2023-02-08

„Rodzina na Maxa”: Poznaj bohaterów serialu. Kto jest kim?

Oto najważniejsze postaci komediowo-obyczajowej produkcji. Codzienne życie ma dla nich mnóstwo zaskakujących sytuacji. Jacy są bohaterowie serialu? W rolach głównych Anna Smołowik i Nikodem Rozbicki, którym towarzyszą między innymi Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Małecki, Helena Sujecka oraz Filip Orliński. „Rodzina na Maxa” w sobotę o godz. 21:05 w Polsacie.

Oglądaj Rodzina na Maxa online na polsatboxgo.pl.

Serial „Rodzina na Maxa” z przymrużeniem oka porusza poważne tematy związane z miłością i rodzicielstwem. Poznaj lepiej bohaterów produkcji!

Karolina (Anna Smołowik)
Atrakcyjna 39-latka, matka trójki dzieci, porzucona żona. Zmierzała do wielkich rzeczy, studiowała na uniwersytecie i imprezowała do późna, gdy nagle okazało się, że jest w ciąży. Na szczęście jej wieloletni chłopak Sławek (Michał Czernecki) kochał ją i wspierał. Zostali małżonkami. Pomimo konieczności porzucenia studiów, Karolina myślała, że życie się ułoży. Kilka lat po narodzinach Sonii urodziło się zaplanowane dziecko numer 2 - Jadzia, a później dziecko niespodzianka numer 3 - Leon. Mimo iż nie takie były plany, Karolina odnalazła się w roli matki i cieszyła się życiem rodzinnym. Niestety, tuż przed pojawieniem się na świecie Leona, Sławka dopadł kryzys wieku średniego i postanowił uciec od rodziny do Irlandii. To był wielki cios dla Karoliny, ale powoli z pomocą swojej teściowej Marii podniosła się i posklejała swoje życie. Wróciła na studia i założyła ze swoją przyjaciółką Aśką własne, dzienne SPA.

Odkąd odszedł Sławek, Karolina nie do końca żyła jak zakonnica. Sporadycznie wychodziła na randki, które wbrew jej woli organizowała jej siostra Julia, wybierając odpowiednich jej zdaniem kandydatów - zwykle nietrafionych. Prawdę mówiąc, romantyczne instynkty Karoliny lekko wygasły, ale na szczęście nie całkiem. Gdzieś w głębi duszy pozostała iskierka nadziei: może pewnego dnia znajdzie odpowiedniego dla siebie faceta. A potem... pewnego dnia, to się dzieje! Po raz pierwszy od lat spotyka faceta, który kradnie jej serce i uruchamia motyle w brzuchu. Odważyła się mieć nadzieję, a wszechświat przyszedł z pomocą - w pewnym sensie. Max - wymarzona miłość jej życia, nie jest do końca idealny... jest barmanem nieprzywykłym do jakichkolwiek zobowiązań i... jest o czternaście lat młodszy!

Max (Nikodem Rozbicki)
Ma 25 lat, zarabia na życie, serwując drinki w lokalnym, popularnym barze „Plac Zabaw”. Jeździ starą Vespą, relaksuje się, oglądając sport, pijąc piwo, chodząc na koncerty, grając na PlayStation i nie lubi budzić się przed dziesiątą. Dzięki miłej osobowości i zwycięskiemu uśmiechowi jest ulubieńcem gości baru zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dla nich jest uroczym, rozrywkowym facetem i super kumplem, choć może jego życie jest zbyt beztroskie. Ale to są przecież bardzo dobre cechy dla barmana. Niewielu domyśliłoby się, że Max coś ukrywa - ukończył ekonomię, jest księgowym i jest całkiem sprytny, jeśli chodzi o arkusze kalkulacyjne, bilanse i zestawienia zysków i strat. Tyle że nudzi się na samą myśl o tym wszystkim. Jest szczęśliwy tam, gdzie jest teraz. Przeważnie pracuje w nocy. Bar to naprawdę towarzyskie miejsce pracy, a ponadto dostaje darmowe obiady i tanie drinki. Nie ma wielkich planów ani ambicji. Pracuje, żeby przyjemnie żyć, a nie na odwrót. Pewnej nocy poznaje Karolinę i traci głowę. Jest gotowy zmienić dla niej swoje życie!

