2019-08-08

Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki

0

Aktorka z serialu „Przyjaciółki” obnaża prawdę o swojej bohaterce. Magdalena Stużyńska-Brauer w rozmowie z POLSAT.PL opowiada o najbardziej wymagających scenach, które odegrała jako serialowa Anka. Czy było to dla niej duże wyzwanie? Jakich zmian możemy oczekiwać po Strzeleckiej w 14. sezonie kultowej produkcji Polsatu?

- Jaka była najbardziej wymagająca scena, którą odegrałaś jako Anka w „Przyjaciółkach”?
- Zdecydowanie najtrudniejsze były dla mnie sceny alkoholizmu Anki. Zwłaszcza sceny picia w samotności. Musiałam wtedy obnażyć całą jej tragedię, brzydotę tego uzależnienia. Pokazywanie takich stanów i wyobrażenie ich sobie to dosyć duży stopień trudności. Trzeba pokazywać stany i emocje, których niekoniecznie doświadczyliśmy w życiu. Wejście w taką postać i w taki temat było na pewno dla mnie bardzo trudne i obciążające, a próba przekazania tego wszystkiego w odpowiedni sposób była prawdziwym wyzwaniem.

- Jak rozwinęłabyś postać Anki?
- Trudno powiedzieć... Kiedyś miałam wiele pomysłów, ale poszło to trochę w inną stronę. Zauważyłam, że widzowie bardzo się cieszą, kiedy Anka pokonuje swoje słabości, idzie do przodu i coś w swoim życiu zmienia. Też to w niej lubię. Uważam, że to cenne i pokrzepiające. Myślę, że każda zmiana i każdy krok naprzód to dobry pomysł na tę postać.

 
 
 
View this post on Instagram

Brakuje nam tylko @kasprzykowskibartek!!!! Bartek, chodź!!!!

A post shared by Magdalena Stużyńska (@magdalenastuzynska) on

- Wolisz grać Ankę w okolicznościach tragicznych czy optymistycznych?
- Bardzo Ance kibicuję, polubiłam ją i zżyłam się z nią, więc zdecydowanie wolę, jak w jej życiu dzieją się dobre rzeczy. Natomiast jeśli chodzi o materiał aktorski, to granie tragicznych scen jest dla mnie większym wyzwaniem. Jest wtedy dużo więcej emocji. Dlatego - paradoksalnie - lubię też, jak w życiu mojej bohaterki dzieją się dramatyczne rzeczy.

 
 
 
View this post on Instagram

Kolejny pracowity i radosny dzień na planie! Powoli zmierzamy do końca XIV sezonu... pozdrawiamy!!!😘😘😘😘

A post shared by Magdalena Stużyńska (@magdalenastuzynska) on

- Jakich zmian możemy oczekiwać po twojej bohaterce w czternastym sezonie?
- Możemy spodziewać się zmian, które nie są spowodowane ani działaniem, ani decyzją Anki. Są to zmiany losowe i wydarzenia, na które bohaterka nie ma żadnego wpływu. Jak sobie z nimi poradzi? Osobiście życzę jej jak najlepiej!

Nowy sezon serialu „Przyjaciółki” jesienią w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Komentarze
© Polsat 2019