2022-01-01

Sylwester Szczęścia: Tak powitaliśmy Nowy Rok 2022!

Znakomita zabawa na Stadionie Śląskim w towarzystwie gwiazd. Zobacz występy! Sylwestrowa Moc Przebojów dostarczyła publiczności i widzom radości i optymizmu, a dbali o to prowadzący: Paulina Sykut-Jeżyna, Ilona Krawczyńska, Marcelina Zawadzka, Karolina Gilon, Wiktoria Gąsiewska, Izabela Janachowska, Krzysztof Ibisz, Patryk Cebulski i Adam Zdrójkowski. Wśród dodatkowych atrakcji nauka tańca, życzenia od światowych gwiazd muzyki oraz wróżby. W nowym 2022 roku życzymy wszystkim dużo szczęścia i radości!

Rozgrzewka przed Sylwestrem Szczęścia
Zanim rozpoczęła się transmisja na żywo ze Stadionu Śląskiego w Polsat Go i Interii Patryk Cebulski oraz Wiktoria Gąsiewska w trakcie godzinnej rozgrzewki odwiedzili garderoby gwiazdy i sprawdzili, jak wyglądają ostatnie przygotowania tuż przed wejściem na scenę. Bo jak wiadomo, dobry „biforek” to podstawa!

Żywiołowy start
Na początek utwór, który rozkręci każdą imprezę, a do tego w wykonaniu wyjątkowego duetu. Ewelina Lisowska i Gromee w hicie „All Around The World (la la la la la la la la)” z repertuaru ATC zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. - Dobry wieczór Polsko! - przywitał publiczność i widzów Krzysztof Ibisz. - To będzie najbardziej przebojowa noc tego roku - dodała Karolina Gilon. - To Sylwester Szczęścia, więc zrobimy wszystko, abyście weszli w Nowy Rok w dobrych nastrojach - podkreśliła Paulina Sykut-Jeżyna.

Rumuńskie akcenty
Czas na rumuński Akcent podczas sylwestrowej nocy. Widzowie i publiczność mogli przenieść się do pierwszej dekady XXI wieku, kiedy na parkietach królowała zabawa przy hicie „Kylie”.

Chwilę potem wielki światowy hit „Rampampam” w wykonaniu pochodzącej z tego samego kraju Minelli. Ten przebój leci w radiach 59 krajów i wciąż nie schodzi ze szczytów list przebojów! Piosenka zrobiła furorę na Stadionie Śląskim.

„Farma” zaprasza od 17 stycznia
Kto będzie miał szczęście w 2022 roku? Na przykład uczestnicy programu „Farma”, którzy poznają smak rolniczego życia. Prowadzące Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska zaprosiły do oglądania nowego reality show w Polsacie. Ekscytujące zmagania w leśnych ostępach Puszczy Noteckiej od 17 stycznia od poniedziałku do piątku o godz. 20:00!

Zabawa na ludową nutę
Sylwester to okazja do zabawy przy różnych stylach muzycznych. Na przykład do utworów czerpiących garściami z polskiej muzyki ludowej. Golec uOrkiestra i Gromee rozbujali publiczność do rytmu piosenek „Ściernisko” i „Górą Ty”.

Powrót do lat siedemdziesiątych
Sentymentalną podróż w czasie zapewnili także artyści, którzy wylansowali wielkie ponadczasowe hity. W latach 70. Liz Mitchell święciła triumfy z zespołem BoneyM, a do piosenek „Rasputin” i „Daddy Cool” bawią się kolejne pokolenia. W trakcie wieczoru publiczność usłyszała także „Rivers Of Babylon”, Hooray! Hooray! It's a Holi-Holiday i „Ma Baker”.

W towarzystwie gwiazd
W taką noc są nie tylko na niebie, ale i na scenie. Dlatego tej nocy „Łowcy gwiazd” na Stadionie Śląskim byli w swoim żywiole. Po tym przeboju do Cleo dołączył cieszący się niesłabnącą popularnością w Polsce Danzel, aby wspólnie zaśpiewać „Cold Heart”, który w oryginale wykonują Dua Lipa i Elton John.

