2019-05-15

„Ślad” - odcinek 73: Niezgoda na inność

0

Ofiarą pada nastolatek, który otwarcie mówił o swojej odmienności - zawsze czuł się kobietą, mimo że urodził się chłopcem. Nie miał w życiu lekko, bo rówieśnicy ze szkoły znęcali się nad nim. Denat miał jednego szczególnie zaciekłego wroga, z którym chodził do szkoły. Czy to on go zamordował? Dlaczego osiemnastolatek musiał zginąć?

Śledczy dostają wezwanie do morderstwa. Młody chłopak został zadźgany nożem. Kotowicz i Majski na miejscu zbrodni znajdują mnóstwo krwi i worek, który założono ofierze na głowę. Okazuje się, że chłopiec bardzo chciał zmienić płeć. Matka mówi, że Grzegorz czuł się kobietą, a jego ojciec nigdy tego nie akceptował. Zeznaje także, że chłopak był znienawidzony w szkole i znęcano się tam nad nim. Jego starszy brat zawsze go bronił. Kobieta dodaje, że planowała wyjazd z synami do Tajlandii.

Śledczy odnajdują na zeszytach i na plecaku mnóstwo odcisków palców nienależących do Grześka. Nie ulega wątpliwości, że nastolatek był maltretowany przez rówieśników.
- To nie był pierwszy napad na Grzegorza Skowrońskiego. Miesiąc temu doszło do incydentu na boisku szkolnym - referuje kolegom z wydziału Renata Różańska, pokazując jednocześnie zdjęcie z obdukcji chłopaka.
- Co on ma na policzku? - pyta z zaciekawieniem Maja Oleander.
Wrona powiększa zdjęcie, na którym widać wyraźnie, że to ślady po zamku błyskawicznym - taki sam ślad ma na ręce.
- Matka chłopca powiedziała, że prześladowcą Grześka był niejaki Antek Pogorzelski - opowiada szefowa.

Czy to on postanowił zadźgać chłopca? Czy powodem była chęć wymierzenia kary za to, że ofiara różniła się od swoich rówieśników? A może to fałszywy trop i ktoś inny dopuścił się zbrodni na odmieńcu?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 73

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 72: Zabity przez byłą żonę?
„Ślad” - odcinek 71: Zemsta nielegalnych pracowników?
„Ślad” - odcinek 70: Czy to na pewno samobójstwo?
„Ślad” - odcinek 69: Czy palec wskaże sprawcę?
„Ślad” - odcinek 68: Zabójstwo płatnego… zabójcy

Komentarze
© Polsat 2019