2019-05-13

„Ślad” - odcinek 71: Zemsta nielegalnych pracowników?

0

Śledztwo dotyczy zabójstwa małżeństwa, które zatrudniało kilkunastu nielegalnych pracowników pochodzących z Ukrainy. Kluczowe wydają się zeznania kuzynki denatki - Malwiny Wnuk. Kobieta opowiada o tym, że zabite małżeństwo związywało łańcuchami i zakuwało w kajdany ludzi pracujących w zakładzie. Wszystko po to, żeby nie uciekli... Czy była to typowa zemsta?

Spłonął budynek gospodarczy, a zaraz obok niego znaleziono dwa ciała. Świadkiem zdarzenia była Malwina Wnuk, sąsiadka i jednocześnie kuzynka denatki. Kobieta niczego nie pamięta - ktoś prawdopodobnie na nią napadł i uderzył ją w głowę. Nagle poszkodowana przypomniała sobie, że w domu powinny być też dzieci - jedno zamordowanych, a drugie jej własne. Śledczy znajdują dziewczynki w pokojach - związane! Dzieci są roztrzęsione i też niczego nie pamiętają...

Ofiary to małżeństwo - Tomasz i Agata Janisz. Mężczyzna był przedsiębiorcą, produkował zdrową żywność. Jego żona prowadziła księgowość w firmie. Szef firmy rano, przed zabójstwem, wypłacił sto tysięcy złotych, ale pieniędzy nie znaleziono. Co najdziwniejsze - przy ciele kobiety znaleziono pejcz, a przy denacie kajdany.

Śledczy próbują odszukać jakikolwiek motyw, jednak nic nie składa się w całość. Tymczasem Malwina Wnuk zeznaje, że u Janisza pracowali nielegalnie Ukraińcy. Opowiada, że żyli w strasznych warunkach i byli traktowani jak niewolnicy. Wnuk twierdzi, że mieli pozakładane na rękach kajdany, a dodatkowo byli związani łańcuchami.

Czy pracownicy postanowili się zemścić na swoich pracodawcach?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 71

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 70: Czy to na pewno samobójstwo?
„Ślad” - odcinek 69: Czy palec wskaże sprawcę?
„Ślad” - odcinek 68: Zabójstwo płatnego… zabójcy
„Ślad” - odcinek 67: Morderstwo w trakcie wesela
„Ślad” - odcinek 66: Krwawy spór o dziecko

Komentarze
© Polsat 2019