2019-10-31

„Nasz nowy dom” - odcinek 159: Koziegłowy

Pani Izabela samotnie wychowuje czwórkę niepełnoletnich dzieci. Po nagłej śmierci męża jej świat się zawalił. Zaczęła na własną rękę remontować ich stary, zrujnowany dom. Obecnie cała piątka mieszka w jednym pokoju i śpi na dwóch łóżkach. Ekipa budowlana Artura Witkowskiego zabiera się za remont ich posesji.

Oglądaj Nasz nowy dom online na IPLA.TV.

Bohaterka odcinka jest wdową od kilku miesięcy. Mąż wyszedł do pracy i nie wrócił już do domu. Zmarł nagle. Pani Izabela została sama z czwórką dzieci: 16-letnim Szymonem, 12-letnią Weroniką, 11-letnią Wiktorią i niespełna 3-letnią Alicją. - Dzieci bardzo przeżyły śmierć męża - mówi ich mama. W rozpaczy, żeby czymkolwiek się zająć, postanowiła odnowić mieszkanie. Jednak stan budynku jest tragiczny.

Przegniłe podłogi trzeba było kłaść od początku. - Nie dało się już po tym chodzić - tłumaczy pani Izabela. Rodzina przygotowuje posiłki na zewnątrz albo gdy pada deszcz w łazience na pralce. - Jest nam bardzo ciężko - dodaje. Naczynia zmywają w wannie. Są również problemy z ogrzewaniem. Elektryka jest stara, dach przecieka, grzyb atakuje ściany. Z powodu braku środków finansowych gospodyni nie może nic z tym zrobić.

- Moim największym marzeniem jest, aby dzieci miały godne warunki do życia - podkreśla pani Izabela. Katarzyna Dowbor wraz z brygadą budowlaną Artura Witkowskiego postanawia spełnić to marzenie. Do zrobienia jest tak naprawdę wszystko, od elektryczności po zmianę dachu, ale nasza ekipa nie boi się mierzyć z ogromnymi wyzwaniami. Tymczasem rodzina udaje się na wakacje, aby choć na moment zapomnieć o trudnościach życia codziennego.

Martyna Kupczyk odwiedza ich w trakcie wypoczynku i prezentuje materiał filmowy z remontu. - Wszystko spada. Po prostu szok! - krzyczy pani Izabela. - Jestem zaciekawiony, jak to finalnie będzie wyglądać - zastanawia się Szymon. Przed rodziną wyjątkowe atrakcje. Dzieciaki mogą pobawić się w parku wodnym i aktywnie spędzić czas. Za to mama otrzymuje specjalny kupon na kurs prawa jazdy, dzięki czemu będzie jej łatwiej odnaleźć się na rynku pracy. - Spełniają się moje największe pragnienia - zachwyca się.

Sąsiedzi osłodzili czas ekipie Artura Witkowskiego. Przynieśli na budowę domowe ciasta i pączki. Posprzątali także całe podwórko i odmalowali ogrodzenie posesji. - Chcieliśmy jak najlepiej pomóc tej wspaniałej rodzinie - mówią zgodnie.

Jak ogromna będzie radość pani Izabeli i dzieci na widok odmienionego domu? Czy wzruszą się ze szczęścia, gdy zobaczą efekt pięciodniowej pracy ekipy?

Nasz nowy dom w środę i czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” jesienią dwa razy w tygodniu
Katarzyna Dowbor: Jesienią będzie masa niespodzianek!