2023-03-01

„Sługa Narodu”: Marcin Hycnar w programie „PrzeVoDnik”

Serialowy Ignacy Konieczny opowiada, jak nieoczekiwanie został prezydentem. W rozmowie z Bartoszem Wróblewskim w programie „PrzeVoDnik” Marcin Hycnar zdradza, jakie ma ambicje polityczne i tłumaczy, czym polska wersja serialu różni się od ukraińskiego oryginału. Jakim człowiekiem jest tytułowy bohater? Serial „Sługa Narodu” w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Marcin Hycnar, czyli prezydent Ignacy Konieczny
Odtwórca tytułowej roli w programie „PrzeVoDnik” mówi, co w pracy nad serialem dawało mu najwięcej satysfakcji. Opowiada, jak starał się o angaż i jak różne życiowe okoliczności sprawiły, że w ogóle postać Ignacego Koniecznego znalazła się w jego zasięgu. Zdradza także, co wspólnego ma „Sługa Narodu” z „Czterdziestolatkiem” i dlaczego nie można traktować tego serialu jak podręcznika do przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie”.

W odniesieniu do pierwowzoru
Produkcja jest polską wersją ukraińskiego serialu, po którym grający główną rolę Wołodymyr Zełenski został prezydentem kraju. Czy Marcinowi Hycnarowi podobał mu się pierwowzór? Inspirował się nim, a może tworzył zupełnie inną postać? Czy jest zadowolony z tej roli i ma ochotę kontynuować przygodę z postacią Ignacego Koniecznego w kolejnym sezonie? Odpowiedzi na te i inne pytania w rozmowie z Bartoszem Wróblewskim.

Zobacz rozmowę z Marcinem Hycnarem w programie „PrzeVoDnik”

Kim jest Marcin Hycnar?
Aktor, reżyser, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, menedżer kultury, były dyrektor teatrów w Tarnowie oraz w Łodzi. Znany przede wszystkim dzięki bogatemu dorobkowi teatralnemu, ale grał także w filmach, m.in. „Być jak Kazimierz Deyna” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz w serialach „Barwy szczęścia” i „Prawo Agaty”. Para się także dubbingiem („Hannah Montana”, „Shrek Trzeci”, „Opowieści z Narnii”, „Kung Fu Panda”, „Stuart Malutki”, „Rysiek Lwie Serce”).

O czym jest serial „Sługa Narodu”?
Główny bohater, Ignacy Konieczny, to 36-letni rozwodnik. Jest lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem. W polskiej wersji serialu w roli głównej występuje Marcin Hycnar. Poza nim w obsadzie także m.in. Danuta Stenka, Krzysztof Dracz, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidov.

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat