2023-09-26

„Ninja Warrior Polska”: Siła jest kobietą. Historyczny występ

Dwie zawodniczki dostały się do finału ósmej edycji programu. Z szansą na nagrodę główną i prestiżowy tytuł dobrze znane widzom show Carolina Filipek i Katarzyna Jonaczyk. Druga z nich jako pierwsza kobieta stanęła do pojedynku na Power Tower. Kto jeszcze przeszedł eliminacje? Jak wyglądała rywalizacja w czwartym odcinku? „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Płeć piękna rośnie w siłę
Poszukiwania pierwszego polskiego ninja trwają w najlepsze. Jerzy Mielewski i Łukasz „Juras” Jurkowski zapowiedzieli czwarty odcinek sportowego show, w którym zmierzyli się zarówno najlepsi mężczyźni, jak i kobiety. - Gorąco wierzę, że przywitamy je tutaj na górze, na Krzywej ścianie - mówił drugi z prowadzących. Komu udało się zakwalifikować do wielkiego finału? Sprawdźmy przebieg zawodów!

Tor eliminacyjny

Etap składał się z następujących przeszkód: Bieg parkourowca 2, Zjazd na chustach, Na krawędzi, Droga rowerowa, Sprężyny i Krzywa ściana.

Szybkie pożegnanie
Piotr Czaja ze Szczecinka brał udział w programie „Ninja Warrior Polska” po raz pierwszy. Na trybunach głośno dopingowali go przyjaciele, ale brak doświadczenia sprawił, że 49-letni zawodnik pożegnał się z show już na pierwszej przeszkodzie. Stres zrobił swoje. - Ale żeś nawywijał Piotrek. Szkoda! - zmartwił się Łukasz „Juras” Jurkowski.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Bieg parkourowca 2

Pokonać piątą przeszkodę
Katarzyna Wurszt miała jeden cel: zajść dalej niż za piątą przeszkodę. - Ona cały czas mnie zatrzymuje. Zawsze z tyłu głowy mam to, że może ta odległość mi przeszkodzić, żeby ukończyć tor. Natomiast ja nadrabiam bicepsami - śmiała się zawodniczka. Mimo wielkich chęci nie udało się osiągnąć założeń i powtórzyć sukcesu. Ale nie zniechęciło to do kolejnych startów. - Zdobędę tą rampę - zapowiedziała.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Zjazd na chustach

Influencerka na torze
Klaudia Kołodziejczyk znana jest w świecie mediów społecznościowych jako Sheeya. Trenerka personalna bierze udział w popularnych walkach influencerów. - Chciałabym skończyć ten tor. Myślę, że jest to w moim zasięgu, ale jestem przygotowana nawet na porażkę na pierwszej przeszkodzie - przekonywała gwiazda. Początek biegu był bardzo spokojny, a jak było dalej? Nabrała pewności siebie, ale zabrakło sił w rękach. - Czas działał na jej niekorzyść - ocenił Łukasz „Juras” Jurkowski.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Droga rowerowa

W świecie Fame MMA
W czwartym odcinku „Ninja Warrior Polska” pojawiła się także inne gwiazdy walk influencerów. Do biegu przystąpiły także Karolina Brzuszczyńska i jej partnerka. Pierwsza z zawodniczek najbardziej obawiała się pierwszej przeszkody. - Pamiętam, że na poprzednim starcie nogi zrobiły mi się jak z waty - wspominała. Czy ostatecznie dała radę? Szło jej dobrze, ale chwila nieuwagi sprawiła, że wpadła do basenu.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Droga rowerowa

Rywalizacja z ukochaną
Agnieszka Skrzeczkowska chciała dotrzymać tempa swojej partnerce. - Na co dzień ćwiczę brazylijskie jiu-jitsu, więc nie wiem, czy mi to pomoże. Może być ciężko, ale stawiam na dobry fun i przygodę. Zobaczymy - mówiła zawodniczka. - Zobacz, z jaką pewnością siebie ruszyła na pierwszą przeszkodę. Jest kawał charakteru - komentował Łukasz „Juras” Jurkowski. Debiut na torze zakończył się jednak chwilę później...
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Na krawędzi

Fenomenalny debiut
W poprzednich edycjach Mateusz Piątkowski tylko kibicował siostrze Pauli z trybun, ale tym razem sam stanął na torze. - Zawsze się wspieramy - podkreślał 18-latek. Zaprezentował niesamowitą formę i z powodzeniem dotarł na górę Krzywej ściany. - Jest przekotem! - oceniła ten występ Karolina Gilon.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 00:53.70

Dorównać bratu
Paula Piątkowska, która odebrała w zeszłym roku tytuł doktora nauk medycznych, pokazała już swoje umiejętności w czterech wcześniejszych edycjach „Ninja Warrior Polska”. Po fenomenalnym występie brata nie chciała być gorsza. Determinacja i motywacja sprawiły, że również i ona zameldowała się na górze u komentatorów show. - Dobra robota, profesura z ninja już jest jak coś - śmiał się Łukasz „Juras” Jurkowski.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 03:16.00

Nietypowy strój
Sylwester Bielawski zaskoczył wszystkich i na starcie wystąpił w przebraniu... niemowlaka! Nieważne w czym, liczy się efekt, a ten był taki, że mężczyzna wcisnął czerwony buzzer. - Raczkuje w tym. Dopiero zaczynam - tłumaczył swój strój 40-latek prowadzącym program. - To nie wyglądało jak raczkowanie - odpowiedział Łukasz „Juras” Jurkowski, licząc na jeszcze więcej emocji.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:41.70

Kontuzje są nieuniknione
Olaf Malinowski ma już doświadczenie na torze „Ninja Warrior Polska”. Swój bieg rozpoczął z impetem i wszystko wskazywało na to, że dobiegnie szczęśliwie do końca. 22-letni student doznał jednak kontuzji na dole Krzywej ściany. Konieczna była pomoc medyków. Diagnoza? Zerwana torebka stawowa. Życzymy dużo zdrowia!
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Krzywa ściana (Kontuzja)

Potwierdzenie umiejętności
- Przyszłam do tego programu, żeby udowodnić sobie, że można to zrobić. Na początku był bardzo duży stres, brakowało mi pewności siebie - opowiadała o sobie Carolina Filipek. „Ninja Warrior Polska” pozwolił jej uwierzyć w swoje umiejętności. Zawodniczka po raz kolejny zdała egzamin i przeszła cały tor. Brawo! - Niesamowita robota - komplementował Jerzy Mielewski.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 06:22.90

Historyczny występ
Zdobywczyni tytułu Last Woman Standing ponownie na torze. - W tej edycji chciałabym najbardziej ukończyć półfinał - takie założenia miała Katarzyna Jonaczyk. Czas, który osiągnęła w eliminacjach, pozwolił jej na pojedynek Power Tower. To pierwsza kobieta w historii show, która tego dokonała! - No fajnie. Nie mogę się doczekać - cieszyła się.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:05.30

Power Tower

Do walki o bezpośredni awans do finału stanęli Mateusz Piątkowski i Katarzyna Jonaczyk. Na dwunastometrowej wieży lepszy okazał się osiemnastolatek. - Jestem dumny. Było ciężko ryzykować na takiej wysokości, więc strach był. Postaram się to powtórzyć w finale - mówił debiutant.

Tor półfinałowy

Etap składał się z pięciu przeszkód: Dziurawy most, Śmigło i lina, Ruchomy drążek, Wiszące okna, Przeprawa przez komin.

Girls power
- Czuję się spełniona, ale wiadomo, chcę dojść jak najdalej. Chciałabym zdobyć tytuł Last Woman Standing - mówiła Carolina Filipek przed kolejnym biegiem. Na razie jest na dobrej drodze, aby marzenia stały się rzeczywistością, bo choć nie ukończyła toru, to udało jej się awansować do najlepszej czwórki odcinka.
Czas toru półfinałowego (nieukończony, Wiszące okna): 03:18.20
Kwalifikacja do finału!

40-latek z werwą
Sylwester Bielawski nie dawał za wygraną. - Tylko spokój nas uratuje - doradzała sędzia, gdy zawodnik znajdował się na torze. Uczestnik nie złapał liny w pierwsze tempo na drugiej przeszkodzie, ale udało się za drugim razem. Później poszło już gładko. Awans do finału był pewny!
Czas toru półfinałowego: 02:49.80
Kwalifikacja do finału!

Druga kobieta w finale
- Lecimy do przodu - zapowiedziała Katarzyna Jonaczyk, która  miała nadzieje dołączyć do Caroliny Filipek. I tak też się stało! Co prawda nie dotarła do końca trasy, to zaszła na tyle daleko, aby wywalczyć przepustkę do finału. To także najlepszy wynik półfinałowy wśród kobiet, jeżeli chodzi o wszystkie dotychczasowe edycje. Gratulujemy!
Czas toru półfinałowego (nieukończony, Wiszące okna): 01:07.20
Kwalifikacja do finału!

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat