2021-12-16

Patryk Cebulski dla POLSAT.PL. Jaki Sylwester i Nowy Rok?

31 grudnia młody aktor w nowej roli jako jeden z prowadzących Sylwester Szczęścia. Patryk Cebulski nie kryje radości z udziału w największym muzycznym wydarzeniu sylwestrowym w Polsce. W rozmowie z POLSAT.PL znany z popularnych seriali „Kuchnia” i „Kowalscy kontra Kowalscy” artysta zdradza także swoje cele i plany na 2022 rok. Sylwestrowa Moc Przebojów na żywo w piątek 31 grudnia od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT, Polsat Go, Interia.pl oraz Polsat News.

- Przed panem pierwszy w życiu pracujący Sylwester. Jak zatem wyglądały te dotychczasowe i z czym najbardziej się kojarzą?
- Zdecydowanie z urodzinami! Obchodzę je 1 stycznia, więc zawsze, kiedy przychodzi czas zabawy sylwestrowej, ja już wiem, że jutro będę starszy.

- W tym roku będzie się pan jednak nie tylko bawił. W jakiej dokładnie roli zobaczą pana widzowie?
- O godzinie 18:00 startujemy z Wiktorią Gąsiewską w Polsat Go. Będziemy rozgrzewać publiczność przed największym muzycznym wydarzeniem sylwestrowym w Polsce. Dwie godziny później wejdę już na główną scenę z pozostałymi prowadzącymi i razem wprowadzimy publiczność i telewidzów w 2022 rok.

- To dla pana nowe wyzwanie. Odczuwa pan stres czy bardziej ekscytację?
- Stres jest olbrzymi! Jestem przejęty całą sytuacją. Bardzo chciałbym, żeby to już się wydarzyło. Nie mogę się doczekać. Cieszę się, mogąc uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Jestem też podekscytowany, że ten Sylwester będzie pracujący. Do tej pory wszystkie spędzałem z rodziną lub znajomymi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

- Czuje pan, że taka rola będzie panu odpowiadać?
- Zdecydowanie! To przyjemna praca. Sympatyczna, ale też wymagająca. Nie wiem, czy na tym etapie już jestem pewien, ale wydaje mi się, że konferansjerka to jest właśnie coś, co chciałbym robić w życiu poza aktorstwem. Kocham także muzykę i lubię śpiewać, no ale nie można robić wszystkiego na raz. Choć może i o tym niebawem porozmawiamy...

- A jakiej muzyki słucha pan na co dzień?
- Cóż, przekrój mojej ulubionej muzyki jest... niezbadany. Tak naprawdę nikt nie wie, co lubię najbardziej. Słucham wszystkiego, od klasyki, przez muzykę metalową, rockową, popową, po hip-hop. Ale mam jedną przywarę, której nie lubię. Jak już coś wpadnie mi w ucho, wałkuję to, wałkuję, i wałkuję... I tak aż do znudzenia. A potem nie chcę tej piosenki słyszeć już nigdy w życiu (śmiech). Choć oczywiście za jakiś czas jednak do niej wracam.

- Wspomniał pan o muzyce i konferansjerce. Jakie jeszcze zawodowe plany na 2022 rok?
- Pojawiło się mnóstwo nowych propozycji. W wielu przypadkach jestem na etapie oczekiwania na decyzję. Zobaczymy, co z tego wypali. Co roku ludzie pytają mnie o marzenia i plany i na razie - odpukać - wszystko mi się spełnia! A możliwości są różne, bo tak jak już powiedziałem - aktorstwo, konferansjerka i muzyka to moje trzy priorytety na przyszłość.

- A co pozostaje dla Pana niespełnionym marzeniem lub planem, który na razie trzeba było odłożyć, żeby wrócić do niego w nowym roku?
- Jestem na piątym roku studiów. Nie oddałem jeszcze pracy magisterskiej. Muszę napisać ją do końca stycznia i na pewno to zrobię. A temat mam ciekawy, bo piszę o Stanisławie Barei. Wszystko więc kręci się wokół filmu. I właśnie film to moje drugie największe marzenie. Chciałbym zagrać w produkcji kinowej. Budowanie roli i praca na planie filmu jest zupełnie inna niż w serialu. W produkcjach odcinkowych jest szybsza. W filmie aktor ma ogólny zarys postaci i fabuły, ale bardzo wiele ma sam do przeprowadzenia i przepracowania. To megaciekawe i inspirujące. Chciałbym tego doświadczyć. Mam nadzieję, że uda się w 2022 roku, choć w tej kwestii nie wszystko jest zależne ode mnie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Patryk Cebulski (@patrykcebulski)

- Prywatnie także ma pan już plan na kolejny rok? Jest pan człowiekiem postanowień noworocznych?
- Tak, zawsze mam wszystkie plany i marzenia zapisane na karteczce. Staram się je realizować według tej listy i - nie wiem jak to działa - ale na ogół mi się udaje. Wiem, że jeśli czegoś bardzo pragniemy i do tego dążymy, to najczęściej nam się spełnia. Wierzę też w Boga, który umożliwia mi te wszystkie działania. A poza tym - bardzo ciekawa sprawa, choć może niektórzy będą się śmiać, że to dziecinne - moja ciocia piętnaście lat temu powiedziała, że jak spiszę marzenia na kartce i 31 grudnia dokładnie o północy spalę tę kartkę, to wszystkie się spełnią. Tak robię i się spełnia!

- Karteczka na 2022 roku jest już gotowa?
- Nie. Ona powstaje zawsze w Sylwestra o godzinie dwudziestej drugiej. Nie wiem jak uda mi się to w tym roku, bo będę na scenie. Ale na pewno coś wymyślę i przygotuję w przerwach zarówno kartkę, jak i popielniczkę (śmiech).

Rozmawiał Wojciech Barszczowski

Sylwestrowa Moc Przebojów 2021. Sylwester Szczęścia - zobacz koncert:

Za organizację odpowiadało Music Company. Na Sylwestrową Moc Przebojów zaprosili Telewizja POLSAT, Województwo Śląskie i Stadion Śląski.