2021-06-08

Agnieszka Pocztarska na EKO LIVE: Czytaj skład produktów

Prowadząca profil „Czytamy etykiety” była gościem Dominiki Tarczyńskiej. Co poniedziałek na Instagramie stowarzyszenia Program Czysta Polska live czaty z entuzjastami ekologii, ekspertami i miłośnikami natury, które inspirują do wprowadzania korzystnych dla środowiska zmian. Agnieszka Pocztarska opowiedziała, na co zwrócić uwagę na etykietach wybierając produkty, aby były najlepsze dla naszego zdrowia.

Oglądaj Czysta Polska online na IPLA.TV.

„Czytamy etykiety” to skarbnica wiedzy na temat niebezpiecznych składników w produktach, których należy unikać. A także e-booki, które pomagają w codziennych wyborach konsumenckich. W wyeliminowaniu cukru z diety, czy przygotowywaniu posiłków z dobrym i zdrowym składem. Rozmówczyni Dominiki Tarczyńskiej już na początku spotkania opowiedziała, dlaczego uważa, że dla producentów nie liczy się zdrowie konsumentów, a zysk. - Niestety to smutna prawda. Dlatego chcemy uświadamiać i edukować obserwujących. Na naszym portalu podchodzimy do sprawy przewrotnie. Zwracamy uwagę na składy, ale również, chcemy pokazać, że nawet najbardziej naturalne składniki mogą szkodzić skórze i na przykład ją uczulać. To bardzo ważne, żeby mieć tego świadomość i wybierać dobrze i mądrze - zaznaczyła Agnieszka Pocztarska.

- Jeżeli chcemy wybrać kosmetyki najlepsze dla naszej skóry, powinniśmy wybierać te certyfikowane. Certyfikaty dają pewność, że składy kosmetyków są dobre - stwierdziła założycielka portalu. - Jest jednak jeden haczyk. Nie wszystkie firmy na nie stać... - dodała. A co jeśli chodzi o produkty spożywcze? Czy warto kierować się atestami? - Tutaj sprawa wygląda trochę inaczej. Ale chciałabym przestrzec przed trzema najbardziej szkodliwymi składnikami w produktach: cukier, syrop glukozowy i olej palmowy. Ich ograniczanie, bądź stopniowa i świadoma eliminacja może wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie organizmu - podkreśliła.

Agnieszka Pocztarska, założycielka portalu „Czytamy etykiety”, opowiedziała również o legendarnych składnikach „E”  i ich wpływowi na nasz stan zdrowia. Czy występowanie naturalnych składników oznacza wygórowaną cenę? Zobacz cały zapis czatu:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Program Czysta Polska (@programczystapolska)

EKO LIVE na Instagramie Stowarzyszenia Program Czysta Polska w każdy poniedziałek o godz. 20:00.