2020-10-15

„Przyjaciółki” - odcinek 188: Koszmarny błąd

0

Zuza jest tak przejęta tworzeniem filii banku w Warszawie, że traci kontakt z rzeczywistością. Priorytetem jest dla niej realizacja postawionego celu i sprowadzenie synów do stolicy. Przyjaciółki zauważają, że z Markiewicz dzieje się coś złego, jednak nie podejrzewają, że Zuza wpadnie w poważne tarapaty...

Oglądaj Przyjaciółki online na IPLA.TV.

Sielskie życie w domu na wsi nie do końca odpowiada wszystkim członkom rodziny Strzeleckich. Najwięcej uroków mieszkania w nowym miejscu dostrzega Anka. Jednak Stasiowi ta zmiana zdecydowanie utrudnia życia. Jest zmęczony długimi dojazdami do szkoły, brakuje mu wyjść ze znajomymi, a co gorsze - bardzo opuszcza się w nauce. Rodzice zauważają zmiany w jego zachowaniu i postanawiają z nim porozmawiać. Wtedy chłopak w złości komunikuje im, że chce jak najszybciej wrócić do miasta - za wszelką cenę. Gdy Anka z Pawłem zabraniają mu wyprowadzki, Stasiek buntuje się i w pośpiechu zaczyna pakować walizki... - Świetnie! To ucieknę. Siłą mnie nie zatrzymacie. Jak chcecie stracić drugiego syna, to jesteście na dobrej drodze! - syn krzyczy do Anki, którą bardzo ranią jego słowa.

Choć Inga wciąż myśli o Maksie, nie daje tego po sobie poznać, a praca w salonie jest dla niej jedyną ucieczką od zmartwień. Dorota jednak ma za złe Gruszewskiej, że sprawia wrażenie jakby zapomniała o całej sytuacji i toczy normalne życie. W pracy jedna ze stałych klientek wypytuje Ingę o dzień ślubu, by za chwilę opowiedzieć historię o swoich miłosnych rozterkach. Monika spotyka się z dwoma mężczyznami naraz. Inga uważnie przysłuchuje się w opowieść kobiety i podejrzewa, że jej kochankowie to Andrzej i Robert... Gruszewska rozpoczyna mini śledztwo i postanawia opowiedzieć byłemu mężowi o swoich przypuszczeniach.

Po stracie Klary, Patrycja całą miłość przelewa na Mikołaja. Nieustannie mówi mu, że go kocha i chce być dla niego jak najlepszą matką. Gdy ich nowy sąsiad, Artur, od rana robi remont w swoim mieszkaniu i nie daje chłopcu spać, Kochan postanawia interweniować. Prosi lokatora, aby uszanował sen jej dziecka i chwilowo skończył pracować. W trakcie rozmowy mężczyzna nieumyślnie porusza temat, który jest nadal bardzo drażliwy dla kobiety - temat utraty Klary. Patrycja natychmiast, ze łzami w oczach kończy rozmowę... Artur, wiedząc, że przekroczył granicę, próbuje naprawić swój błąd i postanawia, że pozna Patrycję bliżej.

Sławek bardzo cieszy się, że Dorota i jego siostra złapały dobry kontakt. By dziewczyny mogły się jeszcze lepiej poznać, postanawia zorganizować kolejne rodzinne spotkanie, tym razem do domu swojej partnerki. Dorota bardzo stresuje się na myśl, że Małgośka będzie gościć w ich domu. Sprząta, na kolanach czyszcząc podłogę, zamawia najdroższy catering i kupuje drogi obraz, który ma być portretem jej przodka - wszystko po to, by zrobić na swojej przyszłej szwagierce oszałamiające wrażenie. Kosztuje ją to wiele stresu i przygotowań. Czy jej wysiłek się opłaci?

Czy Sławek doceni zaangażowanie Doroty? Czy Patrycja i Artur znów się spotkają? Jak potoczy się prywatne śledztwo Ingi? Czy Anka zdoła dojść do porozumienia ze Staśkiem?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Agnieszka Sienkiewicz: Dorotka nie schodzi z dobrego poziomu!
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020