2021-03-02

Oto uczestnicy „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”!

0

Poznaj sześciu zdolnych projektantów rywalizujących w nowym programie Polsatu. Monika Bonecka-Turek, Agnieszka Kumuda, Anna Mazur, Weronika Szczepaniak, Marcin Pajewski i Karol Smagacz będą musieli zmierzyć się z presją czasu, rywalami oraz surową oceną wymagających ekspertów. Kim są uczestnicy pierwszej edycji programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” i o co walczą?

Oglądaj Design Dream. Pojedynek na wnętrza online na IPLA.TV.

„Design Dream. Pojedynek na wnętrza” to przede wszystkim konkurs. W programie bierze udział sześciu uczestników, którzy będą rywalizować o statuetkę najlepszego projektanta programu i nagrodę główną 100 tysięcy złotych. Ich zadaniem będzie stworzenie projektu pomieszczenia jak najbardziej dopasowanego, pod względem funkcji i stylu, do wymagań bohaterów danego odcinka. Projekty mają być odpowiedzią na zmiany, które zachodzą w życiu bohaterów i na ich nowe potrzeby. Poszczególne aranżacje powstaną w specjalnych boksach - kopiach projektowanego wnętrza. Na koniec każdego odcinka jeden z uczestników opuści program. O finał zawalczy dwóch najlepszy projektantów. Kim są uczestnicy pierwszej edycji programu?

Monika Bonecka-Turek
Monika urodziła się w miejscowości Goleniów w Województwie Zachodniopomorskim. Obecnie mieszka w Szczecinie. Od trzech lat prowadzi własną pracownię projektową. Praca jest jej największą pasją. Na początku wiązała swoją przyszłość z architekturą, jednak jak sama mówi „to, że jest urodzoną estetką” skierowało ją w stronę aranżacji wnętrz. Najlepiej czuje się w stylu klasycznym, który chętnie łączy ze złotymi dodatkami. Ma swoją niepowtarzalną stylistykę, którą potrafi przekazać w każdym wnętrzu, które projektuje. Monika jest romantyczką, wierzy także w energię i działanie podświadomości. Jej mocną stroną jest harmonia, spójność oraz konsekwencja. Od roku jest szczęśliwą żoną Kacpra. Wspólnie budują dom w rodzinnej miejscowości Moniki. Jak sama mówi, jest to najważniejszy projekt w jej w życiu - wszystko w nim wymyśliła i zaprojektowała od zera. Niedługo czeka ją przeprowadzka.

Agnieszka Kumuda
28-latka pochodząca z serca Bieszczad, z miejscowości Ustrzyki Dolne. Absolwentka wydziału architektury i urbanistyki Politechniki Rzeszowskiej. Artystka, którą profesorowie opisywali jako „połączenie cyborga i czarownicy”, odważna i bezkompromisowa. Maluje obrazy w technice grafiki komputerowej, specjalizuje się w aktach. Przez ostatnie trzy lata zajmowałam się projektowaniem przestrzeni korporacyjnych, eventowych i showroomów. Jest autorką setek logotypów, ilustracji i wielu koncepcji architektonicznych. Jej znaki rozpoznawcze to burza blond włosów i czerwona szminka. Agnieszka zawsze stara się podchodzić do życia z optymizmem. Jest przebojowa, kontaktowa, kreatywna, a w środku chowa wrażliwą artystyczną duszę. Jak sama mówi „w życiu ma bardziej cele niż marzenia”, a całe jej życie kręci się wokół „sztuki”.

Anna Mazur
Absolwentka wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, która obecnie prowadzi własną pracownię, zajmującą się wnętrzami użytkowymi oraz mieszkalnymi. Jako sześcioletnia dziewczynka poznała grę komputerową, w której buduje się domy, aby prowadzić w nich życie stworzonych przez siebie bohaterów. Ania zafascynowana fazą tworzenia pomieszczeń oznajmiła, że zostanie architektem (wcześniej pytając rodziców, jak nazywa się ktoś, kto „robi domy”). Architektura stała się jej pasją i celem, który udało jej się osiągnąć. W pracy projektantki najważniejsze jest dla niej spełnienie wymagań klientów, jednak nie boi się zaproponować własnych odmiennych z ich zdaniem rozwiązań. Lubi mieszać style. Kocha kicz „kontrolowany”. Uważa, że nowoczesne wnętrza z wykorzystaniem zabytkowych detali, bądź mebli przekazywanych z pokolenia na pokolenie to najczystsza forma szacunku Projektanta do Projektanta. Mieszka w Lublinie z kotem Witkacem.

Marcin Pajewski
Z wykształcenia architekt, który od prawie dwudziestu lat zajmuje się projektowaniem wnętrz. Na początku kariery zawodowej związany był z produkcją filmową i reklamową. Pracował jako dyżurny planu, scenograf oraz rekwizytor. Zajmuje się także scenografią eventową. Był architektem wnętrz między innymi przy Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, przy szczycie NATO w Warszawie oraz szczycie UNESCO w Krakowie. Przede wszystkim jednak skupia się na aranżacji wnętrz domów i mieszkań dla osób prywatnych. Razem z żoną Justyną prowadzą pracownię projektową. Poza pracą ich wspólną pasją jest bieganie. Marcin zdobył koronę maratonów, oraz przebiegł Ultramaraton Powstańca na dystansie sześćdziesięciu trzech kilometrów. Jest szczęśliwym tatą trzech synów. Do udziału w programie namówiła go żona.

Karol Smagacz
Karol ma 32 lata, mieszka w Warszawie, ale pochodzi z królewskiego Sandomierza. Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczął od projektu własnego pokoju, który miał okazję wielokrotnie ewoluować. Z wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi pracownię, która specjalizuje się w projektowaniu eleganckich pomieszczeń oraz unikatowych mebli. Jego ulubiony styl jest pełen detalu. Łączy ze sobą pałacowy look i mediolański sznyt, wykorzystanie złota oraz marmuru. W projektach najważniejszy jest dla niego efekt „wow”. Jest zwolennikiem zaskakujących połączeń materiałów i wykorzystywania ich w zupełnie nieoczywisty sposób. Lubi pracę z takimi surowcami jak kamień, marmur czy lastryko. Kocha rośliny i jak sam twierdzi ma „rękę do zieleni”. Wykorzystuje kwiaty w każdym ze swoich projektów. Jego mocne strony to skupienie się na jakości, wyczucie piękna, zainteresowanie sztuką, a także śledzenie trendów wnętrzarskich na świecie.

Weronika Szczepaniak
29-latka pochodząca z miejscowości Puławy. Z wykształcenia graficzka i projektantka wnętrz. Ukończyła grafikę w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym oraz kierunek projektowania wnętrz na ASP w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w wystawach malarskich, grafiki lub plakatu, odbywających się w całej Polsce. Od siedmiu lat mieszka w Warszawie. Obecnie pracuje w firmie projektującej biura oraz rozwija własną działalność. Jej największą pasją - wyłączając sztukę - jest sport, a przede wszystkim beach tennis. Weronika reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Światach w Moskwie w tej dyscyplinie sportowej.

Kto zdobędzie tytuł najlepszego projektanta „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” i 100 tysięcy złotych?

Design Dream. Pojedynek na wnętrza od 7 marca w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Komentarze