2019-06-03

„Gliniarze” najlepsi spośród konkurencyjnych seriali

W trakcie emisji szóstego sezonu Polsat był liderem oglądalności. Produkcja o pracy warszawskich komisarzy śledczych była emitowana od 4 marca do 30 maja i przyciągała przed telewizory najwięcej widzów. Notowała też najwyższe udziały wśród popołudniowych seriali paradokumentalnych i obyczajowych nadawanych u konkurencji.

Serial „Gliniarze” oglądało średnio 1,7 mln osób, a to oznacza, że udziały wśród wszystkich badanych wyniosły 17,4 procent w grupie ogólnej i 16,5 proc. w grupie komercyjnej. W tym samym czasie emitowane w TVN seriale miały odpowiednio: „Szkoła” - 6,8 proc. i 12,8 proc., „19+” - 7,9 proc. i 14,6 proc., „Szpital” - 7,5 proc. i 11 proc., „Ukryta prawda” - 12,1 proc. i 14 proc. oraz serial „Zakochani po uszy” - 9,3 proc. i 11,2 proc. Mniejsze udziały miała również „Korona królów” nadawana w TVP1 (11,9 proc. i 5,5 proc.).

Szósty sezon „Gliniarzy” zyskał ponad 400 tys. widzów względem pierwszej serii emitowanej jesienią 2016 roku. Wówczas produkcję śledziło średnio 1,3 mln osób. Natomiast w stosunku do poprzedniego roku serial poprawił wynik o 15 proc.

Serial „Gliniarze” to intrygujące i trzymające w napięciu sprawy kryminalne. Rozwiązują je już trzy zespoły policyjnych detektywów wydziału kryminalnego warszawskiej komendy policji, którzy nie cofną się przed niczym, aby doprowadzić każde śledztwo do końca. Śledczy Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber) i Kuba Roguz (Piotr Mróz), Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) i Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak) oraz nowa para funkcjonariuszy - Agnieszka Walczak (Joanna Mądry) i Adam Bogusz (Aleksander Mackiewicz).

7. sezon „Gliniarzy” już od września w Telewizji POLSAT. Producentem serialu jest firma OUTSET Films.

Zobacz także:
„Gliniarze”: Olgierd o krok od śmierci w finale sezonu!
„Gliniarze”: Związek Natalii i Łukasza runie przez śledztwo?
„Gliniarze”: Tajemnica Agnieszki zostanie odkryta?
„Gliniarze”: Kolejne kłopoty w życiu Kuby Roguza!
„Gliniarze”: Natalia Nowak jest w nowym związku!