Sonia (Mila Jankowska)
Nie jest typową siedemnastolatką. Podczas gdy jej rówieśnicy skupiają się na surfowaniu po social mediach i szukaniu kto jest z kim, ona ma obsesję na punkcie świata gier i mroku, jest członkinią grupy cosplayowej. To introwertyczka i outsiderka. W szkole często jest obśmiewana i zaczepiana, ale ignoruje to ze stoickim spokojem, skupiając swoją energię na nauce i na walce o tytuł nieustraszonej dziewicy. Kocha mamę, ale jej najlepszą przyjaciółką jest jej babcia Maria, która szyje jej niezwykłe kostiumy i wspiera pasje.

Jadzia (Zofia Świątkiewicz)
To typowa dziewczęca piętnastolatka, która uwielbia ciuchy, makijaż, celebrytów, chłopców i plotki. Jej telefon komórkowy jest na stałe przyczepiony do palców, potrafi pisać jedną ręką z zawiązanymi oczami. Ma wyrafinowaną wiedzę na temat życia dorosłych i jest zdesperowana, żeby być jak oni. Pasją Jadzi jest balet jazzowy, który uprawia od przedszkola. Często błąka się w obcisłych rajstopach i spędza dużo czasu na choreografii i ćwiczeniu układów z przyjaciółmi, podczas gdy w tle słychać głośną młodzieżową muzykę. Chociaż wydaje się płytką materialistką, jest również bardzo bystra, ale postanawia ukryć tę część siebie z obawy przed odstraszaniem chłopców. Wie, że jej matka zamartwia się, że za szybko dorasta, ala każde zwrócenie na siebie uwagi jest dobre.

Leon (Maksymilian Zieliński)
Jest familijnym dziewięcioletnim rodzynkiem płci męskiej. Rodzina rozpieszcza go i traktuje pobłażliwie. Leon lubi to samo co większość chłopców w swoim wieku - kopać piłkę nożną, grać w gry na smartfonie, oglądać telewizję, jeść duże ilości niezdrowego jedzenia i fantazjować. Nie jest specjalnie utalentowany. Ma niefortunny zwyczaj mówienia najgorszej rzeczy w najgorszym możliwym czasie i może sprawić, że jego mama i nowy ojczym będą mieć kłopoty.

Maria (Ewa Kasprzyk)
Była teściowa Karoliny. Kiedy jej syn Sławek opuścił swoją ciężarną żonę i małe dzieci, była gotowa pomóc posprzątać bałagan, jaki zostawił za sobą. Dziewięć lat później Maria nadal tam jest, mieszka w tak zwanym „apartamencie Babci”. Chociaż może być szorstka, to jest najlepszą babcią dla trójki wnuków, a teraz, gdy Karolina prowadzi biznes, jest prawie ich głównym opiekunem. Sprawna i bardzo aktywna. Brakuje jej kilku lat do pobierania emerytury, więc zarabia pieniądze, kupując i sprzedając przedmioty w internecie. Uwielbia cały ten proces i jest niezwykle dumna ze swojej w stu procentach wiarygodnej oceny sprzedawcy. W tajemnicy Maria ma nadzieję, że pewnego dnia jej zbłąkany syn wróci do domu i pogodzi się z Karoliną oraz ich dziećmi.

