2022-12-10

Łukasz Płoszajski: Polsat to stacja wyjątkowych ludzi

Aktor znany z serialu „Pierwsza miłość” komentuje trzydziestolecie telewizji. Łukasz Płoszajski świętuje wielki jubileusz Telewizji POLSAT. Co mówi o serialach i programach, które są uwielbiane przez widzów? Które z kultowych produkcji powinny, jego zdaniem, doczekać się reaktywacji? Zobacz wideo!

Przyjaźnie na lata
- Pierwszą produkcją, w której wziąłem udział, był „Pensjonat pod różą” - wspomina Łukasz Płoszajski w rozmowie z POLSAT.PL i Polsat Go. - Później były programy rozrywkowe: „Dzień kangura”, „Gra w ciemno” - wylicza aktora. Zwraca jednak uwagę, co jest dla niego najważniejsze w pracy. - Mam całą masę pięknych wspomnień i wspaniałych przyjaźni, które tutaj powstały i trwają. To jest stacja wyjątkowych ludzi - przekonuje.

Podwójne urodziny
W 2022 roku serial „Pierwsza miłość” obchodzi osiemnaste urodziny. - To serial dla wszystkich. Wielu ludzi może zobaczyć w nim swoją historię, bądź niesamowitą rozrywkę - mówi Łukasz Płoszajski, który wciela się w postać Artura Kulczyckiego. - Czasami rozmawiam ze scenarzystami i oni specjalnie wystawiają nas na różne próby, pisząc i wymyślając różne wątki, zastanawiając się, czy my jesteśmy w stanie to zagrać - zdradza aktor.

Możliwa reaktywacja
Łukasz Płoszajski jest na bieżąco z ofertą Polsatu. - Żałuję, że zniknął „Świat według Kiepskich”, ale może będzie jakaś reaktywacja - zastanawia się aktor. - To kultowy serial i wiele osób się na nim wychowało - mówi. Jakie jeszcze produkcje chętnie ogląda?

  

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat