2021-06-04

Polsat SuperHit Festiwal 2021: Wracamy w doskonałym stylu!

Wielki telewizyjny festiwal w Operze Leśnej w Sopocie na żywo 25 i 26 czerwca w Polsacie. To będzie szalony weekend, na który czeka cała Polska! Specjalnie dla widzów stacji i sopockiej publiczności w Operze Leśnej znów zaśpiewają najpopularniejsi polscy artyści, a kabarety zaprezentują swoje najśmieszniejsze skecze! Jakie gwiazdy zapewnią dwa wieczory pełne energetycznej muzyki, niezapomnianych emocji oraz solidną porcję zdrowego, dobrego humoru? Sprawdź szczegóły!

Każdego roku, w ostatni weekend maja, Polsat SuperHit Festiwal tradycyjnie otwierał letni sezon muzyczny. W tym roku niemal do samego końca nie było wiadomo, jakie będą obowiązywać obostrzenia. Z tego powodu pierwotny termin 4-6 czerwca został zmieniony. Ale udało się - Polsat SuperHit Festiwal powraca! I będzie pierwszym sopockim telewizyjnym festiwalem w Polsce!

Polsat SuperHit Festiwal - na żywo 25 i 26 czerwca w Polsacie, prosto z Sopotu!
- Do ostatniej chwili nie było pewności, czy będziemy mogli wrócić po tej wymuszonej pandemią przerwie do Opery Leśnej. Tęsknili za festiwalem widzowie Polsatu oraz artyści. I udało się. Pierwszego dnia usłyszymy artystkę, do której niewątpliwie należy ten rok, czyli Beatę Kozidrak wraz z Bajmem, którzy wykonają największe hity zespołu i przeboje z solowych płyt Beaty. A potem proponujemy Sopocki Hit Kabaretowy z udziałem najlepszych kabaretów takich jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak a całość poprowadzi Piotr Bałtroczyk. To artyści, którzy gwarantują ogromną dawkę, jakże potrzebnego nam w czasie pandemii, humoru. Drugi dzień to wyłącznie przeboje tych, którzy zdobywali na tej scenie Bursztynowe Słowiki, sprzedali najwięcej płyt oraz których utwory były najczęściej grane w radiu. Wystąpią także gwiazdy, które ze względu na 60. rocznicę sopockich festiwali mają z tym miejscem specjalne wspomnienia. Udało nam się zaprosić na festiwal naprawdę elektryzujących publiczność artystów: sanah, Pawła Domagałę, Viki Gabor, Kayah, Andrzeja Piasecznego, Korteza i wiele, wiele innych muzycznych gwiazd. Zapewniam państwa, że zgromadzenie tylu znakomitych muzyków nie było łatwe. Po półtorarocznej przerwie worek z koncertami wprost się rozsypał - zdradza kulisy Nina Terentiew, Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT.

- Cieszę się, że Opera Leśna znowu wypełni się ludźmi - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - Tym bardziej że w tym roku świętujemy 120-lecie miasta oraz 60-lecie sopockich festiwali! Opera Leśna ma bogatą historię festiwalową i jest niezwykle lubiana przez widzów. Artyści, mieszkańcy i nasi goście - wszyscy długo czekaliśmy na prawdziwe spotkanie, a nie tylko na kulturę online. Polsat to sprawdzony partner dobrych wydarzeń, nasza współpraca przy organizacji festiwalu trwa od 2003 roku i jestem przekonany, że jeszcze wiele lat wspólnych przedsięwzięć przed nami. Z radością zapraszam do Sopotu! - dodaje.

Polsat SuperHit Festiwal 2021 powstaje we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART, za współorganizację odpowiada AlberT-ART. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

  

Program Polsat SuperHit Festiwal 2021. Kogo zobaczymy na sopockiej scenie?

Piątek, 25 czerwca:
- „Płynie w nas gorąca krew” - koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm i występ Cleo
- Sopocki Hit Kabaretowy pod hasłem „Śmiech to zdrowie!”, a w nim:
✓ Kabaret Moralnego Niepokoju
✓ Kabaret Młodych Panów
✓ Jerzy Kryszak
✓ Ani Mru-Mru
✓ Kabaret Smile
✓ Kabaret Kałasznikof
✓ Kabaret Czesuaf
✓ Grupa MoCarta

W roli gospodarzy pierwszego dnia festiwalu Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz Natomiast backstage w mediach społecznościowych poprowadzą Wiktoria Gąsiewska i Patryk Cebulski - serialowa para z hitowej produkcji Polsatu „Kowalscy kontra Kowalscy”. Sopocki Hit Kabaretowy poprowadzi Piotr Bałtroczyk, a o oprawę muzyczną zadba Torres Brothers.

  

Sobota, 26 czerwca
- Enej - „10 lat od wygranej w Must be the music”
- Koncert „Najlepsi z Najlepszych”, a w nim:
✓ Maneskin
✓ sanah
✓ Sławomir
✓ Michał Szpak
✓ Doda
✓ Pectus
✓ Andrzej Piaseczny
✓ Paweł Domagała
✓ Kamil Bednarek
✓ Golec uOrkiestra
✓ Gromee
✓ Viki Gabor
✓ Kayah
✓ IRA
✓ Kortez
✓ Justyna Steczkowska

W roli prowadzących drugi dzień festiwalu Karolina Gilon i Maciej Dowbor, a także Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Podczas sobotniego backstage’u partnerem Wiktorii Gąsiewskiej będzie Adam Zdrójkowski.

  

Sprzedaż biletów i organizacja festiwalu
Do sprzedaży trafi 50% miejsc z puli biletów ogólnie dostępnych w Operze Leśnej zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, a także dodatkowe miejsca dla osób zaszczepionych (posiadających odpowiedni dokument potwierdzający szczepienie). Weryfikacja osób zaszczepionych będzie się odbywać przed wejściem do Opery Leśnej, na podstawie obowiązującego zaświadczenia w formie wydruku lub aktywnego kodu QR w aplikacji mobilnej. W trakcie trwania Festiwalu zostaną zachowane wszystkie wymagane zabezpieczenia zgodnie z wydanym rozporządzeniem. Uwaga! Osoby posiadające wcześniej zakupione bilety, będą miały możliwość wyboru nowych miejsc przed oficjalnym startem sprzedaży.

Polsat SuperHit Festiwal 2021 na żywo w piątek 25 czerwca i w sobotę 26 czerwca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.