Julia (Sonia Bohosiewicz)
Zamożna, odnoszącą sukcesy starsza siostra Karoliny. Jeździ mercedesem i mieszka ze swoim mężem w bajecznym designerskim, warszawskim apartamencie. Podczas gdy Karolina bardzo młodo wyszła za mąż - i to z miłości - Julia była pragmatyczna w wyborze męża. Marek nie był najprzystojniejszym kandydatem na męża, ale miał inne miłe cechy - poważną pozycję finansową i wspólne aspiracje do określonego stylu życia. Jest zadowolona ze swojego wyboru. Małżeństwo Karoliny zakończyło się katastrofą, a rozsądniejsze podejście do związku odniosło sukces. Razem są bardzo szczęśliwi. Ciężko pracują, ale lubią też częste wakacje za granicą, kolacje i spotkania towarzyskie z przyjaciółmi i znajomymi. Julia nawet z czasem szczęśliwie pokochała Marka. Zawsze była niezłomnie zadowolona ze wspólnej decyzji, aby nie mieć dzieci (zbyt bałaganiarskich, zbyt hałaśliwych, nękanych chorobami). Kiedy nie jest zaabsorbowana swoją pracą, zabiera się za organizację życia swojej siostry i niesie pomoc niezależnie od tego, czy ona tego chce, czy nie.

Marek (Grzegorz Małecki)
Nieco powściągliwy i uczciwy. Jego rodzina to stare pieniądze, więc podobnie jak jego ojciec i dziadek, Marek chodził do liceum Rejtana, a następnie studiował w warszawskiej SGH, zanim wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie znalazł pracę w bankowości. Po powrocie do Polski  dostał pracę w jednym z głównych banków i został gwiazdą, zdobywając tytuł Bankiera Roku cztery lata z rzędu. Teraz Marek jest pracowitym, zamożnym, odnoszącym sukcesy mężem Julii. Mimo to pozostaje solidny i nieskomplikowany - nie jest fanem imprez ani integracji, a prywatnie uważa, że niektórzy młodsi faceci, z którymi pracuje, to aroganccy idioci. Czuje się bardzo dobrze w swoim życiu, kocha żonę. Uważa za normalne i imponujące fakt, że szwagierka Karolina zaczyna spotykać się z młodym barmanem o imieniu Max.

Aśka (Helena Sujecka)
Spotkała Karolinę cztery lata temu podczas nauki terapii masażu i kursu bioterapeutycznego i od razu się polubiły. Rozumiały się tak dobrze, że po ukończeniu studiów postanowiły otworzyć wspólny interes - małe dzienne SPA. Aśka woli masaże, woskowanie, manicure, pedicure. Terapie i zabiegi pozostawia delikatnym dłoniom Karoliny. Zabawna, inteligentna i zaciekle lojalna. Nie lubi tracić dobrej energii na innych. Ale pomimo luźnego podejścia do życia, jest równie zdecydowana i zdeterminowana. W poprzednim życiu była kimś, kto całym sercem angażował się w każdy romans, czego rezultatem jest zwykle złamane serce. Kiedy osiągnęła trzydziestkę i po raz kolejny przeżyła zawód miłosny, postanowiła nieodwołalnie zmienić swoje podejście, przechodząc z beznadziejnej samotności w szczęśliwą singielkę. Zdecydowała, że może mieć dom z ogrodzeniem bez pomocy jakiegoś mężczyzny. Jest bardzo zadowolona z własnego życia. Wkrótce jednak odkrywa, że choć kobieta taka jak ona chciałaby być niezależna i bezpieczna finansowo, to łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić. Społeczeństwo tendencyjnie faworyzuje pary, a Aśka zaczyna uważać to za bardzo irytujące.

Filip (Filip Orliński)
Rówieśnik, najlepszy przyjaciel i współlokator Maxa. Właśnie rozpoczął pracę jako młodszy analityk systemów, chociaż wolałaby spędzać dni na oglądaniu telewizji, graniu na konsoli i piciu piwa. Nie jest naturalnym kobieciarzem, ale ma swój udział w podbojach, często ze względu na fakt, że jego najlepszy kumpel jest popularnym barmanem i uwodzicielem. Filip zauważa, że często trafiają mu się dziewczyny, które Max odrzucił. Resztki jako nagroda pocieszenia, a nawet zemsta... ale on nie ma z tym problemu. Lubi życie takie, jakie jest.

  

Rodzina na Maxa w sobotę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat