2022-12-14

„W stronę słońca. 30 lat Polsatu: Rok 2001”. Zobacz wideo!

Poznaj bliżej historię stacji! Ciekawostki, materiały archiwalne i wspomnienia. Z okazji 30-lecia Telewizji POLSAT zapraszamy na specjalny program, przygotowany przez Polsat Go. Jubileuszowy cykl podsumowuje wszystkie wydarzenia, które wpłynęły na dynamiczny rozwój wyjątkowego projektu mediowego. To podróż w czasie pełna pasji, radości, wzruszeń oraz słońca! W dziesiątym odcinku przenosimy się do 2001 roku.

Odbudowywanie relacji
Od stycznia 2001 roku, w niedzielne wieczory, „Zerwane więzi” pomiędzy bliskimi próbowała połączyć Alicja Resich. W programie można było zobaczyć autentyczne historie ludzi, którzy stracili ze sobą kontakt, a dzięki redakcji, mogli ponownie się spotkać i wyjaśnić sobie nieporozumienia.

„Dwa światy” z rekordową nagrodą
Relacje międzyludzkie widzowie Polsatu obserwowali również w marcu w jednym z pierwszych polskich reality show. Dwunastu uczestników zostało zamkniętych w kompleksie składającym się z dwóch domów. Pierwszy tydzień spędzali w luksusowej nieruchomości, a następnie byli przenoszeni do wiejskiej chaty, gdzie mieli do dyspozycji jedynie podstawowe narzędzia, nasiona warzyw i inwentarz. To widzowie, śledząc ich poczynania, decydowali, kto wróci do luksusów.
Przewrotność całej sytuacji polegała na tym, że za każdy dzień pobytu w wiejskiej chacie uczestnicy zarabiali, a ubożeli, płacąc za życie w luksusie. Bankructwo powodowało oczywiście odpadnięcie z gry. „Dwa światy” początkowo prowadził aktor Jacek Radziński, a później w tej roli zastąpił go Krzysztof Ibisz. Telewizja Polsat wręczyła zwycięzcy, którym został Tomasz Leiman, ponad 500 tysięcy złotych i była to wówczas najwyższa nagroda przyznana w historii polskich programów telewizyjnych.

Wielkie pieniądze na wyciągnięcie ręki
Jeszcze okazalszą wygraną, bo nawet milion złotych, mogli zdobyć uczestnicy teleturnieju „Chciwość, czyli żądza pieniądza”, którego prowadzącym był Mirosław Siedler.

„Kiss, kiss, kiss”
Która z pań w tamtych czasach, choćby przez moment, nie zapragnęła zostać miss? Losy dwunastu najpiękniejszych Polek miesięcznika „Egoista” widzowie Polsatu poznali we wrześniu 2000 roku. W obsadzie serialu „Zostać miss” obok gwiazd polskiego kina, takich jak Dorota Kamińska, Renata Dancewicz czy Jan Nowicki, pojawiła się również osoba znana dziś z innej strony, dziennikarka Anita Werner. Swój epizod miała również publicystka i prezenterka programu „Wydarzenia” Dorota Gawryluk, obecnie także szefowa kanału Polsat News.

Perypetie Zapalskich i Nowaków
W sitcomie „Kocham Klarę” widzowie mogli obserwować perypetie tytułowej Klary i Jakuba Zapalskich oraz Hanny i Jana Nowaków - dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw mieszkających w jednym bloku w Zielonej Górze. Jako ciekawostkę warto dodać, że w jednym z odcinków swój debiut reżyserski zaliczył aktor Artur Barciś, serialowy Norek znany z produkcji „Miodowe lata”.

Służba zdrowia w krzywym zwierciadle
Medycynie poświęcony był natomiast „Szpital na perypetiach”. Sitcom w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego prezentował realia polskich szpitali, zespołu medycznego i ich pacjentów. Przygody ordynatora Łubicza, w którego rolę wcielił się śp. Krzysztof Kowalewski, od 2003 roku były kontynuowane jako „Daleko od noszy” i jego wariacje. W serialu wystąpili m.in. Hanna Śleszyńska, Paweł Wawrzecki, Agnieszka Suchora, Piotr Gąsowski, Krzysztof Tyniec, Magdalena Mazur czy śp. Anna Przybylska.

„W stronę słońca. 30 lat Polsatu: Rok 2001” - zobacz odcinek:

  

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat