2020-10-08

„Przyjaciółki” - odcinek 187: Trudne wybory

0

Patrycja bardzo przeżywa rozstanie z Klarą. Nagrywa na dyktafonie kilka porad dla przyszłych rodziców dziewczynki, które mają pomóc im w jej wychowaniu i zrozumieniu jej zachowania. To dla Kochan bardzo trudny czas. Jednak na pomoc przychodzą przyjaciółki. Mimo że każda z nich ma swoje problemy, to i tak wspierają się nawzajem.

Oglądaj Przyjaciółki online na IPLA.TV.

Powrót Zuzy do Warszawy i opieka nad synami stają się coraz bardziej realne. Markiewicz przygotowuje się do spotkania biznesowego, które ma rozstrzygnąć jej losy. Jest bardzo zdeterminowana w osiągnięciu celu. Do tego stopnia, że prosi Dagmara o załatwienie nielegalnych środków wspomagających. Na zebraniu zarządu radzi sobie świetnie i oczarowuje wszystkich swoją wizją otwarcia oddziału w Warszawie. Od razu po akceptacji projektu zabiera się do pracy i rekrutuje nowych pracowników. Szczęśliwa, że wszystko układa się po jej myśli, udaje do hotelowego baru, aby napić się drinka i odpocząć. Niespodziewanie w lobby zjawia się jej kochanek sprzed lat - Chris. Mężczyzna bardzo cieszy się ze spotkania z Zuzą. Postanawiają spędzić razem wieczór. Końcówka spotkania jest niezręczna, ponieważ z ust doktora pada zaskakujące wyznanie...

Dorota jest zła na Ingę, że po kilku dniach nieobecności w pracy, Gruszewska przychodzi do salonu, jak gdyby nic się nie wydarzyło. Zarzuca jej niezdecydowanie i samolubność wobec zaproszonych gości i Maksa. Inga tłumaczy się ze swojej decyzji i obiecuje spłacić wszystkie koszty, które Dorota poniosła przy organizacji wesela. Wtedy właścicielka salonu oznajmia jej, że Maks uregulował dług. Po ostrej wymianie zdań w salonie przed Dorotą kolejne wyzwanie - spotkanie z siostrą Sławka. Tym razem szczególnie się do niego przygotowuje, ponieważ chce wypaść lepiej niż za pierwszym razem.

Kiedy Inga dowiaduje się od Doroty, że Maks spłacił dług za organizację wesela, decyduje się udać do szpitala bez zapowiedzi. Gdy spotyka byłego narzeczonego na korytarzu, dochodzi między nimi do ostrej wymiany zdań. Maks oznajmia, że nie chce mieć z nią nic wspólnego, a pieniądze nie mają żadnego znaczenia - woli ich nie mieć niż widzieć się z Ingą kolejny raz. Gruszewska w akcie złości i żalu oddaje Maksowi pierścionek zaręczynowy, ostatnią rzecz, jaka ich łączyła... Do tego w życiu Ingi dochodzą problemy z córką. Hania nie chce spędzać z nią czasu. Inga ma poczucie, że świat wali jej się na głowę...

Życie na wsi okazuje się problematyczne dla Anki i jej rodziny. Przez długie dojazdy do szkoły Stasiek opuszcza się w nauce, a Paweł traci klientów. Zaniepokojona Anka postanawia porozmawiać z synem. W trakcie rodzinnego spaceru dochodzi do niebezpiecznego incydentu - Staś o mały włos nie zostaje potrącony przez samochód. Zdarzenie staje się motorem napędowym do zainicjowania projektu obywatelskiego we wsi. Anka chce zjednać sobie lokalną społeczność i zacząć zbierać pieniądze na modernizację dróg i infrastrukturę wokół nich. Jednak spotkanie okazuje się być porażką, ponieważ przychodzi na nie jedynie sołtys. Nie wiadomo, czy uda jej się zrealizować zamierzony plan.

Jak Inga odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Jak Patrycja poradzi sobie z utratą Klary? Czy Zuzie uda się odzyskać chłopców i na stałe zamieszkać w Warszawie?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Agnieszka Sienkiewicz: Dorotka nie schodzi z dobrego poziomu!
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020