2021-05-16

„Klinika Skeczów Męczących”: Muzyczna rozrywka na finał

Andrzej Piaseczny i Igor Kwiatkowski gośćmi jedenastego odcinka drugiej serii programu. Zarówno popularny piosenkarz jak i artysta kabaretowy bawili publiczność... śpiewająco. Do tego gospodarze zadbali o stworzenie wspólnie z widownią muzycznego przeboju, który na koniec zaśpiewała Monika Dryl. Na scenie „Kliniki Skeczów Męczących” wystąpili także Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret K2, Adrianna Borek, Marta Podobas i Andrzej Grabowski.

Oglądaj Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących online

Karol Golonka i Marcin Szczurkiewicz zapowiedzieli, że na finałowy odcinek przygotowali mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich - nowy, profesjonalny recepcjonista. Najpierw jednak wpuścił Jadwigę Paździerz, bo jest „znajomą Piaska”, a potem wystarczyło, żeby gość specjalny pomachał paszportem Polsatu...

Andrzej Piaseczny niedawno świętował pięćdziesiąte urodziny, więc prowadzący nie mogli przepuścić okazji, żeby uczcić to kieliszkiem... pięćdziesiątki. Jednak nie alkoholu, ale preparatu dla seniorów! A po niej anegdota o największej fance artysty.

Miłośnikiem „Piaska” jest także Igor Kwiatkowski, który w trakcie pandemii został komikiem śledczym. - Andrzeju, czy ty nie zostałeś ostatnio okradziony? - spytał i przedstawił dowody na to, że amerykańskie gwiazdy podbierają polskim artystom utwory. Przedstawił swoją interpretację jednej z piosenek Andrzeja Piasecznego „Chodź, przytul, przebacz”.

„Stylista fryzur” powrócił na ostatni odcinek w sezonie po tym, jak zostały zniesione obostrzenia. Niespodziewanie odwiedził go Pan Prezes, który bardzo potrzebował, aby... wyczesać Czarusia, jego kota. A chwilę potem do salonu chyłkiem wkradła się ważna persona z poważną sprawą wagi państwowej...

„Sztab kryzysowy” tym razem... na pielgrzymce! Jego członkowie podczas trasy do Częstochowy na Jasną Górę zrobili rachunek sumienia. Za co mieli przepraszać, a za co dziękować?

Publiczność przed pierwszym skeczem została przeproszona o wypisanie na kartkach losowo wybranych rzeczowników. Do czego to było potrzebne? Aby sprawdzić, czy Andrzej Piaseczny potrafi pisać teksty piosenek w ekstremalnych warunkach. Razem z prowadzącymi na żywo układał kolejne wersy utworu z zebranych słów. Powstał hit?

Gospodarze w skeczu nawiązującym do rocznicy powstania Konstytucji 3 maja. „Król Poniatowski” przyjął sprowadzonych z 2021 roku w magiczny sposób dwóch najważniejszych Polaków swoich czasów, czylii youtuberów. Czego dowiedział się o sytuacji w kraju?

Kabaret K2 tradycyjnie sprawdził dystans i poczucie humoru gościa specjalnego w skeczu pod tytułem „Bardzo stary erotoman”. W jaki sposób przekonać towarzyszy, aby podzielili fascynację pochodzącym z Kielc artystą, który stał się ulubionym wokalistą w tym tygodniu? Na pomoc przychodzą zdjęcia i filmiki z internetu!

Andrzej Piaseczny znalazł się także pod obstrzałem dziennikarek zaangażowanych, które na ten wywiad czekały od... piaskownicy! Jakie pytania przygotowały Baśka Polak i Janina Niezaszybka?

Kabaret Skeczów Męczących w trakcie odcinka przekazał także bardzo ważną wiadomość. - Póki co zamykamy „Klinikę Skeczów Męczących”. Byliśmy z państwem niemal przez rok na dobre i na złe. Mamy nadzieję, że dzięki nam choć trochę uśmiechu pojawiło się na Waszych twarzach w tych trudnych czasach. Gościliśmy najlepsze kabarety i kabaretowych solistów oraz plejadę fantastycznych aktorów. Udało nam się zaprosić do programu wielu interesujących postaci, często też kontrowersyjnych, bo taki program chcieliśmy właśnie zrobić. Zabawny, nieoczywisty, czasem przekraczający granicę i prowokujący do dyskusji. To była niezwykła przyjemność i zaszczyt dwadzieścia dwa razy mówić „Witamy w Klinice Skeczów Męczących” - powiedzieli Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Jarosław Sadza i Michał Tercz.

A na koniec stworzona podczas odcinka „Piasenka” dostała szansę, aby wybrzmieć w profesjonalnej aranżacji. Na melodię „Prawie do nieba” wykonała ją Monika Dryl!

W wielkim finale „Kliniki Skeczów Męczących” nie mogło zabraknąć także odcinka autorskiego mini-serialu gospodarzy. „Mała Polonia” jak każda inna miejscowość w Polsce, musi przestrzegać restrykcji związanych z pandemią. Do czego to prowadzi? Pokazał to napad na restaurację, który przeprowadzili Buźka i Zębu. Z kolei Roman Leser, były instruktor jazdy, opowiedział o nowym pomyśle na biznes, który przyniósł mu sukces.

Dziękujemy za wspólne oglądanie drugiego sezonu programu Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących w Telewizji POLSAT!