2023-02-25

„PrzeVoDnik”: Okił Khamidov o serialu „Sługa Narodu”

Reżyser formatu o kulisach powstania produkcji. W rozmowie z Bartoszem Wróblewskim Okił Khamidov opowiada o znajomości z Wołodymyrem Zełenskim. Tłumaczy też, jak to się stało, że powstała polska wersja serialu i jak bardzo różni się ona od ukraińskiego oryginału. Zdradza także, dlaczego główną rolę zagrał Marcin Hycnar. „Sługa Narodu” w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

„Sługa Narodu” po polsku
Okił Khamidov ujawnia, że prawa do serialu „Sługa Narodu” nabył przypadkiem. Długo nie było chętnych do inwestycji w tę produkcję. Zmiana sytuacji międzynarodowej sprawiła jednak, że znaleźli się oni natychmiast. W końcu to serial, który kojarzy się z Wołodymyrem Zełenskim.

Jak w związku z tym twórcy podeszli do adaptacji? Jak wiele zmienili w oryginale, aby przystosować go na polski rynek? A co zostawili w serialu wbrew polskim realiom, aby nie odrzeć oryginału z tego, co zdecydowało o jego sukcesie?

Marcin Hycnar na prezydenta!
Producent i reżyser formatu „Sługa Narodu” opowiada także o castingu na główną rolę, który trwał ponad pół roku. Wyjaśnia, dlaczego spośród wielu kandydatów serialowym prezydentem został Marcin Hycnar. Reżyser zdradza, dlaczego ten wybór nie był oczywisty i musiał walczyć o właśnie tego aktora. Ujawnia także, kto i dlaczego został z serialu wycięty!

Czego można spodziewać się po tej produkcji? Jakie przeciwności trzeba było pokonać w trakcie pracy nad nią? I jakie twórcy mają plany na przyszłość związane z serialem „Sługa Narodu”? Na te i inne pytania Okił Khamidov odpowiada Bartoszowi Wróblewskiemu.

Zobacz rozmowę z Okiłem Khamidovem w programie „PrzeVoDnik”

Kim jest Okił Khamidov?
Producent i twórca telewizyjny. Pochodzi z Tadżykistanu, studiował sztukę operatorską w Moskwie i w tym fachu zaczynał karierę. Reżyserem i producentem został w Polsce. Twórca licznych seriali, m.in. „Świat według Kiepskich”, „Fala zbrodni”, „Kowalscy kontra Kowalscy”, a także paradokumentów, reality show i teleturniejów. Specjalizuje się m.in. w adaptowaniu i wprowadzaniu na polski rynek formatów ze wschodu. Najnowsza produkcja, którą wyprodukował dla Telewizji Polsat, to polska wersja ukraińskiego przeboju „Sługa Narodu” od studia „Kwartał 95”, należącego do Wołodymyra Zełenskiego.

O czym jest serial „Sługa Narodu”?
Główny bohater, Ignacy Konieczny, to 36-letni rozwodnik. Jest lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem. W polskiej wersji serialu w roli głównej występuje Marcin Hycnar. Poza nim w obsadzie także m.in. Danuta Stenka, Krzysztof Dracz, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidov.

  

Sługa Narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat