2023-05-15

„PrzeVoDnik”: Cezary Pazura o serialu „Teściowie”

W rozmowie z Jakubem Jusińskim aktor odsłania kulisy powstawania serialu „Teściowie”. Wciela się w nim w postać Zenona Nagórskiego - biznesmena, który ma dojrzewalnię bananów i hurtownię warzyw. Cezary Pazura opowiada, dlaczego chciał wziąć udział w tej produkcji, a tym samym wrócić do komedii, której - jak sam przyznaje - unikał od lat. Skąd zmiana decyzji? Odpowiedzi w programie „PrzeVoDnik”.

Wciąż wie, jak być zabawnym
Chociaż Cezary Pazura jest znany z wielu ról komediowych, to dawno żadnej nie przyjął. Nie znaczy to jednak, że zapomniał, jak bawić widzów. Wręcz przeciwnie, chce występować tylko w naprawdę zabawnych produkcjach, więc czekał na odpowiedni projekt, w który mógłby się zaangażować. Przy okazji rozmowy w programie „PrzeVoDnik” na temat serialu „Teściowie” aktor wyjawia, jak jego zdaniem powinna być skonstruowany śmieszny serial komediowy. Dlaczego powinien składać się z krótkich odcinków? Co wspólnego mają „Teściowie” z historią Romea i Julii? O tym wszystkim gwiazdor opowiada w rozmowie z Jakubem Jusińskim.

Kim jest Cezary Pazura?
Aktor, reżyser, producent, artysta kabaretowy i prezenter telewizyjny. Popularny także w internecie. W filmie fabularnym debiutował w produkcji „Czarne Stopy”. Prawdziwą popularność przyniosła mu rola Edwarda Wiadernego w dramacie „Kroll” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Wystąpił również w filmach: „Ajlawju”, „Psy”, „Nic śmiesznego”, „Kiler”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „E=mc²”, „Chłopaki nie płaczą”, „7 uczuć”. Wśród jego najsłynniejszych kreacji jest także rola posterunkowego Cezarego Cezarego w „13. Posterunku”.

Zobacz rozmowę z Cezarym Pazurą w programie „PrzeVoDnik”:

O czym jest nowy serial Polsatu?
„Teściowie” to opowieść pełna rodzinnych emocji związanych z relacją dwojga młodych ludzi: Andżeliki Nagórskiej (Julia Wieniawa) i Lucjana Ledwonia (Ignacy Liss). Ona - fanka social mediów marząca o oszałamiającej karierze w telewizji, on - pasjonat średniowiecza, w trakcie doktoratu z historii. Gdy uświadamiają sobie, że nie mogą bez siebie żyć, postanawiają udawać, że dziewczyna jest w ciąży, więc przyszli teściowie szybko powinni kupić im mieszkanie. Dochodzi do spotkania dwóch rodzin, co uruchamia lawinę zabawnych zdarzeń.

Tytułowi „Teściowie”
Rodzice Andżeliki to dorobkiewicze. Mają dojrzewalnię bananów i hurtownię warzyw, mieszkają w okazałym domu. Natomiast Ledwoniowie to skromna rodzina: związek listonosza i właścicielki niewielkiego osiedlowego salonu kosmetycznego. Zderzenie dwóch tak różnych z pozoru światów prowadzi do całej masy zabawnych sytuacji, a na dodatek okazuje się, że ojcowie: Zenon Nagórski (Cezary Pazura) i Roman Ledwoń (Cezary Kosiński) znają się jeszcze z czasów szkolnych i żywią do siebie ogromną niechęć. Na szczęście wszystko twardą kobiecą ręką trzyma energiczna babcia (Małgorzata Rożniatowska), która dba, aby sprawy nie wymknęły się spod kontroli.

Twórcy serialu
Autorami scenariusza są Krzysztof Jaroszyński oraz Mariusz Cieślik, operatorem obrazu Grzegorz Kuczeriszka, który wraz z Krzysztofem Jaroszyńskim odpowiada także za reżyserię. Producentem wykonawczym jest firma TFP.

„Teściowie” od piątku, 12 maja, w Polsat Box Go.