2022-09-03

Gwiazdy na planie serialu Grupy Polsat Plus „Sługa Narodu”

Twórcy o tym, jak powstaje i jaka będzie polska wersja słynnej ukraińskiej produkcji. Reżyser Maciej Bieliński, producent kreatywny Okił Khamidow, a także aktorzy Marcin Hycnar i Danuta Stenka mówią o pracy nad nową odsłoną serialu, który w Ukrainie bawił miliony widzów i pomógł wynieść do władzy Wołodymyra Zełenskiego. Czego mogą się spodziewać polscy widzowie?

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatgo.pl.

Główny bohater, w którego wciela się Marcin Hycnar, nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem. Mieszka z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem.

Marcin Hycnar o Ignacym Koniecznym
Aktor wyjawia, jak podobał mu się oryginalny serial i jakim człowiekiem jest w jego interpretacji Ignacy Konieczny, czyli tytułowy sługa narodu. Mówi też o tym, jak polska wersja ma się do oryginału i czy on sam porównuje się z Wołodymyrem Zełenskim. Zapewnia też, że polska wersja zachowa komediowy ton ukraińskiego oryginału. Zapowiada się więc zabawne political-fiction po polsku!

  

Danuta Stenka o swojej roli
Wciela się w asystentkę prezydenta, a właściwie asystentkę prezydentów, bo na swoim stanowisku trwa od lat, a głowy państwa zmieniają się w tym czasie jedna po drugiej. Jaka jest jej bohaterka? Jakie jest jej stosunek do Ignacego Koniecznego?

Aktorka mówi również o tym, że ma specyficzne zawodowe relacje z Marcinem Hycnarem. W „Słudze Narodu” nie jest pod tym względem inaczej…

  

Reżyser o serialu
Maciej Bieliński opowiada o tym, jakie będą różnice w stosunku do oryginału i z czego one wynikają. Mówi też o tym, jak polska wersja serialu ma się do polskiej sceny politycznej oraz jak wiele będzie w tym wszystkim komedii. Uchyla również rąbka tajemnicy na temat głównego bohatera.

  

Jak Okił Khamidow pozyskał „Sługę Narodu”?
Popularny producent mówi o swojej znajomości z Wołodymyrem Zełenskim oraz zbiegu okoliczności, który sprawił, że wszedł w posiadanie praw do serialu obecnego prezydenta Ukrainy. Chwali - jak twierdzi - rewelacyjny zestaw aktorski, który jego zdaniem sprawi, że polska wersja co najmniej dorówna oryginałowi. I to mimo różnic, które wymusiła adaptacja, o których twórca również wspomina. Wyjawia także, jakie jest jego największe aktorskie odkrycie przy tej produkcji oraz zapewnia, że podczas oglądania zarówno będzie się z czego pośmiać, jak i czym się wzruszyć.

  

Jak to było w oryginale?
Ukraińska wersja „Sługi Narodu” to historia nauczyciela historii - Wasyla Gołoborodki - który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi stawić czoła armii skorumpowanych urzędników oraz oligarchów. W głównego bohatera wciela się sam Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i filmowej wersji fabularnej, a Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku aktor wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy. Stoi na czele kraju, który broni się przed rosyjską agresją.

Kto to zagra po polsku?
W polskiej wersji serialu „Sługa Narodu” występuje plejada znakomitych polskich aktorów. W roli głównej Marcin Hycnar. Towarzyszą mu między innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media. Zdjęcia realizowane są w Warszawie. „Sługa Narodu” w pierwszej kolejności będzie dostępny w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat