2019-05-09

„Ślad” - odcinek 70: Czy to na pewno samobójstwo?

0

Pozornie sprawa jest prosta. Mężczyzna skoczył z mostu i został nawet nagrany przez świadków. Jednak w toku śledztwa okazuje się, że było to zabójstwo, co potwierdzają ślady odkryte przez śledczych. Wychodzi również na jaw, że denat został przed śmiercią okradziony. Komu zależało na jego własności i na tym, by nie przeżył?

Z mostu Grunwaldzkiego „skacze” mężczyzna. Świadkami tragedii są dziewczyna i chłopak, którzy nagrali całe zajście. Hetman po rozmowie z nimi twierdzi, że chyba są bardzo zmęczeni, bo opowiadają o „czerwonych oczach pod wodą”.
- Coś poza tym? - pyta go Lisowski.
- Widzieli, jak się wspina na przęsło, skacze. A chłopak nakręcił film komórką - referuje mu Hetman. - Przy denacie były dokumenty, Michał Pałasz, 45 lat, miejscowy biznesmen, szemrana reputacja, twardy gość, podobno wszystkich trzymał za mordę - czyta dane ofiary.
- No dobrze, skoro to jest samobójstwo, to co tu robimy? - zadaje w końcu pytanie komisarz Lisowski.

Jego kolega jest jednak zdania, że to nie jest nic typowego. Według niego ta sprawa jest zbyt podejrzana. Kiedy siostra identyfikuje ciało mężczyzny, jest oschła w stosunku do swojego zmarłego brata i sugeruje, że to na pewno było samobójstwo.

Wszystko się jednak zmienia w momencie, gdy okazuje się, że to było zabójstwo, bo Michał Pałasz został utopiony w wannie, a zabójca rzucił się z mostu w ubraniu ofiary. Wychodzi na jaw, że mieszkanie denata okradziono. Zniknęły monety kolekcjonerskie o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Głównymi podejrzanymi stają się siostra Pałasza i jej kolega. Monety interesowały również Grzegorza Bukowskiego - eksperta i handlarza numizmatami.

Kto jest odpowiedzialny za tę zbrodnię? Kim jest tak naprawdę zabójca. I dlaczego ofiara musiała zginąć?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 70

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 69: Czy palec wskaże sprawcę?
„Ślad” - odcinek 68: Zabójstwo płatnego… zabójcy
„Ślad” - odcinek 67: Morderstwo w trakcie wesela
„Ślad” - odcinek 66: Krwawy spór o dziecko
„Ślad” - odcinek 65: Tajemnicze porwania dziewczyn

Komentarze
© Polsat 2019