pogodzie

Marcelina Zawadzka i Karolina Gilon podpowiadają, jak przygotować się na niespodziewane sytuacje. Pogoda w Polsce to zwyczajowy temat do narzekania. Ale prawda jest taka, że w ciągu roku zmienia się często, co ma wpływ na sytuację drogową. Na co zwracać uwagę? O tym w finałowym odcinku „SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” opowiadają także eksperci z centrum doskonalenia techniki jazdy.

Oglądaj SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo online na polsatboxgo.pl.

Inne spojrzenie na drogę
Marcelina Zawadzka to prezenterka, aktorka i była Miss Polonia, ale przede wszystkim wielbicielka motoryzacji. Swego czasu brała nawet udział w rajdzie w Afryce. - To duże doświadczenie jeździć ciężarówką. Ma się wtedy inne spojrzenie na drogę - opowiedziała. Współprowadząca program „Farma” zdradziła także, przy jakiej pogodzie lubi jeździć najbardziej oraz przedstawiła swoje rady dotyczące bezpiecznej jazdy.

Opony trzeba kontrolować
A co przygotowali w finałowym odcinku eksperci? Na początek omówili kwestię jazdy na odpowiednich - także dostosowanych do pór roku - oponach, a następnie przeprowadzili test jazdy na „łysych” oponach. Prowadzący Juliusz Szalek podkreślił znaczenie sprawdzania bieżnika.

Systemy pomocne przy poślizgach
Na śliskich nawierzchniach z pomocą może przyjść technologia. - W momencie, kiedy wpadniemy w poślizg zacznie działać system ochrony pasażerów - opowiedział o jednej z możliwości Filip Kaczanowski. W jaki jeszcze sposób elektronika może wesprzeć kierowców?

Partnerem programu jest marka ŠKODA

Dziękujemy za wspólne oglądanie programu SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo w Telewizji POLSAT. Szerokiej drogi!