2021-12-01

Sylvia Novak z bardzo ważnym przekazem. Zobacz teledysk!

0

Gwiazda serialu „Pierwsza miłość” do utworu „tacy sami” zaprosiła wielu gości. Sylvia Novak, którą widzowie Polsatu znają z roli Kasi w hitowej produkcji stacji, promuje tolerancję. Artystka zaprezentowała przebojowy singiel oraz teledysk dotykający ważnych problemów społecznych. Co powiedziała o wyjątkowej piosence? Czytaj i oglądaj wideo!

Oglądaj Pierwsza miłość online na polsatgo.pl.

Stop podziałom
Utwór „tacy sami” to w warstwie muzycznej pop z modnym vibe’em lat 80. W warstwie lirycznej artystce zależało na wsparciu i dodaniu otuchy wszystkim, którzy mierzą się na co dzień z brakiem akceptacji oraz stereotypowym i krzywdzącym ocenianiem. - Chciałam przedstawić swoje stanowisko w sprawie tolerancji i akceptacji - opowiada Sylvia Novak. - Żyjemy w czasach, w których „modne” są podziały. Bardzo łatwo przypisujemy sobie stereotypowe i często krzywdzące opinie, a przecież wszyscy w środku jesteśmy „tacy sami” - tłumaczy.

„A gdyby tak po prostu zapomnieć ile dzieli nas?”
- Wszyscy potrzebujemy akceptacji, tolerancji i szacunku. Bardzo się cieszę, że w teledysku do utworu zgodziło się wziąć udział wielu moich medialnych przyjaciół, którzy reprezentują różne społeczne środowiska, a zarazem na co dzień mierzą się z bardzo krzywdzącymi, stereotypowymi ocenami. Słuchaczy, w tekście utworu zostawiam z zasadniczym pytaniem: „a gdyby tak po prostu zapomnieć ile dzieli nas?” - podkreśla Sylvia Novak.

Teledysk do „tacy sami”
Do singla został przygotowany prosty w formie, ale dosadnie pokazujący przekaz utworu klip:

W teledysku pojawili się:
Rafał Grabias @rafalgrabias (Królowe Życia)
Sylwester Wilk @wilktrenuje (Ninja Warrior Polska, Dancing with the Stars)
Izabela Zabielska @izabela_zabielska (1,5 mln na TikToku)
Kris Florek @krisflorek (biznesmen z Holandii)
Adrian Nkwamu @nkwamu (I Wicemister Polski 2020)
Paweł Nowak @zwyczajnychlopak (autor książki „Most Ikara”)
Szymon Kotarbiński @paniczszymon (influencer)
Agnieszka Matracka @aga_matracka (dziennikarka)
Sandra Knoll @sandra_knoll_makeup (makijażystka)
Magdalena Achtelik @magdalenaachtelik (mama)

Biografia i kariera
Muzyka w życiu Sylvii Novak jest niemalże wpisana w jej DNA. Swoją wokalną przygodę rozpoczynała mając cztery lata, śpiewając ukochanemu dziadkowi Stanisławowi, który w latach powojennych miał swój zespół - był samoukiem w grze na skrzypcach i saksofonie. Rodzice Sylvii poznali się na studiach muzycznych i od tamtej pory muzyka jest nieodłącznym elementem życia ich rodziny.

Sylvia w latach dziecięcych sama zabiegała, aby rozwijać się muzycznie, co pokazywała wygrywając liczne dziecięce festiwale. Pewnego dnia spakowała plecak i poprosiła rodziców, żeby zapisali ją do szkoły muzycznej. Ukończyła I st. Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Radomsku w klasie fortepianu. W ostatnich latach rozwijała swój talent wokalny m.in. pod okiem Elżbiety Zapendowskiej, która powiedziała o Sylvii: „Masz coś magicznego w oczach i głosie, ciebie dziewczyno się zapamiętuje!”.

Obecnie trenuje swój wokal w Szkole Gospel u założycielki tej szkoły - Anny Bajak. Sylvia posiada nietuzinkowy rodzaj głosu - kontralt, który jest niskim, kobiecym głosem, ale z ogromną skalą.

W ostatnich latach kształciła swój warsztat aktorski pod okiem wybitnych aktorów: Mariety Żukowskiej, Aleksandry Popławskiej czy Michała Żurawskiego w szkole aktorskiej AktoRstudio - założonej przez Romę Gąsiorowską. I dzięki temu obecnie pojawia się na planach filmów i seriali, takich jak: „Pierwsza miłość”, „Święty”, „Pętla”, „Bad Boy”, „Barwy szczęścia”, „Ślad”, „Na Wspólnej”.

Pierwsza miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze