2019-09-21

Ewelina Ruckgaber i „Historia jednej…” wygranej!

0

Perfekcyjnie zagrana rola Krzysztofa Klenczona doprowadziła aktorkę do zwycięstwa. Ewelina Ruckgaber męskim wokalem i sposobem poruszania się na scenie przekonała do siebie jurorów i pozostałych uczestników „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W trzecim odcinku show wystąpili także: Marcin Ciurapiński, Madonna, Halina Kunicka, Calvin Harris, Beata Kozidrak, Olek Klepacz i Aldona Dąbrowska. Jak wygląda aktualna tabela z punktacją?

Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor zaskoczyli kolorowym otwarciem. Niezawodna dwójka prowadzących wcieliła się we włoski duet Righeira, śpiewając na scenie ich wielki przebój „Vamos a la playa”. - Dziś żegnamy lato i dlatego przywitaliśmy was takim utworem! - tłumaczyli po wspaniałym występie. Dobra zabawa - czas start!

  

W rywalizacji o 100 tysięcy złotych klasyfikację otwierał Robert Koszucki (71 punktów). Tuż za nim uplasowała się Emilia Komarnicka-Klynstra (66) i Łukasz Zagrobelny (64). Co zmieniło się w rankingu? Kto tym razem zasłużył na wysokie noty i poprawił swoją pozycję?

  

Pierwszy do akcji wkroczył Łukasz Zagrobelny. - Utwór, który wylosowałem, zatytułowany jest „W dzień gorącego lata” - wyjaśnił wokalista. To oczywiście wielki przebój zespołu Big Day, którego liderem był Marcin Ciurapiński. - Ta piosenka spełnia wszystkie kryteria, które powinien mieć letni przebój - wskazał uczestnik w rozmowie z Maciejem Dowborem. A czy występ spełnił wszystkie wymagania jurorów? - Transformacja fantastyczna! - chwaliła Katarzyna Skrzynecka. - Schowałeś się zupełnie za postacią - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Wniosłeś klimat lata i luzu. Dziękuję ci za to - dodał Kacper Kuszewski.

  

- Mam fantastyczny kawałek. Mega się cieszę! - nie kryła radości Kasia Ptasińska, niezwykle podekscytowana nowym wyzwaniem. To Madonna i piosenka „Holiday”. Kto pamięta początki kariery supergwiazdy pop? - Ona wprowadziła teatralność do swoich widowisk - opisała koncertowe dokonania bohaterki. Czy udało się jej wiernie odwzorować tę atmosferę? - Podobało mi się bardziej niż oryginał - przekonywał Kacper Kuszewski. - Bardzo cię pochwalę i podziękuję ci za to, że znakomicie tańczysz - oświadczyła Katarzyna Skrzynecka. - Tańczysz z taką łatwością, z takim wdziękiem, z naturalnym instynktem fantastycznego istnienia i ruchu na scenie - dodała jurorka.

  

Kolejna gwiazda rozświetliła scenę programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Była w stanie zapełnić Salę Kongresową na siedem dni z rzędu - przedstawiła swoją postać Emilia Komarnicka-Klynstra. Mowa o Halinie Kunickiej, bardzo popularnej piosenkarce w latach 60. i 70. Na swoim koncie ma wiele hitów, ale do konwencji odcinka najbardziej pasował „Lato, lato, lato czeka”. A potem na scenie pojawiła się sama… Halina Kunicka! - To jest dla mnie święto, że ja tutaj jestem. To jest mój ukochany, ulubiony program - powiedziała wzruszona. - To dla mnie prezent, że pani tak ładnie to zaśpiewała - oceniła. - Serce rośnie. Nie wiedziałem, że dziewczyny tak młode, tak aktorsko zajęte i często grające w filmach, mogą odtworzyć takie rzeczy - powiedział Paweł Królikowski. - Zrobiłaś to, mając w sobie charyzmę, elegancję, lekkość i wieczną młodość - dodała Katarzyna Skrzynecka.

  

Artysta owiany legendą, czyli Krzysztof Klenczon. A w tej roli… Ewelina Ruckgaber. - To trudna postać, zwłaszcza ze względu na jego spokój. Ja tego spokoju mam trochę mniej - tłumaczyła w rozmowie z Maciejem Dowborem. Do zaśpiewania wylosowała piosenkę „Historia jednej znajomości” z dyskografii zespołu Czerwone Gitary. - Wciąż muszę pamiętać o tym, że jestem facetem - podkreślała gwiazda serialu „Gliniarze”. Udało się? I to jeszcze jak! Jurorzy nagrodzili aktorkę owacjami na stojąco! - Uwierzyłam ci. Gratuluję, jesteś wspaniała! - chwaliła Małgorzata Walewska. - To jest niebywałe. Zgadzam się z Małgosią. Wydarzyło się coś magicznego! - potwierdził Kacper Kuszewski.

