2022-01-05

„Farma”: Poznaj zasady nowego reality show Polsatu!

0

„Mieszczuchy” i gospodarstwo, czyli… Na czym polega format, który w Norwegii doczekał się aż 22 sezonów i podbił serca widzów w ponad dwudziestu krajach na świecie? Uczestnicy walczą o tytuł Super Farmera i 100 tysięcy złotych. Co jeszcze ich czeka? Poznaj szczegóły! W roli prowadzących Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska. Nowe reality show „Farma” od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Farma online na polsatgo.pl.

Uczestnicy programu w zupełnie nowej rzeczywistości
Polsat zaprosił do programu ludzi, którzy świadomie porzucą swój nowoczesny styl życia i wyruszą ku wielkiej przygodzie, zamieszkując w wiejskim gospodarstwie, bez prądu, bieżącej wody i... internetu! Farmerzy nie znają się wzajemnie, pochodzą z różnych środowisk, miast, reprezentują rozmaite zawody. Wśród nich są nauczycielka, leśnik, emerytowana policjantka czy właścicielka agencji reklamowej. Nikt z nich nigdy nie pracował na Farmie i rzadko miał kontakt z gospodarskimi zwierzętami oraz pracą na roli, dlatego wszystkiego będą uczyli się od początku. To, co ich łączy, to chęć przeżycia przygody życia i sprawdzenia swoich możliwości w zupełnie nowym środowisku.

Zacięte pojedynki i ekscytujące wyzwania
Uczestników czeka sześć tygodni ciężkiej pracy i walki o przetrwanie w opuszczonym siedlisku położonym w leśnych ostępach Puszczy Noteckiej. Pozbawieni kontaktu z otoczeniem będą musieli zadbać o gospodarstwo, zwierzęta i siebie nawzajem. Na farmie mają do dyspozycji ogród warzywny i drzewa owocowe - to jedyne pożywnie, które na nich czeka. Do tego niewielka ziemianka z kilogramem mąki oraz kilka konserw mięsnych. Na pozostałe pożywienie, bezcenne smakołyki i rarytasy będą musieli sobie zapracować, próbując wygrać stawiane przed nimi zadania tematyczne związane z życiem na farmie i pracą na roli. Przed nimi zacięte pojedynki, ekscytujące starcia i wyzwania.

Farmer Tygodnia i Księga Farmy
Życie na farmie to przede wszystkim zasady, bez których trudno byłoby wdrożyć codzienny rytuał i obrządek, dlatego już pierwszego dnia uczestnicy będą musieli wybrać Farmera Tygodnia, który jako lider grupy będzie odpowiadać za porządek na farmie. Ten tytuł to odpowiedzialność, ale również sprawdzian z asertywności i zarządzania. Jak się też okaże, funkcja może być bardzo konfliktogenna, a przez niektórych uczestników wręcz obsesyjnie pożądana! A to może prowadzić do wielu niespodziewanych emocji. W usystematyzowaniu codziennych czynności farmerów będzie prowadzić Księga Farmy, czyli dokładnie spisany dokument ze wskazówkami oraz najważniejszymi zasadami życia w gospodarstwie. W przygodzie uczestnikom towarzyszyć będą Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska, które poprowadzą reality show.

Zwycięstwo zależy od... widzów!
Widzowie każdego dnia od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 będą obserwować postępy farmerów, ale także zawiązujące się między nimi sojusze, przyjaźnie, a nawet uczucia. Nie zabraknie też chwil zwątpienia, kryzysów, kłótni i wzajemnych oskarżeń. Uczestnicy niejednokrotnie staną przed trudnymi wyborami. Walka o zwycięstwo będzie pełna wielkich emocji i zaskakujących zwrotów akcji! Co tydzień z programem pożegna się któryś z uczestników, a ostatecznie tylko jeden z nich zdobędzie tytuł Super Farmera i wielkie pieniądze! Nagroda główna to 100 tysięcy złotych. O tym, kto wygra, zdecydują widzowie w głosowaniu podczas finału na żywo.

Przełamywanie schematów
„Farma” to nie tylko program rozrywkowy. To również okazja, aby przełamać pewne schematy. Reality show pokaże życie na wsi bez telefonu, wody, elektryczności i to w XXI wieku, kiedy wydaje się, że przeżycie w takich warunkach jest niemożliwe. A jednak! Farmerzy udowodnią, że jest inaczej. Każdy odcinek pokaże drogę i przemianę uczestników, którzy będą stale pokonywać własne bariery. W programie widzowie będą mogli zaobserwować także, jak ludzie o odmiennych doświadczeniach i stylach życia zachowują się pod jednym dachem, dzieląc się codziennymi obowiązkami.

Producentem wykonawczym programu jest Constantin Entertainment Polska.

Fot. Kala Kiełbasińska

Farma od poniedziałku do piątku o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze