2021-06-18

Polsat SuperHit Festiwal 2021: Maneskin gościem specjalnym!

Zwycięzcy Eurowizji 2021 po raz pierwszy w Polsce w sobotę 26 czerwca w Sopocie. Operę Leśną rozświetli prawdziwe światło księżyca! Właśnie tak należy tłumaczyć nazwę zespołu Maneskin, którego mocne, rockowe brzmienie rozpala publiczność do czerwoności! Ta grupa to wprost wulkan energii. Jako pierwsza w Polsce przekonała się o tym widownia podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021!

Tego dnia mogli być naprawdę wszędzie - w każdym kraju, w każdym mieście! Sukces na Eurowizji sprawił, że członkowie włoskiego zespołu Maneskin na brak propozycji nie mogą narzekać. Jednak to polska publiczność podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021 miała okazję usłyszeć zespół na żywo podczas pierwszego występu w naszym kraju.

Maneskin powstał w 2016 roku, a reprezentantem Włoch podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie został po wygranej na festiwalu w San Remo. W jego skład wchodzą: wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Grupa skradła serca widzów, wykonując rockową piosenkę „Zitti e Buoni”. To pierwsza wygrana Włoch w konkursie od ponad trzydziestu lat. Dzięki temu wykonaniu zespół, a w szczególności jego lider Damiano David, zyskał popularność na całym świecie. Teraz czas na występ w Polsce!

Członkowie zespołu muzykę, którą tworzą, określają jako połączenie rocka alternatywnego, funk rocka i glam rocka. Od czasu zwycięstwa na Eurowizji ich single „Zitti e buoni” oraz „I wanna be your slave” utrzymują się w czołówce najpopularniejszych utworów w serwisach streamingowych, a płyta „Teatro D'ira. Volume 1” podbija listy bestsellerów w całej Europie.

Polsat SuperHit Festiwal 2021 powstał we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART, za współorganizację odpowiadał AlberT-ART. Partnerem strategicznym Festiwalu był Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).