2020-11-20

„Gliniarze” najlepszym serialem paradokumentalnym! Brawo!

0

Nie mogło być inaczej. Flagowa produkcja Polsatu z prestiżowym wyróżnieniem. Użytkownicy Party.pl w internetowym głosowaniu docenili wartką akcję, brawurowe pościgi i pokochali głównych bohaterów, którzy od lat zapewniają emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie. Na czym polega fenomen serialu „Gliniarze” zdaniem aktorów?

Oglądaj Gliniarze online na IPLA.TV.

Coraz więcej Polaków śledzi losy Natalii Nowak, Olgierda Mazura, czy Kuby Roguza. Nic więc dziwnego, że „Gliniarze” zwyciężyli w kategorii „Najlepszy serial paradokumentalny”, wyprzedzając takie produkcje, jak „Szkoła”, „Rodzinny interes” czy „19+”. Aktorzy często żartują, że w serialu odczarowują wizerunek policji. Za to podkreślają dobrą atmosferę na planie. - Atutem produkcji są mocno zaangażowani ludzie, którzy dokładają starań, żeby wszystko dobrze wyglądało w kamerze - mówi „Party” Laura Samojłowicz, która dołączyła do obsady w dziewiątym sezonie i wciela się w postać Weroniki.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Realizm „Gliniarzy” nie bierze się z nikąd, co podkreśla Arkadiusz Krygier, czyli serialowy Olgierd Mazur. - Na planie konsultujemy się z prawdziwymi policjantami. Co sezon, mamy również szkolenia antyterrorystyczne, na których uczymy się „glebować”, robić dźwignię i zapinać kajdanki tak, żeby nasze akcje wyglądały wiarygodnie - tłumaczy aktor. Wszystko po to, żeby oglądać serial z zapartym tchem. Warto też podkreślić, że historie, które poznajemy dzięki produkcji, są oparte na faktach.

Prestiżowa nagroda zbiegła się z obchodami jubileuszu pięciuset odcinków „Gliniarzy”. Artyści często zaznaczają, że popularność i sukces serialu opiera się na świetnie prowadzonych wątkach głównych bohaterów. - Mają oni trudne i połamane życiorysy, ale mimo swoich problemów zawsze stoją po właściwej stronie - wyjaśnia „Party” Piotr Mróz. A to jeszcze nie koniec ich losów, bo przed nami kolejne sezony.

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Monika Miller w Studio IPLA: Moja postać jest... tajemnicza
Piotr Mróz w Studio IPLA: Mogłem tego nie przeżyć...
Nowe gwiazdy w dziewiątym sezonie serialu „Gliniarze”

Komentarze