2024-05-22

Danzel o jubileuszu: Wszystko zaczęło się od „Pump It Up”

„Dwudziestka” króla muzyki tanecznej w Sopocie. Zobacz wideo dla POLSAT.PL! Danzel opowiedział o jednym ze swoich największych hitów, ponieważ wykona go podczas Polsat Hit Festiwal 2024. Nie będzie to jednak jedyna piosenka, którą zaśpiewa. Co zdradził na temat swojego jubileuszu? Transmisje z Opery Leśnej w piątek 24 maja i w sobotę 25 maja w Polsacie.

Niekwestionowany król muzyki dance
Danzel będzie jedną z gwiazd, która wystąpi w Operze Leśnej podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku”. - Po pierwsze to dwudziesta rocznica piosenki „Pump It Up”. Również ja jestem na scenie zawodowo od dwóch dekad, to szalona podróż. Odbyłem około pięciu tysięcy lotów po całym świecie i zagrałem ponad dwa tysiące koncertów. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę świętować ten jubileusz w swoim ulubionym kraju - Polsce. Oczywiście zagram swoje największe przeboje, ale w zupełnie inny, nowy sposób, z moim zespołem. To będzie coś innego. Bardzo się cieszę, że mogę to zrobić dla Polsatu - mówił piosenkarz w rozmowie z POLSAT.PL.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Danzel (@danzel_official)

Hit, który zaskoczył od razu
Piosenka „Pump It Up” znalazła się na debiutanckiej płycie artysty „The Name of the Jam”. Wskoczyła na szczyty list przebojów nie tylko w całej Europie, ale i w Stanach Zjednoczonych. - Teraz, kiedy byłem w drodze na samolot do Polski, pomyślałem: dwadzieścia lat, to minęło tak szybko. To szalone. Zrobiłem od tamtej pory tak wiele pięknych rzeczy, a „Pump It Up” to był początek tego wszystkiego. Pamiętam, że siedziałem w studio z moim producentem i miałem takie myśli: ok, „Pump It Up” może zagrać w klubach, zobaczymy, co się stanie. W tamtym czasie wciąż pracowałem nad muzyką rockową, a „Pump It Up” dosłownie eksplodowało. Zaczęło się od Francji i poszło globalnie. Nigdy nie możesz przewidzieć, że piosenka zajdzie tak daleko. To z pewnością niesamowita historia - sięgał pamięcią Danzel.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Danzel (@danzel_official)

Odkryć przebój na nowo
Czy nowe pokolenia dają się porwać w rytm singla? Danzel ujawnił, jak przebój stał się na nowo hitem internetu. - W zasadzie „Pump It Up” była jedną z pierwszych piosenek, które stały się viralem na TikToku. Pamiętam, że ekipa TikToka kontaktowała się ze mną bezpośrednio. Teraz chyba nie ma nikogo, kto mógłby się  sam do nich odezwać, to byłoby bardzo, bardzo trudne. Zrobili to jednak dla mnie w tamtym czasie i to było świetne. Oczywiście, że piosenka przemawia do nowych pokoleń. Wiele osób wciąż robi remiksy tego utworu, na przykład Dimitri Vegas i Steve Aoki. To miłe - wymieniał.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Danzel (@danzel_official)

Festiwal pełen gwiazd
Danzel, który od ponad dwóch dekad występuje w Polsce, ocenił skład Polsat Hit Festiwal. Podczas koncertu „Radiowy Przebój Roku” wystąpią także między innymi: Margaret, Oskar Cyms, Dawid Kwiatkowski i Natalia Zastępa. - Niektórzy z nich, tak jak Doda na przykład, są na scenie od wielu, wielu lat. Pamiętam ją od kiedy przyjeżdżam do Polski. To są naprawdę duże nazwiska na polskim rynku. To bardzo fajne zestawienie artystów młodszych i starszych. Myślę, że to będzie piękny koncert - podsumował.

  

Polsat Hit Festiwal 2024: Radiowy Przebój Roku - oglądaj:

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat