2019-12-22

Świąteczny „Nasz nowy dom” ze słodkimi prezentami

0

Ciąg dalszy niespodzianek, jakie ekipa programu przygotowała dla rodzin i widzów. W drugim specjalnym odcinku świątecznym Katarzyna Dowbor i jej pomocnicy odwiedzają Szemplino Wielkie, Żyrardów, Koziegłowy i Bujały. Jak mieszka się w nowych domach? Kogo ucieszyły podarunki od Świętego Mikołaja?

Święta bez pachnących pierniczków? Byłyby niekompletne! Dlatego panowie Wiesiek, Maciek, Wojtek i Artur zabrali się za ich przygotowywanie, aby Święty Mikołaj nie przyszedł do bohaterów programu bez słodkości. Powstały serduszka, gwiazdki i bałwanki. Co prawda pierwsza partia nie była zbyt udana, ale wszystko poszło gładko! Ciastka trafią do rodzin, które odwiedzi ekipa remontowa.

Ekipa Świętego Mikołaja rusza w podróż. Pierwszym przystankiem będzie Szemplino Wielkie, w którym mieszka pani Ilona. Wychowuje samotnie piątkę dzieci, po tym, jak przeszła życiowe piekło. Kobiecie udało się uciec od męża, który stosował wobec niej przemoc, ale zamieszkała w katastrofalnych warunkach. Na dachu znajdował się rakotwórczy eternit, część domu nie była w ogóle wykończona, stara instalacja elektryczna zagrażała życiu, a toaleta nie była podłączona do kanalizacji. Dzieci mieszkały w jednym pokoju i nie miały miejsca do nauki. Tę dramatyczną sytuację zmieniła najlepsza w Polsce ekipa remontowa programu „Nasz nowy dom”.

Mikołaj przyniósł rodzinie choinkę, na której zawisła pierwsza bombka. Pani Ilona dzisiaj ze szczęściem w głosie opowiada, że w tym domu wreszcie się czuje wspaniale. Dzieci są równie szczęśliwe, bo żyją w znakomitych warunkach. Mama tej wesołej gromady chwali się także, że nie przestała biegać. Zamierza wziąć udział w kolejnych maratonach. Chwil spędzonych z Joanną Mazur nigdy nie zapomni. To one dały jej wielką motywację.

Czas na prezenty! Ala wręczyła Mikołajowi piękną laurkę, a ten odwdzięczył się wymarzoną pościelą z Myszką Miki i lalkami Barbie. Jak mówi dziewczynka, były jej potrzebne, bo chciała się bawić z siostrą i… bratem! Kolejny podarek - konsolę do gier - otrzymali Paweł i Marcin. Przygotowali też krótki wierszyk dla niecodziennego gościa. Kacperek także dostał coś pod choinkę - klocki do układania budowli. Pościel z pieskami ucieszyła Maję, a pościel z kotkami uradowała Kacpra. Dla mamy też jest coś wyjątkowego! Zestaw dobrych kosmetyków. Na sam koniec Maja miała jeszcze jedną niespodziankę - rowerek! Mikołaj spełnił marzenie każdego domownika!

Następnym miejscem na trasie wesołej ekipy jest Żyrardów, w którym mieszka pani Emilia z mężem Andrzejem i dwójką dzieci. Dla schorowanych małżonków remont był odległym marzeniem. Rodzina musiała sobie radzić w trudnych warunkach: z prowizoryczną łazienką, bardzo małą kuchnią, odpadającymi tynkami i niebezpieczną kozą, która zagrażała ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Do ich domu przyjechali budowlańcy pod przewodnictwem Katarzyny Dowbor i pracowali przez pięć dni, by odmienić życie i los dzielnych bohaterów odcinka.

Dzisiaj małżeństwo wiedzie już normalne życie w nowym mieszkaniu. Wtem niespodziewanie puka do ich drzwi prowadząca z architekt Martyną Kupczyk i Świętym Mikołajem! Wszyscy domownicy cieszą się, że znów mogą zobaczyć znajome twarze. Na choince, którą przyniósł gość z białą brodą, zawisła symboliczna, ręcznie wykonana bombka.

