2020-10-01

„Przyjaciółki” - odcinek 186: Niewłaściwe decyzje

0

Po ucieczce z ceremonii ślubnej Inga stara się jak najszybciej powrócić do codzienności. Wymyśla sobie co i już nowe obowiązki udając, że wszystko jest w porządku. Rzuca się w wir prac domowych, a nawet rąbie drewno na działce u Strzeleckich - byle tylko nie myśleć o swojej wielkiej miłości, którą musiała z dnia na dzień porzucić...

Oglądaj Przyjaciółki online na IPLA.TV.

Zuza ma poczucie, że traci swoich synków. Rzadko ich widuje i nie ma już wpływu na ich wychowanie. Czuje też, że Jasiek wraz ze swoją partnerką powoli odseparowuje ją od dzieci. Postanawia zrezygnować z dobrze płatnej pracy w Wiedniu i wrócić na stałe do Polski. Do tej decyzji przekonuje ją wideorozmowa z Grzesiem, który otwarcie mówi na Sabinę „mama”. Markiewicz informuje o swoich planach Dagmara, a następnie umawia się na spotkanie z szefem, aby poinformować go o swojej rezygnacji. - Chciałem to pani powiedzieć osobiście. Jak komuś udało się powiedzieć pani o otwarciu filii w Warszawie? - pyta zdezorientowany, kiedy Zuza rozpoczyna dziękować za czas spędzony w Wiedniu.

Dorota szaleje ze złości po nieudanym ślubie Ingi. Ma za złe przyjaciółce, że zmarnowała cały jej nakład pracy i czas, który na to poświęciła. Uważa, że Gruszewska przekreśliła na dobre jej plany o organizowaniu ślubów. Sławek staje na głowie, aby uspokoić swoją ukochaną. Kiedy cel zostaje osiągnięty, bogata bizneswoman przerzuca pałeczkę właśnie na niego. Zarzuca mu, że nie dzieli się z nią żadnymi osobistymi przeżyciami i tak naprawdę to w ogóle go nie zna! 

Patrycja powoli oswaja się z myślą, że będzie musiała oddać Klarę nowym rodzicom. Ma jednak nadzieję, że nie utraci z nią kontaktu. Spotyka się z urzędniczką z ośrodka adopcyjnego, która przekreśla jej najgłębsze pragnienie. Podkreśla, że Kochan nie może odwiedzać już nigdy córeczki, ponieważ to może źle odbić się na relacjach z nowymi opiekunami. Skołowana i przybita jedzie na piknik do Strzeleckich. Chce jak najwięcej czasu poświęcić teraz dziewczynce, zanim na zawsze ją utraci. Mikołaj czuje się zaniedbywany przez mamę. Aby jej zaimponować, wspina się na dach budynku. Dochodzi do niebezpiecznego incydentu, ale na szczęścia chłopca ratuje Mariusz. Patrycja uświadamia sobie, że faktycznie nie jest w stanie opiekować się dwójką małych dzieci.

Dziewczyny bardzo martwią się o stan psychiczny Ingi. Nie wiedzą jak pomóc przyjaciółce, która ciągle zapewnia, że czuje się świetnie. Anka proponuje wyjazd na wieś. Razem z Pawłem przygotowują działkę na ognisko i piknik. Strzelecka ma nadzieję, że wiejski klimat otworzy Ingę na szczerą rozmowę. Niestety Gruszewska nie ma ochoty zwierzać się przyjaciółkom. Robi wszystko, aby tylko nie myśleć o Maksie, którego zostawiła przed ołtarzem... - Muszę przyznać, że tak jak wczoraj to się już dawno nie bawiłem. Inga powinna częściej odwoływać śluby - bez namysłu stwierdza Paweł, a była panna młoda drętwieje z niepokoju. 

Czy Strzeleccy zostaną na wsi już na stałe? Jak Inga zniesie kolejne dni rozstania z miłością swojego życia? Czy Zuza odbierze Jaśkowi synów, a Patrycja da szansę Mariuszowi? 

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Agnieszka Sienkiewicz: Dorotka nie schodzi z dobrego poziomu!
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020