2021-06-02

Szymon Bujalski na EKO LIVE o eko wyborach konsumenckich

0

„Dziennikarz dla klimatu”, o tym, że trzeba więcej... opowiedział Dominice Tarczyńskiej. Co poniedziałek na Instagramie stowarzyszenia Program Czysta Polska live czaty z entuzjastami ekologii, ekspertami i miłośnikami natury, które inspirują do wprowadzania korzystnych dla środowiska zmian. Szymon Bujalski opowiedział o swoich spostrzeżeniach na temat pracy i funkcjonowania koncernów oraz ich wpływowi na środowisko.

Oglądaj Czysta Polska online na IPLA.TV.

Na początku wirtualnego spotkania reprezentująca stowarzyszenie Program Czysta Polska gospodyni rozmowy przytoczyła opis dziennikarza na jego profilach społecznościowych: „Bo mi zależy” - Na czym ci zależy? - zapytała Dominika Bujalska. - Na tym, żebyśmy przejrzeli na oczy, żebyśmy przestali myśleć o samych sobie i zaczęli myśleć o konsekwencjach naszych działań. A one mogą być negatywne w skutkach dla ludzi z przyszłości, jak i dla nas teraz... Chciałabym też uświadamiać ludzi, aby nie dawali się „otumaniać” reklamom oraz korporacjom - wskazał Szymon Bujalski.

Dziennikarz opowiedział także o zjawisku „greenwashing”. Po polsku „zielone kłamstwo” polega na wywoływaniu wrażenia u klientów poszukujących towarów wytworzonych zgodnie z zasadami ekologii i ochrony środowiska, że produkt lub przedsiębiorstwo go wytwarzające pracują w zgodzie z naturą i ekologią. Jest to marketing, jaki stosują korporacje i duże firmy, aby przyciągnąć kolejnych klientów, w tym wypadku entuzjastów ekologicznego stylu życia. Co zrobić, żeby nie dać oszukać się reklamom oraz tak zwanym „ekościemom”? Jak wybierać produkty, które naprawdę spełniają ekologiczne wymogi? Jak stać się bardziej świadomym konsumentem?

Szymon Bujalski wyjaśnił również, gdzie tak naprawdę jesteśmy jeśli chodzi o zmniejszenie ilości emitowanych gazów cieplarnianych, czy walka o klimat w sądach to dobra droga oraz jakie najciekawsze inicjatywy ekologiczne pojawiły się ostatnio na świecie. Zobacz cały zapis czatu:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Program Czysta Polska (@programczystapolska)

EKO LIVE na Instagramie Stowarzyszenia Program Czysta Polska w każdy poniedziałek o godz. 20:00.

Komentarze