2021-05-09

„Klinika Skeczów Męczących”: Potrójna dawka zabawy

Marcin Najman, Piotr Gąsowski i Jerzy Kryszak w roli gości specjalnych programu. Znany pięściarz pokazał duży dystans do siebie i tak jak pozostała dwójka dostarczył widzom kabaretowego show mnóstwo rozrywki. W „Klinice Skeczów Męczących” wystąpili także Kabaret Nowaki, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret K2, Monika Dryl i Marta Podobas. Do tego zespół Enej zaprezentował singiel „Samoloty” z płyty „Idealny sen”.

Oglądaj Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących online

Gościa specjalnego tym razem przywitała pusta recepcja, ze względu na zwolnienie pracującej tam Jadwigi Paździerz. Gospodarze powinni byli go uprzedzić... - Od razu wsiadłem, jak zadzwoniliście. Przyjechałem, ale widzę, że to jest jakaś jedna wielka prowokacja. Ludzie, tu nikogo nie ma! - wściekał się w rozmowie z nimi Marcin Najman.

To było oczywiście nieporozumienie z przymrużeniem oka, więc znany były pięściarz, zawodnik mieszanych sztuk walki i kickbokser zawitał na scenę programu. Marcin Najman przyszedł dla dobrej zabawy, ale także, żeby obalić stereotypy związane z wizerunkiem bokserów w przestrzeni publicznej. Zdradził także, że przeczuwa, że jego powrót na ring jest nieunikniony...

Na początek Kabaret Nowaki i Piotr Gąsowski. „Impreza integracyjna” po ciężkim dniu dla dwójki pracowników była bardziej przykrym obowiązkiem niż przyjemnością. Czy zmienił to najlepszy wodzirej 2021 roku, jak przedstawił się wynajęty przez szefa animator oraz zabawy i konkursy, które przygotował?

W trakcie swojej kariery Marcin Najman zaliczył zwycięstwa sportowe, ale także i muzyczne. Z tego powodu gospodarze przygotowali dla niego wyzwanie, a do rywalizacji stanął jego imiennik, Marcin Szczurkiewicz. Gość specjalny zaczął od brawurowej próby zgadnięcia utworu bez żadnej nutki.

Wtem na scenie pojawił się Jerzy Kryszak, który wszedł na nią przeciskając się między muzykami zespołu Enej. Czy to była kwestia przeciwsłonecznych okularów, które założył, aby nie było widać jego problemów z okiem? W swoim monologu poruszył między innymi tematy związane z Funduszem Odbudowy i rozgrywkami w świecie polskiej polityki.

Wracamy do muzyki za sprawą nowej płyty grupy Enej, która odpowiada za oprawę dźwiękową „Kliniki Skeczów Męczących”. Gospodarze oddali im scenę, aby zaprezentowali promujący album „Idealny sen” singiel „Samoloty”.

Wśród publiczności tego wieczoru w „Klinice Skeczów Męczących” nie zabrakło fanów pięściarza. Niektórzy nawet odważyli się zadać mu kilka pytań...

Kolejne obrady przeprowadził „Sztab kryzysowy”, który tym razem musiał stawić czoło kryzysowi finansowemu. Jakie sposoby na podreperowanie stanu budżetu kraju wymyślili najważniejsi ludzie w państwie?

Kabaret Skeczów Męczących i goście świeżo po ostatecznym terminie rozliczenia PIT. W tym okresie „Urząd skarbowy” jest pełen petentów, którzy chcieliby jak najszybciej załatwić swoje sprawy przy okienku. Z jakimi problemami przyszli interesanci? Aby rozwiązać jeden z nich, ze swojego gabinetu musiał wyjść sam dyrektor, w postać którego wcielił się Marcin Najman.

Kabaret K2 w swoich skeczach na temat gości specjalnych potrafi dać niezły wycisk. Zdaniem prowadzących kilka razy otarli się z tego powodu o pobicie. - Nigdy wcześniej naszym gościem nie był pięściarz, więc mamy duże nadzieje - zażartował Marcin Szczurkiewicz. W scence „Zakon PR-ów” specjaliści mierzyli się z niezwykle trudnym wyzwaniem - poprawą wizerunku Marcina Najmana. W tej sprawie połączyli się online z samym zainteresowanym...

Z Marcinem Najmanem rozmawiały także dziennikarki zaangażowane, czyli Baśka Polak i Janina Niezaszybka, które ze strachu przed nim zamknęły się w klatce bezpieczeństwa. Czy rzeczywiście miały się czego obawiać?

Na koniec gospodarze przygotowali kolejne wyzwanie dla gościa specjalnego, który ukończył szkołę muzyczną na kontrabasie jako instrumencie głównym. Jego zadaniem było wykonać razem z Moniką Dryl utwór CeZika „Ballada o Najmanie”.

A co działo się w mini-serialu „Mała Polonia”? Hieronim Wrona odkrył, że jeden z jego pracowników chyba go okrada. Zaplanował więc niezwykle bolesną dla niego zemstę...

Kabaret na żywo. Klinika Skeczów Męczących w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.