2021-12-22

Lenka Klimentova tanecznym krokiem w Nowy Rok 2022

Specjalne lekcje dla widzów Polsatu od czeskiej tancerki i Rafała Maseraka. Znani trenerzy gwiazd z programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” przygotowali coś wyjątkowego na Sylwestrową Moc Przebojów. Zarówno dla publiczności przed telewizorami, jak i tej zgromadzonej na Stadionie Śląskim. O kulisach opowiada Lenka Klimentova. Transmisja imprezy na żywo w piątek 31 grudnia od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT, Polsat Go, Interia.pl oraz Polsat News.

- Co przygotowała pani na Sylwestrową Moc Przebojów, czyli Sylwester Szczęścia w Polsacie?
- Razem z Rafałem Maserakiem przygotowaliśmy specjalne lekcje taneczne. Ale spokojnie - będzie tak, żeby każdy dał radę. Chcemy przede wszystkim, żeby ludzie zgromadzeni przed telewizorami wstali z kanap, czy od stołu i pobawili się! Musimy narzucić szybkie tempo, bo na pewno będzie zimno na zewnątrz (śmiech).

- Czyli będzie dość łatwo?
- Kroki będą bardzo proste. Pójdziemy również w machanie rękami i inne zabawne gesty. To będą krótkie choreografie do piosenek, które wszyscy znają. Mamy nadzieję, że będzie się podobało.

- Jakie ma pani przewidywania na duet z Rafałem Maserakiem? Jaka to będzie energia?
- Na pewno pójdzie nam super, bo to nie pierwszy raz, kiedy współpracujemy. Bardzo dużo tańczyliśmy razem na pokazach, prowadziliśmy różne animacje, imprezy. On jest bardzo profesjonalną osobą. Prywatnie też się bardzo lubimy, trzymamy się z jego rodziną, wspieramy się. Praca z nim to sama przyjemność, a gdybym czegoś nie wiedziała lub będę się stresowała, na pewno mi pomoże. Myślę, że moja energia z energią Rafała bardzo dobrze się łączy. Dopełniamy się.

- Czy zostaną państwo w Katowicach na całą imprezę sylwestrową?
- Jak najbardziej będziemy na koncercie. Pójdziemy nawet na after party, jeśli będzie (śmiech).

- Czy Sylwester kojarzy się pani głównie z pracą, czy wręcz przeciwnie?
- Muszę przyznać, że bardzo długo nie pracowałam w Sylwestra. Oczywiście propozycje były, ale zawsze je z Jankiem odrzucaliśmy. Chcieliśmy być z rodziną, albo robiliśmy mniejsze i większe imprezy ze znajomymi. Czasem były przebieranki (śmiech). Spokojnie lub hucznie. Świętowaliśmy Nowy Rok zarówno w Warszawie, jak i w Ostrawie, gdzie się urodziliśmy. Przeżyliśmy już chyba wszystko, razem i nie razem, stąd decyzja, żeby popracować w tego Sylwestra. Pandemia też pokrzyżowała plany artystom...

- Jaki był 2021 rok dla pani?
- Często z mężem rozmawiamy o tym, co było fajnego, co nam zostanie w głowie, co zmieniło nasze życie. Podsumowania są fajne, ale nie robię ich po to, żeby się na przykład czymś chwalić. Sylwester i Nowy Rok przypominają mi Walentynki. Kocha się przecież cały rok, nie tylko w ten jeden dzień. Takie podsumowanie na pewno nie może być robione na siłę.

- Czy robi sobie pani jakieś postanowienia noworoczne?
- Na szczęście dzięki mojej pracy jestem w formie cały rok, więc nie muszę robić postanowień, że schudnę (śmiech). Jeśli mam jakieś, to nie czekam do końca roku, ale wprowadzam je natychmiast w życie. Wiele osób robi postanowienia w stylu „nowy rok, nowa ja” i po kilku tygodniach z nich rezygnuje. Ja wolę działać od razu!

- Czego życzy pani widzom Polsatu na 2022 rok?
- Zdrowia, bo jest najważniejsze, szczególnie teraz. Życzę dużo miłości i tego, żeby pary rozwijały swoje pasje. Polecam parom, które nie mają wspólnego hobby, właśnie taniec. To łączy ludzi, dodaje fajnej energii i motywuje!

Rozmawiała Julia Borowczyk

Sylwestrowa Moc Przebojów 2021. Sylwester Szczęścia - zobacz koncert:

Za organizację odpowiadało Music Company. Na Sylwestrową Moc Przebojów zaprosili Telewizja POLSAT, Województwo Śląskie i Stadion Śląski.