2019-05-16

„Ślad” - odcinek 74: Ciąża, porwanie i celebryta

Gwiazda telewizji, Michał Burzyński, spotyka Marię Janicką podczas castingu do programu. Kilka miesięcy później do domu jego rodziców przychodzą zdjęcia związanej kobiety z żądaniem okupu. Według porywaczy dziewczyna jest w ciąży z ich synem. Celebryta jednak twierdzi, że jej nie zna. Śledczy mają ogromne trudności z odnalezieniem sprawcy.

Podczas castingu Maria Janicka podrywa znanego celebrytę i playboya, Michała Burzyńskiego. Po pewnym czasie kobieta robi sobie badania ginekologiczne, z których wynika, że jest w ciąży.

Mija trochę czasu, aż nagle pewnego dnia do domu bogatych rodziców gwiazdora trafiają zdjęcia, na których widać związaną dziewczynę. Porywacze piszą w liściku, że kobieta spodziewa się ich wnuka. Sprawa trafia do CWŚ. Różańska osobiście przesłuchuje ojca mężczyzny. Walczak przesłuchuje natomiast samą gwiazdę telewizji. Mężczyzna twierdzi, że nie pamięta tej dziewczyny. Jego matka przynosi do CWŚ materiały z castingu - zdjęcia i ankiety dziewczyn. Nic z nich nie wynika, śledczym brakuje punktu zaczepienia.

Funkcjonariusze odkrywają jednak, że porwana kobieta to właśnie Maria Janicka. Hetman sprawdza akademik, w którym mieszkała, a także mieszkanie w Brzegu Dolnym, w którym była zameldowana. Okazuje się, że dziewczyna nie pojawiała się od kilku dni na zajęciach, jej telefon nie działa, a w mieszkaniu nikogo nie ma. Walczak zaczyna podejrzewać, że upozorowała własne porwanie.

Dalsza analiza wykazuje, że Janicka przyjaźniła się z Barbarą Chudzik. Zaręba odkrywa, że telefon Barbary logował się przy domu rodziców celebryty. Wobec tego to ona staje się główną podejrzaną…

Czy Walczak ma rację? A może porwanie wcale nie było pozorowane i odpowiada za nie jej przyjaciółka? Jaką rolę odgrywa w tej sprawie gwiazdor telewizji?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 74

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 73: Niezgoda na inność
„Ślad” - odcinek 72: Zabity przez byłą żonę?
„Ślad” - odcinek 71: Zemsta nielegalnych pracowników?
„Ślad” - odcinek 70: Czy to na pewno samobójstwo?
„Ślad” - odcinek 69: Czy palec wskaże sprawcę?