2022-07-22

„Sługa narodu”: Ujawniamy pierwsze kadry polskiej wersji

Ten serial przyniósł olbrzymią popularność późniejszemu prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. A jak wyglądały prace nad produkcją Polsatu? Zobacz pierwsze kadry z planu zdjęciowego. Jak wygląda tytułowa postać i inni bohaterowie komediowej produkcji? „Sługa Narodu” w sobotę o godz. 20:00.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Główny bohater
Ignacy Konieczny to 36-letni rozwiedziony, nieporadny intelektualista, lubiany nauczyciel i porządny człowiek, który zostaje prezydentem z absolutnie przez przypadek.

Głowa państwa z przypadku
Nowy prezydent odrzuca wszelkie przywileje i wygody. Na przykład nadal do pracy dojeżdża rowerem. W oryginalnej wersji główny bohater musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów.

Obsada polskiej wersji
Główną rolę, tytułowego „Sługę Narodu”, gra Marcin Hycnar. Towarzyszą mu między innymi Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow. Prawa do serialu zostały zakupione przez Polot Media. Zdjęcia realizowane były w Warszawie.

Sługa narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat