2020-02-10

Kto jest kim w serialu „Gliniarze”? Poznaj bohaterów

Oto szóstka odważnych funkcjonariuszy warszawskiego wydziału kryminalnego. Nie odpuszczają przestępcom. W niektórych policyjnych akcjach ryzykują życiem. Ich pełna wyzwań praca to prawdziwy test dla różnych charakterów. Jaka jest ich przeszłość i jacy są prywatnie? Ósmy sezon serialu „Gliniarze” wiosną w Telewizji POLSAT.

W swojej pracy muszą mierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, a w pełnym perypetii życiu prywatnym targają nimi wielkie emocje. Za każdym z nich stoi inna historia, ale wszystkich łączy to samo - determinacja w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Poznaj szóstkę bohaterów serialu „Gliniarze”.

Natalia Nowak
stopień: aspirant sztabowy

Pochodząca z Pionek świetnie wyszkolona funkcjonariuszka. Feministka z ponadprzeciętną empatią. Często stara zrozumieć się motywację człowieka pomimo tego, co zrobił. Jawi się jako twarda i silna kobieta, ale tak naprawdę pod tą skorupą kryje się wrażliwa osoba, która pragnie miłości. Czasami jest niezdecydowana i bardzo mocno ukrywa, że się czegoś boi. Nie poddaje się łatwo w żadnych okolicznościach. Przykuwająca uwagę blondynka o zielonych oczach w życiu prywatnym szykowała się do ślubu z Łukaszem, ale ich związek dopadł kryzys. Jej partnerem jest Kuba, którego także darzy uczuciem, choć nigdy sama przed sobą się do tego nie przyznała. 

Kuba Roguz
stopień: starszy aspirant

Spokojny, opanowany, ale lubiący stosować w swojej pracy siłowe rozwiązania. Kiedyś pracował w trójmiejskim Centralnym Biurze Śledczym, z którego został wydalony. Z tego względu przeniósł się do Warszawy, aby zacząć swoje życia od nowa. Także prywatnie los go nie oszczędzał. Musiał pochować swoją narzeczoną. Obecnie jest w związku z Magdą, która - jak pokazał finał siódmego sezonu - nie jest taka krystalicznie czysta, za jaką miał ją śledczy. Świetnie dogaduje się z Natalią, z którą znajomość w przeszłości wyszła poza ramy przyjaźni. Jednak  boi się, że związek z policyjną partnerką mógłby zniszczyć ich świetną relację.

Olgierd Mazur
stopień: aspirant sztabowy

Doświadczony śledczy, opierający się na intuicji i kontaktach z ludźmi. Nieustępliwy i bezwzględny dla bandytów. Nigdy im nie odpuszcza i ściga ich do samego końca. Kiedy sprawa wydaje się nie do rozwiązania, wtedy Olgierd włącza maksymalne obroty i docieka, aby poznać prawdę. Prywatnie wdowiec z prawie dorosłą córką. Dla bliskich ma dobre serce. Przeszedł wiele nieszczęśliwych związków, ale wciąż wierzy w znalezienie prawdziwej miłości, pełnej wzajemnego szacunku. W kontaktach prywatnych najważniejsza jest dla niego szczerość. Z nikim nie dogaduje się tak dobrze, jak z Krystianem.

Krystian Górski
stopień: starszy aspirant

Analityk wyszkolony w USA. Do spraw podchodzi jak naukowiec, bazujący na twardych danych. Jest przeciwieństwem Olgierda, z którym współpracuje, ponieważ jest nieco impulsywny i emocjonalny, ale we wszystkim cechuje go profesjonalizm. Nie można mu odmówić dociekliwości, co często pomaga w zawodzie policjanta. Jest ciekawy świata. Lubi dużo wiedzieć i szukać nowych rozwiązań. Jego życie prywatne w końcu się ustabilizowało. Ewelina przyjęła jego oświadczyny, pomimo że ich związek był pełen przeszkód, które sprawili im najbliżsi, a w szczególności ojciec Krystiana.

Adam Bogusz
stopień: aspirant sztabowy

O takich mężczyznach mówi się prawdziwy „twardziel”. Zawodowiec w każdym calu, który nie przebiera w środkach, żeby doprowadzić śledztwo do końca. Wcześniej służył w Łodzi, gdzie ciężką pracą zasłużył na szacunek. Ceniono go zwłaszcza za „przestępczy instynkt”. Jednak do czasu. Wszystko zmieniło się, kiedy zdemaskował korupcję wśród policjantów w jednej z komend. Przypięto mu łatkę „kapusia” i z tego powodu przeniósł się do Warszawy. Adam za uczciwość zapłacił wysoką cenę, przez co nie chce wracać do tych wydarzeń. To sprawiło, że chroni swoją prywatność. Ma wiele tajemnic, które pilnie strzeże. Jedną z nich jest informacja, że jego brat siedzi za kratkami. Jego policyjną partnerką jest Agnieszka.

Agnieszka Walczak
stopień: aspirant sztabowy

Profesjonalistka, poważna i skupiona na swoim zadaniu. Wysportowana, silna fizycznie i zawsze skoncentrowana. Rzadko mówi o sobie. Wydawała się zatwardziałą i tajemniczą singielką, ale prawda okazała się zupełnie inna. Bardzo długo opiekowała się swoim sparaliżowanym mężem, cierpiącym na stwardnienie rozsiane. Porzuciła nawet dobrze zapowiadającą się karierę w tak zwanym „terrorze” (czyli wydziale terroru kryminalnego), żeby być blisko niego. Niestety niespodziewanie przegrał walkę z chorobą, co policjantka bardzo mocno przeżyła. Pomimo początkowych tarć z Adamem podczas służby, może liczyć na jego wsparcie w trudnych chwilach.

Ósmy sezon serialu Gliniarze od 2 marca w Telewizji POLSAT.