Święty zaczął rozdawać prezenty. Pierwszym dzieciakiem, który dostaje wymarzony prezent jest Kubuś. Dziesięciolatek od dzisiaj będzie grał na keybordzie! Julia otrzymała zestaw karaoke, bo bardzo lubi śpiewać. Ten prezent to strzał w dziesiątkę! Przyszedł czas na mamę. Bardzo chciała dostać zastawę. To pragnienie ewidentnie spełnił Mikołaj, bo pani Emilia aż zaniemówiła. Pan Andrzej natomiast został obdarowany nowym telefonem komórkowym. Ta wizyta była niesamowita!

Na mapie czas zaznaczyć kolejny punkt - Koziegłowy. Tam mieszka pani Izabela, która po śmierci jej męża została samotną matką czwórki dzieci. Mieszkała w dramatycznych warunkach. W akcie desperacji kobieta próbowała wyremontować mieszkanie własnymi siłami, ale nie wystarczyło jej ani finansów, ani sił. Domownicy nie mieli kuchni, gnieździli się w jednym pomieszczeniu, na dachu był rakotwórczy eternit, który był tak dziurawy, że podczas deszczu do domu wpadała woda. Życie rodziny odmieniła Katarzyna Dowbor pozytywną decyzję o remoncie. Pięć dni intensywnej pracy przyniosło rewelacyjny rezultat, a dom przeszedł fenomenalną metamorfozę!

Pani Iza potwierdza, że teraz w jej życiu wiele się zmieniło. Chwali się, że dostała pracę i zdała kurs na prawo jazdy, który był prezentem od programu. Pierwsza bombka już wisi na nowej choince, a nasi bohaterowie już zacierają ręce, bo Mikołaj przyszykował dla nich coś wyjątkowego! Alicja jako pierwsza dostała od Mikołaja misia. Weronika z kolei pokazuje swój piękny rysunek i Święty wręcza jej mikrofon do śpiewania i gry planszowe, o których zawsze marzyła. Dla szesnastoletniego Szymona, jedynego mężczyzny w domu, znalazł się w worku brodatego gościa nowy smartfon i głośnik bezprzewodowy. Chłopak jest bardzo szczęśliwy. Malutka Alicja może cieszyć się też z kolejnych podarków - lalki i wózka. Dla Wiktorii Święty Mikołaj przygotował keybord, na którym od teraz będzie mogła grać. Czas na prezent dla dzielnej mamy. Pani Iza dostała mikser kuchenny, który bardzo ją ucieszył! Rodzina nigdy nie zapomni spotkania z Arturem… Świętym Mikołajem!

Kolejny cel to Bujały, gdzie mieszka pan Darek. Po tym jak odeszła jego żona, został sam z trójką dzieci. Rodzina nie miała w domu kanalizacji i ciepłej wody, a do toalety wychodzili na zewnątrz. Pomieszczenia ogrzewane były starą kozą, a na ścianach znajdował się chorobotwórczy grzyb. Katarzyna Dowbor podjęła jedyną słuszną decyzję - lokum zostało wyremontowane! Ciężka praca się opłaciła, a łzy szczęścia pana Dariusza były największym podziękowaniem dla całej ekipy.

Do drzwi pukają Katarzyna Dowbor, architekt Maciek Pertkiewicz i Mikołaj z pełnym workiem prezentów. Dla malutkiego Nikosia ma wymarzony podarunek - latający dron, którym będzie mógł szybować bardzo wysoko. Uśmiechnięta Lenka już rozpakowując prezent bardzo się cieszyła. Nic dziwnego, bo otrzymała zestaw artystyczny, o który prosiła w liście do Świętego. Jedenastoletni Fabian znalazł za to w worku rewelacyjny komputer! Tata dostał prezent dla całej rodziny - piękną zastawę. Pan Darek stał się też właścicielem nowej, bardzo ciepłej kurtki.

Co prawda Fabian stwierdził, że ten Mikołaj jest za chudy, ale tę wizytę będą wspominać na zawsze!

Dziękujemy za kolejny sezon programu Nasz nowy dom w Telewizji POLSAT!

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” jesienią dwa razy w tygodniu
Katarzyna Dowbor: Jesienią będzie masa niespodzianek!

Komentarze
© Polsat 2020