  

Kategoria: muzyka współczesna. Calvin Harris to szkocki DJ, który wyprodukował całą masę hitów z takimi gwiazdami jak Rihanna czy Dua Lipa. W „Summer” udało mu się zabłysnąć w wersji solowej. Teraz zamienił się w niego Jeremi Sikorski. - To mega skupiony człowiek, który zaczynał od zera - powiedział o twórcy najmłodszy uczestnik 12. edycji. - Odniósł niesamowity sukces - dodał. Czy o sobie będzie mógł powiedzieć to samo? Okazało się, że doskonale odnalazł się w tanecznym numerze i scenografii z szybkimi samochodami. - Jestem pod dużym wrażeniem twojego występu, bo to było mało wdzięczne zadanie - powiedział Kacper Kuszewski. - Jakbym słyszała utwór, który jest mi faktycznie znany. Poderwałeś nasze tyłki. Wszyscy byliśmy w bardzo dobrym clubbingu - cieszyła się Katarzyna Skrzynecka.

  

Poprzednio w perfekcyjny sposób stała się Korą z Maanamu, a tym razem wylosowała kolejną z polskich legend. Oto Ewelina Lisowska jako Beata Kozidrak z zespołu Bajm. - Teraz ma mocny głos, ale w tym utworze śpiewała bardzo subtelnie i delikatnie - opisała znany i lubiany hit „Piechotą do lata”. - Sama nie wiem, co z tego wyjdzie - obawiała się przed wejściem do windy. Efekt? - Udało ci się uchwycić manierę piosenkarską z lat siedemdziesiątych. Pokazałaś najwyższą klasę wokalną - docenił Kacper Kuszewski. - Bardzo dobrze operowałaś oddechem. Bardzo dobrze zamykałaś wysokie dźwięki. Wszystko było czyściutko, intonacyjnie pięknie - wyliczała Małgorzata Walewska.

  

Adam Strycharczuk w roli kobiety? To wydarzyło się naprawdę! Znany youtuber potrzebował specyficznych umiejętności, żeby oddać postać Aldony Dąbrowskiej z formacji Amadeo. - Ta pani to jest taka dance’owa dziewczyna - zaznaczył. - Znałem ten zespół wcześniej - przyznał parodysta. Czy to pomogło w tanecznym występie z piosenką „Letni wiatr”? - Jestem pod takim wrażeniem, że nie zdążyłam zjeść swojego banana - żartowała Małgorzata Walewska w nawiązaniu do scenografii. - Śpiewałeś cały czas damskim głosem. To był najlepszy twój występ - komplementowała jurorka. - Bawmy się tak dalej - śmiał się Paweł Królikowski.

  

Wszystko, co dobre, dobiega jednak końca. Ostatni do rywalizacji stanął Robert Koszucki. Tego wieczoru zaprezentował się jako Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff. - To postać nietuzinkowa - powiedział Maciej Dowbor. - Zasługuje na uwagę ze względu na czas i jak długo jest na rynku - dodał uczestnik. Na scenie rozbrzmiało „Lato”. Jakie zgarnęło oceny? - Wyglądasz jak zawodowy „Schab” - żartowała Małgorzata Walewska. - Wbiłeś mi nóż w serce bardzo głęboko. Nigdy nie kochałem tej piosenki i po cichu liczyłem, że będzie to nieefektowny występ. Znowu zrobiłeś coś takiego, że zniknąłeś pod charakteryzacją. Stałeś się tą postacią, miałeś błysk w oku i byłeś czarujący - zachwycał się Kacper Kuszewski.

Osiem doskonałych występów. Jurorzy mieli trudne zadanie, rozdzielając punkty, ale to było nieuniknione. Jednogłośnie przyznali ich najwięcej wcieleniu w Krzysztofa Klenczona. A uczestnicy? Podzielili zdanie sędziów! Zwycięska Ewelina Ruckgaber mogła przeznaczyć czek o wartości 10 tysięcy złotych dla chorej córeczki kolegi z serialu „Gliniarze”, a potem ponownie zademonstrować swój kunszt. Gratulujemy!

Zobacz finałowy występ:

  

W czwartym odcinku wystąpią:
Kasia Ptasińska - Kayah
Robert Koszucki - Andrzej Rosiewicz
Łukasz Zagrobelny - Tina Turner
Adam Strycharczuk - Enrique Iglesias
Jeremi Sikorski - Zbigniew Kurtycz
Emilia Komarnicka-Klynstra - Anthony Kiedis (Red Hot Chili Peppers)
Ewelina Lisowska - Maluma
Ewelina Ruckgaber - Shania Twain

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Emilia Komarnicka-Klynstra zdradziła tajemnicę występów
Ewelina Ruckgaber: Przezwyciężyć stres i windę
Kasia Ptasińska i... ekstremalnie odmienne kreacje?
Łukasz Zagrobelny: Niech widzowie uronią łezkę radości
Robert Koszucki: To będzie wyzwanie i... dobra zabawa!
Adam Strycharczuk na pełnej do „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
Jeremi Sikorski: Program wyrzuca mnie na szeroką wodę
Ewelina Lisowska: Cała ekipa jest bardzo utalentowana

Komentarze