Miłość i bałkańskie rytmy
Zespół Enej to stali bywalcy sylwestrowych imprez Polsatu. Świętujący w 2021 roku dziesięciolecie wygrania programu „Tylko muzyka. Must be the music” artyści wręczyli publiczności i widzom przed telewizorami „Kamień z napisem Love” i zaprezentowali wyjątkowy medley: „Mój przyjacielu”, „Kalashnikov” i „Ostatni raz”.

Wyjątkowa premiera
Po piosence Papa D „Nasz Disneyland” premiera dla uczestników Sylwestrowej Mocy Przebojów i widzów Polsatu. - Myślę, że utwór bardzo wszystkich zaskoczy - mówiła POLSAT.PL o „Fake Love” Doda. Miała rację?

Jako królowie rocka
Gromee i Antek Smykiewicz w ponadczasowym hicie zespołu Queen. Znany z udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” piosenkarz i juror muzycznego show Polsatu z bogatego repertuaru grupy wybrali kultowe „We Will Rock You”.

Dobrze znany taneczny hit
Potem na scenie jedna z zagranicznych gwiazd Sylwestra Szczęścia. Olivia Addams i „Stranger” nie są obcy polskiej publiczności. Wręcz przeciwnie, od wielu miesięcy ten hit towarzyszy fanom muzyki dance. Młoda artystka porwała cały Stadion Śląski do tańca!

Kosmiczna podróż
Doskonałą zabawę kontynuowała Ewelina Lisowska. Utalentowana wokalistka zabrała wszystkich „W stronę słońca”. - Zaliczamy dziś te wszystkie stany, bez grawitacji pędząc w nieznane - śpiewała artystka, dla której to nie był ostatni występ tego wieczoru.

Klasyki, które uwielbia publiczność
Beata Kozidrak i Bajm po raz pierwszy na scenie z uwielbianymi przez publiczność przebojami. „Biała armia” i „Co mi Panie dasz” to klasyki, które sprawdzają się w każdych okolicznościach. A tym bardziej podczas sylwestrowej nocy. - Dziękuję, że jesteście i że możemy się razem spotkać, aby pożegnać 2021 rok i przywitać nowy z przytupem - mówiła wokalistka.

Świętowanie z nowościami
- 2021 rok był dla mnie wyjątkowy i to generalnie mój ulubiony rok w życiu. Dlatego chciałbym świętować tylko z najnowszymi piosenkami - mówił POLSAT.PL Dawid Kwiatkowski. Prawda, że to „Proste”? Później zaśpiewał jeszcze „Bez ciebie”.

Nauka tańca z uśmiechem
Czas na taneczne atrakcje. Lenka Klimentova i Rafał Maserak zaprezentowali podstawowe kroki i ruchy układu do wielkiego hitu „Macarena”. W dalszej części wieczoru Tryskający radością tancerze „Tańca z Gwiazdami” przybliżyli jak ruszać się do przebojów „(I've Had) The Time Of My Life” z filmu „Dirty Dancing” i „Asereje” Las Ketchup.

W ramach genialnej playlisty
Michał Wiśniewski uważa, że Sylwester to czas na dobrze znane hity. - W gruncie rzeczy chodzi o to, że Polsat tworzy taką genialną playlistę - ocenił artysta. A na niej nie mogło zabraknąć piosenki „A wszystko to... (bo Ciebie kocham)”. Do tego dodał jeszcze „Babski świat”.

Wspomnień czar
Następnie dwa międzynarodowe przeboje. „It's My Life” w latach 90. wylansował Dr. Alban, a z kolei „Pump It Up!” królowało na początku dwudziestego pierwszego wieku. Te utwory od lat porywają do tańca na niejednej imprezie czy dyskotece.

Superbohaterka Viki
Świat potrzebuje superbohaterek, ale nie wszystkie noszą pelerynę. Oczywiście chodzi o Viki Gabor, która zaprezentowała „Superhero” dzieląc się swoim szczęściem z występu na Sylwestrowej Mocy Przebojów. Potem wróciła z hitem „Ramię w ramię”.

Cała paleta doznań
Sylwester to czas imponujących kreacji. Znany z fantazji i odwagi Michał Szpak zachwycił zarówno swoją stylizacją jak i głosem. Zaśpiewał „Pocałunek ognia” z repertuaru Violetty Villas oraz „Byle być sobą”.

