2022-11-30

Mateusz Gessler: W Polsacie najbardziej spodobało mi się...

Prowadzący „Hell's Kitchen” o jubileuszu trzydziestolecia stacji. Mateusz Gessler jesienią 2022 roku został prowadzącym kulinarny show, ale to nie był jego debiut na antenie. Przy okazji wielkiego święta Polsatu ceniony szef kuchni i restaurator wraca wspomnieniami do tamtych momentów. Co jeszcze opowiada w specjalnej rozmowie z POLSAT.PL?

Debiut z synem
Jak Mateusz Gessler mógł zacząć przygodę z Polsatem? Oczywiście od gotowania! - Szczególnym sentymentem darzę mój debiut w programie „Studio Weekend”. Prowadzili go Krzysztof i Anna Zejdler-Ibisz. Gotowałem z synem i to moje najbardziej emocjonalne wspomnienie - opowiada ceniony kucharz o występach w produkcji realizowanej na żywo w latach 2012-2013.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hells Kitchen Polska (@hellskitchenpolska)

Szef kulinarnego show
Jesienią 2021 roku powrócił jako prowadzący program „Hell's Kitchen”. I choć to uczestnicy musieli się mierzyć z jego wymagającymi zadaniami, również dla niego czas nagrań był bardzo intensywny. - To była ciężka harówa - przyznaje restaurator, który dał się poznać jako surowy, ale zarazem i wrażliwy na drugiego człowieka szef.

Rodzinnie i z zaangażowaniem
Mateusz Gessler dzieli się także swoimi spostrzeżeniami na temat stylu pracy w Polsacie. - Spędziłem osiem lat w innej stacji, teraz jestem tutaj. Widzę ogromną różnicę. Tu jest bardziej rodzinnie i to mi się spodobało. Polsat mocno angażuje się w swoje produkcje, podczas pracy czuje się wsparcie merytoryczne i emocjonalne - podkreśla.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Ulubione programy i seriale
A jaka jest stacja z perspektywy widza? Urodzony we Francji Mateusz Gessler dzięki Polsatowi nauczył się języka polskiego, oglądając serial „Świat według Kiepskich”. Sentyment do tej produkcji pozostał. - Uważam, że to jest bardzo dobry „odmóżdżacz”. Człowiek nie skupia się na niczym, ogląda i po prostu się śmieje. Bardzo lubię „Taniec z Gwiazdami”, wkręciłem się w ten program. Widzę, jak uczestnicy są mocno zaangażowani. Włączam także „Wydarzenia”, bo są neutralne i rzetelne - wylicza ulubione pozycje programowe.

Jeszcze lepszej kolejnej „trzydziestki”
- Na pewno życzę Polsatowi kolejnych trzydziestu lat. Pierwsze były bardzo udane i oby kolejne były jeszcze lepsze. Przychodzę do pracy z wielkim uśmiechem i chcę, aby tak zostało - podkreśla prowadzący „Hell's Kitchen”.

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat