2021-02-11

„Design Dream. Pojedynek na wnętrza”: Poznajcie jurorów!

0

Wybitni architekci i projektanci wnętrz w jury nowego programu Telewizji POLSAT. To im przypadła rola oceniających zmagania szóstki uczestników w walce o prestiżowy tytuł najlepszego projektanta, nagrodę pieniężną i uznanie widzów stacji. Wymagający duet jurorów tworzą Jakub Szczęsny i Anna Cybulska. Kim są? „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” od 7 marca w niedzielę o godz. 17:40.

Oglądaj Design Dream. Pojedynek na wnętrza online na IPLA.TV.

W każdym odcinku „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” na uczestników czekać będzie zupełnie nowe zadanie polegające na stworzeniu projektu pomieszczenia, będącego odpowiedzią na zmiany zachodzące w życiu wybranego bohatera. Aranżacje powstaną w specjalnych boksach - kopiach projektowanego wnętrza. Każdą z nich oceniać będą jurorzy: Jakub Szczęsny i Anna Cybulska.

Jakub Szczęsny to doceniany w Polsce i na świecie architekt oraz projektant wnętrz, wykładowca akademicki, amator obiektów w mikroskali. Pierwszy polski architekt, którego projekt, Dom Kereta, nazywany też "najwęższym domem świata" znalazł się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Jakub zajmuje się projektowaniem na skraju architektury, sztuki i designu pracując dla wielu międzynarodowych marek. Dużą część jego działalności stanowią projekty społeczne powstające na całym świecie, między innymi w Australii, Palestynie, Izraelu, czy Indiach. Ceni wysublimowaną funkcjonalną i formalną prostotę, używanie naturalnych, najlepiej lokalnie uzyskiwanych materiałów i... prawdę, która w projektowaniu przejawia się po prostu nieudawaniem czegokolwiek w imię epatowania luksusem.

- Będę surowym, ale też czasami wyrozumiałym jurorem, bo wiem, że wszyscy, łącznie z projektantami, z jednej strony potrzebują motywacji, a z drugiej strony popełniają czasami błędy i potrzebują ludzkiego traktowania - mówi architekt.

Anna Cybulska to natomiast architektka wnętrz, projektantka mebli, od piętnastu lat związana z marką IKEA. Ma w swoim dorobku stworzenie autorskiej kolekcji modułowych mebli dziecięcych, które ułatwiają urządzanie małych przestrzeni w polskich mieszkaniach. Jej wielka pasja do projektowania wnętrz, w zgodzie z codziennymi potrzebami i stylem życia ludzi, znalazła odzwierciedlenie przy współpracy w designie i otwarciu największego sklepu IKEA w Azji, zlokalizowanego w Kuala Lumpur, stolicy Malezji oraz sklepu w Barcelonie.

Anna uważa, że zawód architektki wnętrz jest zawodem z misją. - Uczestniczymy w zmianie jakości domowego życia. A jak wiadomo lepsze życie w domu, to lepsze życie w ogóle - podkreśla. Rozwiązania, jakich jest wielką orędowniczką, to mądre, sprytne, często niskobudżetowe pomysły, które są dopasowane do indywidualnych wymagań konkretnych osób i mogą im służyć wiele lat. Jako jurorka Anna będzie oceniała projekty patrząc na nie oczami klientów, aby mogli otrzymać piękne rozwiązania, jak najlepiej dostosowane do swoich własnych potrzeb.

- Lepszy dom przekłada się na lepsze życie. Wiele osób pragnie zmienić coś w swoich mieszkaniach, ale nie bardzo wie, od czego zacząć lub zwyczajnie brakuje im koncepcji. Każdy odcinek programu „Design Dream. Pojedynek na wnętrza” będzie kopalnią nowych, kreatywnych idei i z tego jesteśmy bardzo dumni - podsumowuje jurorka oraz Home Furnishing Direction Leader IKEA Retail Anna Cybulska.

  

Design Dream. Pojedynek na wnętrza od 7 marca w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Komentarze