2023-10-10

„Ninja Warrior Polska”: Kto w ostatniej czwórce finalistów?

Którzy z uczestników wywalczyli przepustkę do rywalizacji o nagrodę główną? Do dwudziestki finalistów dołączyli: Wiktor Wójcik, Krzysztof Spławski, Ivan Kohut i Kacper Gazurek. Jak przebieg miały ostatnie eliminacje i półfinały? Co dokładnie wydarzyło się w szóstym odcinku sportowego show? Finał 8. edycji „Ninja Warrior Polska” we wtorek 17 października o godz. 20:05 w Polsacie.

Ostatnie cztery miejsca
Walka o udział w wielkim finale na ostatniej prostej. Do oglądania zmagań niezwykłych zawodników zachęcali niezawodni prowadzący: Karolina Gilon, Łukasz „Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski. Komu ostatecznie udało się zakwalifikować do najlepszej czwórki? Oto wyniki szóstego odcinka!

Tor eliminacyjny

Etap składał się z następujących przeszkód: Bieg parkourowca 2, Zjazd na chustach, Na krawędzi, Chwiejne łódki, Przerzutnie i Krzywa ściana.

Kąpiel koali
Kto pierwszy? Krzysztof Pawłowski w nietypowym stroju. - Myślałem, że będzie się rozbierał, ale dzika koala leci w swoim naturalnym futerku - śmiał się Łukasz „Juras” Jurkowski. Pomimo dobrego początku, zawodnik wpadł do basenu już trzeciej przeszkodzie. - Mamy teraz mokrą koalę - podsumował Jerzy Mielewski.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Na krawędzi

Sportowe wyzwanie
Anna Trener-Wierciak to znana paraolimpijka z Krakowa. Od lat choruje na stwardnienie rozsiane, ale nie poddaje się w walce o siebie i swoje marzenia. - Pojawienie się na torze „Ninja Warrior Polska” jest dla mnie wyzwaniem. To jest ekscytujące - mówiła. Niestety udało się tylko wskoczyć na pierwszą przeszkodę.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Bieg parkourowca 2

Tancerz na torze
Michał Danilczuk znany jest z udziału w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Tancerz miał okazję występować w parze z Jackiem Jelonkiem. Była to pierwsza para jednopłciowa w historii show. W rozmowie z Karoliną Gilon przyznał, że stresuje się przed startem na wymagającym torze. Na trybunach towarzyszyli mu brat oraz osoby, które chodzą do niego na zajęcia taneczne. Efekty biegu gościa specjalnego? Zawodnik doszedł aż do czwartej przeszkody. - Dyszka od nas - ocenił Łukasz „Juras” Jurkowski.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Chwiejne łódki

Wybitny parkourowiec
- W piątej edycji wpadłem do wody w finale. Po prostu źle wymierzyłem kroki i tak się zdarzyło. Miałem jeszcze zapas siły, ale no niestety, to jest właśnie „Ninja Warrior Polska” - mówił Krzysztof Spławski, który liczył na poprawę swojego wyniku sprzed lat. Pierwszy krok planu został wykonany - zawodnik zameldował się na gorze Krzywej ściany.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:25.50

Świetne przygotowanie zaprocentowało
Emocje rosły z każdą minutą. Ivan Kohut chciał wypaść równie dobrze jak poprzednik. - Zawsze kibicują mi moje wspaniałe dziewczyny: żona i dwie piękne córeczki - mówił zawodnik. Doping najbliższych pomógł, bowiem 31-letni technik produkcji bez problemu wcisnął czerwony przycisk, którego jak zawsze pilnowali Łukasz „Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski. - Zrobiłeś bardzo duży progres w technice przechodzenia toru - zauważył pierwszy z nich.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:26.40

Obecność obowiązkowa
Wiktor Wójcik to zawodnik, bez którego trudno wyobrazić sobie „Ninja Warrior Polska”. Nazywany „wybitnych technikiem” ponownie zaprezentował wysokie tempo i doskonałą formę. Wejście na Krzywą ścianą było dla niego formalnością. - Przede wszystkim świetnie się bawię - mówił mężczyzna. - Zbieram szczękę z podłogi - komplementował Łukasz „Juras” Jurkowski będąc pod wrażeniem czasu trwania tego wyścigu. Mężczyzna zakwalifikował się na Power Tower.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 00:50.20

Dobre tempo
Kacper Gazurek wchodził na tor wiedząc, że ma ogromne wsparcie od ukochanej. - Kibicuje mi aktualnie moja narzeczona. Bierzemy ślub w listopadzie. Daje mi mega power - mówił zakochany mężczyzna. Trener ninja był niezwykle zdeterminowany, aby przejść przeszkody z jak najlepszym czasem. Udało się! 31-latek dołączył do Wiktora Wójcika w walce o bezpośredni bilet do finału.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:08.40

Power Tower

Wiktor Wójcik po raz trzeci na Power Tower. Dla Kacpra Gazurka to był debiut. Doświadczenie na dwunastometrowej wieży przeważyło. Pierwszy z wymienionych zawodników wywalczył złoty bilet. Gratulacje!

Tor półfinałowy

Etap składał się z pięciu przeszkód: Dziurawy most, Śmigło i lina, Ruchomy drążek, Wiszące okna, Przeprawa przez komin.

Zrealizować założenia
W kwalifikacji do finału bardzo pomaga wyznaczenie sobie celu. - Mam plan, że zrobić dobry czas, bo konkurencja jest mocna. Trzeba mocno cisnąć - zadeklarował Ivan Kohut. Jak powiedział, tak zrobił! - Pokazuje, że nie ma żadnych granic - chwalił jego występ Łukasz „Juras” Jurkowski. Jak na ten wyścig odpowiedzieli pozostali zawodnicy?
Czas toru półfinałowego: 01:08.30
Kwalifikacja do finału!

Niepotrzebne obawy
- Bezpiecznie, nie wyskakuj nigdzie poza tor i widzimy się pod kominem - doradzała zawodnikowi Karolina Gilon. Krzysztof Spławski przyznał, że zazwyczaj pojawia się w programie dla zabawy, ale na tym poziomie odczuwa stres. Obawy okazały się jednak zbędne. Mężczyzna ukończył tor z dobrym czasem i awansował do walki o nagrodę główną!
Czas toru półfinałowego: 01:19.30
Kwalifikacja do finału!

Ekscytująca walka o ostatnie miejsca
Kacper Gazurek pod presją. Przegrał pojedynek na Power Tower, ale nie poddawał się w walce o finał. - Potrzebuję pełni swojej mocy, spokojnej głowy i odrobiny szczęścia - objaśniał zawodnik. I miał rację! Wszystkie te czynniki sprawiły, że udało mu się dostać do siódmego odcinka. - Mamy komplet, mamy dwudziestu czterech! - zachwycał się Jerzy Mielewski.
Czas toru półfinałowego: 00:59.10
Kwalifikacja do finału!

Finaliści 8. edycji „Ninja Warrior Polska”, którzy otrzymali Złoty Bilet:

Pozostali finaliści 8. edycji „Ninja Warrior Polska”:

Którzy z uczestników zaprezentują się najlepiej w finale? Czy uda się zdobyć pierwszy tytuł polskiego ninja? Odpowiedzi na te pytania we wtorek 17 października o godz. 20:05 w Polsacie.

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

 

 

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat