2022-01-20

„SAFETY LAB” - odcinek 1: Jak bezpiecznie hamować?

Karolina Pilarczyk, mistrzyni Europy w drifcie w rozmowie z Karoliną Gilon. Doskonale wie, jak korzystać z gazu, ale jej wiedza o hamulcach jest równie imponująca. Bo na tym polega właśnie jej dyscyplina. Do tego w pierwszym odcinku „SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” także obalanie mitów związanych z zatrzymywaniem auta w centrum doskonalenia techniki jazdy.

Oglądaj program SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo online na polsatboxgo.pl.

Odpowiednie odruchy
Karolina Pilarczyk opowiedziała, na czym konkretnie polega drifting i w jaki sposób jej umiejętności zawodowe pomagają jej w codziennej jeździe. - Spędzamy setki godzin na torach, żeby wyrobić w sobie odpowiednie odruchy. I w sytuacjach kryzysowych są one odpowiednie - podkreśliła. Karolina Gilon miała także dla niej inne pytania.

Praktyczne ćwiczenia
Następnie wizyta w centrum doskonalenia techniki jazdy, w którym prowadzący Juliusz Szalek i ekspert Filip Kaczanowski rozprawiają się z rozmaitymi mitami. Czy hamulce nie działają, kiedy mamy skręcone koła? Czy w przypadku hamowania awaryjnego z użyciem systemu ABS przy terkotaniu powinniśmy odpuścić hamulec?

Nowinki, które pomagają w bezpiecznej jeździe
Ale to nie wszystko! W pierwszym odcinku także prezentacja systemów asystujących: aktywnego monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu oraz aktywnego tempomatu.

Partnerem programu jest marka ŠKODA

SAFETY LAB. Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo w czwartek o godz. 19:55 w Telewizji POLSAT.