Światowe przeboje w nowym wykonaniu
Impreza na Stadionie Śląskim to niekończący się korowód hitów. Ewelina Lisowska i Gromee w coverze „Freed From Desire”, który w latach dziewięćdziesiątych śpiewała Gala, a Danzel wziął na warsztat słynny „Footloose”. Do tego Akcent wykonał „Dragostea Din Tei” zespołu O-Zone.

Ukłon w stronę fanów
Doda w swoim drugim wejściu na scenę Stadionu Śląskiego podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2021. - To ukłon w kierunku starszych fanów, którzy lubią znane hity - mówiła Dorota Rabczewska. „Nie daj się” i „Dżaga” zadowoliło wszystkich wielbicieli artystki.

Czas bliskości
Ostatnia noc w roku to czas najlepiej spędzany z najbliższymi. Więc „Weź nie pytaj”, weź się przytul! Weź tu ze mną, weź tu bądź - jak radzi Paweł Domagała. Popularny wokalista dodatkowo zaśpiewał „Wystarczę ja”.

Słowiańska impreza
„My Słowianie” wiemy, jak się bawić w Sylwestra. Przepis na udany ostatni wieczór w roku doskonale zna Cleo. W robiącej wrażenie stylizacji wykonała także swój najnowszy przebój „Dom”, który zadedykowała rodakom w kraju i za granicą.

Powroty z nutką szaleństwa
Po gorących prośbach publiczności na scenę wrócił Akcent. Gdy wybrzmiał hit „Dragostea Din Tei” z dorobku zespołu O-Zone ponownie wystąpiła też grupa Golec uOrkiestra ze skocznym „Crazy Is My Life” i piosenką, która rozpoczęła ich karierę, czyli „Lornetka”!

Tuż przed północą
Wraz z upływającym czasem oczekiwanie na huczne świętowanie nowego roku rosło. Szczególnie jeżeli „Płynie w nas gorąca krew”, jak śpiewała Beata Kozidrak i Bajm. A chwilę potem ponadczasowy przebój „Ta sama chwila”. Bo w 2022 roku „niech wszystko będzie już okej”. - Życzę Wam, aby nowy rok przyniósł Wam dużo radości, miłości i szczęścia - powiedziała uwielbiana przez publiczność wokalistka.

Najlepsze noworoczne życzenia
Chwilą wytchnienia od tanecznej zabawy był moment tradycyjnego odliczania do północy. Na scenie zebrali się wszyscy prowadzący: Paulina Sykut-Jeżyna, Ilona Krawczyńska, Marcelina Zawadzka, Karolina Gilon, Wiktoria Gąsiewska, Izabela Janachowska, Krzysztof Ibisz, Patryk Cebulski i Adam Zdrójkowski, a także Lenka Klimentova i Rafał Maserak. Życzyli publiczności i widzom szczęścia w miłości, zdrowiu, pracy i finansach.

Zaskakujący duet na początek roku
Pierwszym utworem, jaki w 2022 roku usłyszała publiczność i widzowie Polsatu był przebój „Shallow”, który wylansowała Lady Gaga i Bradley Cooper. W ich role wcielili się Ewelina Lisowska i Danzel. Czy ktoś spodziewał się takiego duetu?

Wróżba i niespodzianki
Po rozmaitych przepowiedniach nadszedł czas na wróżbę dla Polski i... niespodziankę dla Dawida Kwiatkowskiego. Obchodzący urodziny 1 stycznia artysta otrzymał tort, a razem z Cleo wykonał piosenkę „Bratnie dusze”. Wszystkiego najlepszego!

Covery na finał
A na koniec 1ONE w coverze „Highway To Hell” z repertuaru legendarnej grupy AC/DC. Do tego Kalisiewicz Band przypomniał, że „Mija rok”, jak śpiewał zespół Czerwone Gitary.

Za organizację odpowiadało Music Company. Na Sylwestrową Moc Przebojów zaprosli Telewizja POLSAT, Województwo Śląskie i Stadion Śląski.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2021. Sylwester Szczęścia - zobacz koncert:

Dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy wszystkiego dobrego w całym nowym 2022 roku!