2019-10-30

„Nasz nowy dom” - odcinek 158: Żyrardów

W starej kamienicy mieszka pani Emilia z mężem Andrzejem i dwójką dzieci. Ich skromne dochody nie pozwalają na remont mieszkania, które jest w tragicznym stanie. Łazienka jest prowizorycznie wydzielona niskimi ściankami, pokoje dzieci są niedogrzane, a instalacja elektryczna zagraża życiu. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą postanawiają to zmienić.

Oglądaj Nasz nowy dom online na IPLA.TV.

Pani Emilia po dwóch nieudanych związkach samotnie wychowywała dwoje dzieci. Przypadkowo przez internet poznała pana Andrzeja, który okazał się miłością jej życia. Julka i Kuba bardzo szybko uznały go za swojego tatę i namówiły mamę na ślub. Ich codzienność nie jest jednak tak szczęśliwa, jaka mogłaby być. Pani Emilia jest osobą niepełnosprawną, a nieoperacyjny garb sprawia, że nie porusza się wydajnie. Choroba pana Andrzeja umożliwia mu podejmowanie pracy jedynie w ograniczonym zakresie.

Ciężkich warunków do pracy i życia nie poprawia stan ich mieszkania. Wszystko wymaga generalnego remontu. - Podłogi do wymiany, każda deska lata oddzielnie - mówi pan Andrzej. - Gdziekolwiek nie spojrzysz, nie jest dobrze. Popękane tynki, nieszczelne okna - dodaje. W całym lokum jest zimno, a na dodatek instalacja elektryczna w każdej chwili może doprowadzić do nieszczęścia.

Decyzja Katarzyny Dowbor nie może być inna. Czas na nowy rozdział w życiu rodziny pana Andrzeja. Architekt wraz z ekipą zmienią mieszkanie nie do poznania. - W końcu dzieci będą miały normalne pokoje i warunki - cieszy się pani Emilia. A to nie koniec radości, bo przed nimi wakacje.

Martyna Kupczyk zaplanowała specjalne atrakcje, żeby zapamiętali ten wyjazd na długo. Na początek przywiozła im wideo z remontu. - Ale demolka! - krzyczy 15-letnia Julka. - Zatkało mnie - mówi 9-letni Kuba. Rodzina była w pozytywnym szoku. Potem zabrała Andrzeja, pasjonata majsterkowania i Julkę, miłośniczkę plastyki, do pracowni dziewczyn Majsterek, które uczą, jak zwykłym przedmiotom dać drugie życie. - Cieszę się, że mogliśmy z tatą wspólnie spędzić czas - zachwyca się córka Julka.

Pani Emilia uwielbia kosmetyki i piękne zapachy, więc wizyta w salonie, w którym o perfumach wiedzą wszystko, była dla niej idealnym sposobem na spędzenie czasu. Na koniec zajęć otrzymała w prezencie przygotowany przez siebie flakonik ukochanego zapachu. Jej syn Kuba chce zostać w przyszłości policjantem i dlatego cały dzień mógł spędzić w Centrum Szkolenia Policji, gdzie czuł się znakomicie. - Bardzo mi się podobało - mówi z radością.

Mieszkanie rodziny zmieniło się diametralnie. Teraz każdy znajdzie w nim swoje miejsce i będzie mógł w spokoju się rozwijać i żyć. Co powiedzą na widok swojego odmienionego domu?

Nasz nowy dom w środę i czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” jesienią dwa razy w tygodniu
Katarzyna Dowbor: Jesienią będzie masa niespodzianek!